| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes i finanse > Social Media Video – rewolucja w mobilnym marketingu

Social Media Video – rewolucja w mobilnym marketingu

Krótkie filmy video zyskują coraz większość popularność w Internecie. Największe serwisy społecznościowe (Twitter, Instagram, Facebook), idąc śladem YouTube, dały firmom możliwość udostępniania na swoich profilach krótkich materiałów video. Social Media Video to szansa dla firm i marek na zwiększenie skuteczności w komunikacji marketingowej, szczególnie wobec internautów przywiązanych do smartfonów.

Video na Facebooku

Facebook oferuje użytkownikom dwa sposoby publikowania treści video na swoich profilach. Pierwszy polega na zamieszczeniu filmu na serwerze Facebooka. Obrazy można publikować nie tylko w postach, ale także w dziale „Filmy”. W drugim przypadku, mamy możliwość udostępnienia linku do filmu zamieszczonego na innym portalu. Większość linków skierowana jest do takich serwisów, jak YouTube czy Vimeo. Jednak, jak wynika z badań, pomimo większej popularności tego drugiego sposobu wśród administratorów (właścicieli) profili, filmy video opublikowane bezpośrednio na Facebooku mogą liczyć na większe zainteresowanie i zaangażowanie (większy współczynnik engagement rate). Mogą liczyć także na dwukrotnie większą liczbę komentarzy. Wynika to w głównej mierze z faktu, że filmy zamieszczone bezpośrednio na Facebooku łatwiej ogląda się na urządzeniach mobilnych.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Twitter ćwierka filmami video

Od jakiegoś czasu miłośnicy Twittera mają możliwość udostępniania innym użytkownikom swoich produkcji video. W tym celu Twitter stworzył specjalną aplikację Vine. Długość publikowanych filmów jest dostosowana do charakteru całego serwisu i wynosi 6 sekund. Z tej możliwości korzystają już nie tylko firmy, ale także dziennikarze i publicyści.

Krótkie kino akcji na Instagramie

W ostatnim czasie także Instagram zaoferował swoim użytkownikom możliwość prezentowania krótkich filmów video (do 15 sekund). Aplikacja Instagrama oferuje o wiele więcej możliwości niż twitterowy Vine. Filmy przygotowane przez aplikację Instargrama nie zapętlają się. Program dla systemu iOS ma także funkcję stabilizacji obrazu. Ponadto aplikacja zawiera stopklatkę i 13 filtrów. Przy pomocy jednego z nich można poprawić nagrany film. Usługa video w serwisie Instagram od samego początku cieszy się ogromną popularnością, pomimo że to tylko lepsza kopia aplikacji Vine. Bardzo chętnie korzystają z niej nawet największe marki na świecie. Firma Burberry na Instagramie przy pomocy piętnastosekundowych filmów zaprezentowała swój pokaz kolekcji 2013/2014 z Londynu. Ponadto na kanale Burberry znajdziemy klasyczne filmy promocyjne oraz filmy zza kulis pokazów mody.

Z kolei firma Nike prezentuje, na przykład ciekawe filmiki zza kulis wielkich wydarzeń sportowych. Znajdziemy tam, między innymi autentyczny film ze stadionowego tunelu, pokazujący wychodzących na mecz piłkarzy.

Kredyty na start

Social Media Video – szansa dla firm i marek

Możliwość udostępniania krótkich filmów video bezpośrednio na swoich profilach w najbardziej popularnych serwisach społecznościowych to olbrzymia szansa dla firm i marek. To bardzo atrakcyjny kanał w komunikacji marketingowej w zakresie strategii Content Marketing. Przedsiębiorcy z pomocą krótkich filmików video mogą skuteczniej dotrzeć z komunikatem reklamowym do bardzo atrakcyjnej grupy społecznej. Z badań wynika, że większość użytkowników takich serwisów, jak Facebook czy Twitter to młodzi ludzie, otwarci na wszelkie nowości, dla których styl życia związany jest mocno z konsumpcją rzeczy i wrażeń. Wspólnota użytkowników serwisów społecznościowych to jedna grupa internautów, która kierowana modą, co jakiś czas przenosi sympatie z jednego serwisu do drugiego. Nieliczni korzystają z kilku jednocześnie. Firmy, wykorzystując większość serwisów społecznościowych w komunikacji marketingowej, mogą „ustrzelić” całą tę grupę.

Blog firmowy element obowiązkowy w komunikacji marketingowej

Social Media Video – nowe wyzwanie

Wprowadzenie możliwości publikowania na swoich profilach krótkich wiadomości w formacie video to nowe wyzwanie dla firm i marek. Do tej pory długość filmów reklamowych była determinowana głównie budżetem (rzadziej kreatywnością). Obecnie, ograniczenie to wynika z charakteru serwisów. Twitter, chcąc zachować swą dynamiką działania, ograniczył długość udostępnianych filmów do 6 sekund. To zmusza firmy do wykazania się pomysłowością. Nie jest łatwo zrealizować sześciosekundowy film, który będzie atrakcyjny dla odbiorcy. Na dodatek film, poza emocjami, musi zawierać także pierwiastek informacyjny. Eksperci wskazują, że w przypadku filmików w serwisach społecznościowych, najważniejsze są pierwsze 3 sekundy. Jeśli uda się w tym czasie zachwycić i zaciekawić użytkownika, można mieć nadzieję, że obejrzy on przekaz do końca.

Real Time Marketing - trend przyszłości i wyzwanie dla firm

Podsumowanie

Filmy video to przyszłość Internetu. To stwierdzenie jak mantrę powtarzają wszyscy eksperci. Możliwość udostępniania bezpośrednio na profilach firmowych krótkich materiałów video w takich serwisach, jak Twitter czy Instagram to kolejny krok na drodze popularyzacji treści w tym formacie. To także ogromna szansa dla firm i marek w zakresie mobilnej komunikacji marketingowej, ponieważ te serwisy są bardzo popularne wśród zwolenników mobilnego Internetu. To także doskonały instrument promocyjny dla wszelkiego rodzaju artystów.

Bitcoin czyli wirtualna waluta

Autor: Grupa TENSE

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

INDOS SA

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK