reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zamówienia publiczne > ABC zamówień publicznych > Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego podlega zarówno regulacjom ustawowym jak i pozaustawowym na zasadzie odesłania zawartego w prawie zamówień publicznych.

Zamówienia publiczne to odpłatne umowy, które są zawierane między zamawiającym a wykonawcą, w przypadku, gdy ich przedmiotem są usługi, dostawy lub roboty budowlane.

Zróżnicowane regulacje prawne postępowania przejawiają się w braku zastosowania przepisów o terminach składania wniosków, ofert, a także żądania wadium i wymogu złożenia określonych dokumentów, w stosunku do zamówień, których przedmiotem nie są usługi o charakterze priorytetowym.

Polecamy: Kryterium serwisu w ocenie ofert w zamówieniach publicznych?

W odniesieniu do określonych grup zamówień zamawiającemu przysługuje uprawnienie wszczęcia postępowania w drodze negocjacji bez ogłoszenia lub w trybie zamówienia z wolnej ręki. Szczególnie sytuacja taka będzie miała miejsce w odniesieniu do sytuacji, gdy zastosowanie innego trybu (innej drogi) mogłoby spowodować, że wystąpi co najmniej jedna z okoliczności takich jak: naruszenie zasad zamierzonego oraz ekonomicznego i efektywnie funkcjonującego dokonywania wydatków; naruszenie zasad ponoszenia kosztów w ramach wysokości i w terminów wynikających z wcześniej zaciągniętych zobowiązań; powstanie straty w mieniu mającym charakter publiczny; uniemożliwienie wykonywania zadań zgodnie z terminem.

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?
Na czym polega postępowanie dotyczące zamówień publicznych?

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza FORUM r.pr. K. Piluś i s-ka sp.k.

Masowe odzyskiwanie wierzytelności

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama