reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Czy kryzys może doprowadzić do założenia firmy? - minireportaż

Czy kryzys może doprowadzić do założenia firmy? - minireportaż

Czy kryzys i trudna sytuacja mogą doprowadzić do założenia własnej firmy? Ryzyko utraty pracy bez konkretnej przyczyny i konieczność poszukiwania nowego źródła utrzymania nie są sprzyjającymi warunkami. W takiej sytuacji znalazła się właśnie pani Beata Górka. Nie poddała się jednak. Postanowiła założyć własny biznes.

Dziecięce Hokus - Pokus

Czy można połączyć życiową pasję, wychowywanie dzieci i rozwój własnej działalności, a przy tym zachować jeszcze odrobinę czasu na wypoczynek? Wspólniczki Agnieszka Stanik i Małgorzata Machulik, prywatnie siostry, znalazły sposób, aby zakładając biznes nie przewrócić swojego życia do góry nogami. Dziś z sukcesem prowadzą Centrum Zabawy i Edukacji „Hokus-Pokus” w Rudzie Śląskiej.

Kto dziś siedząc w domu czeka na lepszy moment na założenie firmy: kiedy minie kryzys, dzieci urosną, a doba zyska kilka godzin, niech lepiej usiądzie do pisania biznesplanu. Choć wychowywanie własnych latorośli wiąże się z ogromnym nakładem czasu i uwagi, założycielki „Hokus-Pokus” znalazły też czas na rozwój zawodowy.

Inkubator dla dorosłych, Centrum Zabaw dla dzieci

Nasze bohaterki obie wychowują własne dzieci, jednak mimo natłoku obowiązków rodzinnych chciały jeszcze realizować się zawodowo. Wspólnie wpadły na pomysł założenia centrum zabaw dla dzieci. Były przekonane, że może to być pomysł zarówno na rozwinięcie biznesu, jak również sposób na zdrowy rozwój ich małych pociech.

- Nawet kilka godzin tygodniowo spędzonych w przedszkolu, w gronie rówieśników, stwarza szczególną okazję do pobudzania rozwoju intelektualnego, dojrzałości emocjonalnej, umiejętności językowych czy wzbogacania systemu wartości u dzieci – mówi pani Agnieszka Stanik.

Problem zaczął się jednak w momencie przygotowywania budżetu takiego przedsięwzięcia. Okazało się, że miejsce przeznaczone na centrum zabaw wymaga remontu i dostosowania go do potrzeb najmłodszych. Konieczne są również środki na jego wyposażenie. Przełomem był moment zgłoszenia się do Punktu Konsultacyjnego Krajowego Systemu Usług.

Polecamy: Jak założyć firmę remontowo-budowlaną?

Magiczne unijne fundusze

Wyjaśniono naszym bohaterkom wszystkie procedury i formalności, jakie są konieczne do założenia własnej firmy. Ponadto znaleziono również sposób na zdobycie koniecznych środków na remont i wyposażenie centrum zabaw. Obie panie mogły ubiegać się o dofinansowanie na założenie firmy w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Niezbędnymi elementami otrzymania dofinansowania było skonstruowanie biznesplanu oraz przygotowanie dokumentacji rozwoju firmy. Dzięki wsparciu, wnioski obu pań zostały zakwalifikowane, a nasze bohaterki otrzymały w sumie 80 tys. na rozwój swojego wymarzonego Centrum Zabawy i Edukacji „Hokus-Pokus”.

Polecamy: Jak założyć własną firmę?

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy kryzys może doprowadzić do założenia firmy?
Czy kryzys może doprowadzić do założenia firmy?

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Zierke

Ekspert z zakresu prawa, biznesu i ekonomii

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama