| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama

Wiadomości

Minister sprawiedliwości spotyka się ze środowiskiem sędziowskim

Aktualizacja: 22.02.2010

- Bardzo mi zależy na tym, aby przed przejściem do kolejnego etapu prac legislacyjnych nad naszymi propozycjami nowelizacji Ustawy Prawo o ustroju sądów powszechnych, wysłuchać zdania najbardziej zainteresowanych, czyli środowisk sędziowskich. Liczę na konstruktywną i merytoryczną debatę – powiedział minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski podczas spotkania z przedstawicielami środowisk sędziowskich. »

Tydzień pomocy ofiarom przestępstw

Aktualizacja: 22.02.2010

Idea obchodów „Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw” powstała w Ministerstwie Sprawiedliwości w 2000 roku. Ma ona na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. »

Aresztowanie sprawców porwania polskiego obywatela w Pakistanie

Aktualizacja: 22.02.2010

Policja pakistańska potwierdziła informacje o aresztowaniu prawdopodobnych sprawców porwania obywatela RP Piotra Stańczaka we wrześniu 2008 roku. »

Spokój na rynku akcji

Aktualizacja: 22.02.2010

Rynki akcji spokojnie przyjęły decyzję Rezerwy Federalnej o podniesieniu stopy depozytowej. Takie zachowanie było zrozumiałe, bo ruch władz monetarnych nie był zaskoczeniem. Nie został też odebrany jako zapowiedź rychłych podwyżek stóp procentowych. »

Amerykanie spóźniaja się ze spłaceniem rat kredytów hipotecznych

Aktualizacja: 22.02.2010

Prawie 10 proc. Amerykanów spłaca z opóźnieniem raty kredytów hipotecznych. »

MG zaprasza na konferencję dotyczącą prywatyzacji pracowniczej

Aktualizacja: 22.02.2010

8 marca 2010 roku w Ministerstwie Gospodarki odbędzie się konferencja "Prywatyzacja pracownicza" z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Waldemara Pawlaka i podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Dariusza Bogdana. »

Rozwój gospodarczy zwiększa bezpieczeństwo energetyczne

Aktualizacja: 22.02.2010

W energetyce najważniejsza jest efektywność, zbudowana na współpracy wielu podmiotów. Długotrwałe mechanizmy kooperacji przynoszą więcej korzyści niż doraźne, krótkoterminowe rozwiązania oparte na konfrontacji – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas międzynarodowej konferencji „Bezpieczeństwo energetyczne Europy Północnej”, która odbywała się w Gdańsku. »

Spotkanie unijnych ministrów ds. rozwoju regionalnego

Aktualizacja: 22.02.2010

Elżbieta Bieńkowska, minister rozwoju regionalnego wzięła udział w nieformalnym szczycie ministrów ds. rozwoju regionalnego w Hiszpanii. »

Ubezpieczyciel nie zapłaci odszkodowania niedbałym właścicielom polis

Aktualizacja: 22.02.2010

Firma ubezpieczeniowa nie wypłaci odszkodowania za zalanie domu, jeśli powodem było niedbalstwo właściciela, który nie usunął śniegu z dachu. Za to w razie powodzi wywołanej wiosennymi roztopami będą odszkodowania za zniszczenia. »

Nie oplaca się brać kredytu na spłatę PIT

Aktualizacja: 22.02.2010

Osoby, które nie mają na zapłatę PIT za 2009 rok, mogą wziąć kredyt z banku. Za spóźnienie z wpłatą podatku trzeba urzędowi skarbowemu zapłacić odsetki. Odsetki podatkowe okazują się korzystniejsze niż warunki kredytów bankowych. »

Gospodarcze priorytety UE

Aktualizacja: 22.02.2010

- Istotną rolę we wdrażaniu priorytetów Strategii Lizbońskiej odgrywają w Polsce Fundusze Furopejskie. Blisko 64 proc. środków na lata 2007-2013 zostanie przeznaczonych na wydatki związane z celami prolizbońskimi - powiedział wiceminister rozwoju regionalnego Jarosław Pawłowski podczas konferencji „Wykorzystanie potencjałów Unii Europejskiej jako źródeł kreowania wzrostu, zatrudnienia i spójności”. Spotkanie odbyło się 18 lutego 2010 r. w Warszawie. »

MF: sms-y na cele charytatywne będą zwolnione z VAT

Aktualizacja: 22.02.2010

Zwolnienie z 22-proc. podatku od towarów i usług sms-ów przesyłanych na cele charytatywne zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia ministra finansów w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy od towarów i usług. »

Giełda: udane rozpoczęcie tygodnia

Aktualizacja: 22.02.2010

Azjatyckie rynki rozpoczęły tydzień wypełniony publikacjami makroekonomicznymi od wyraźnych wzrostów. Największe gospodarki opublikują dane o PKB, Polska o rynku pracy i sprzedaży detalicznej. »

Sprzedaż przetworów domowych bez podatku

Aktualizacja: 22.02.2010

Przychody ze sprzedaży przetworzonych produktów roślinnych i zwierzęcych, np. dżemów czy wędlin, mogą być zwolnione z PIT do 5 tys. zł rocznie. »

Szybsze wydanie pozwoleń na prowadzenie zbiórek publicznych

Aktualizacja: 22.02.2010

MSWiA chce szybciej wydawać organizacjom pozarządowym pozwolenia na prowadzenie zbiórek publicznych, z których zebrane pieniądze mają być przeznaczone na pomoc poza granicami kraju. Proponowane zmiany mają wyeliminować obowiązek opiniowania wniosków przez ministra finansów i ministra spraw zagranicznych. »

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Anna Konarzewska-Żuczek

Prawnik

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK