| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Zakładam firmę > Jak założyć firmę > Czy zaświadczenie z EDG podlega opłacie?

Czy zaświadczenie z EDG podlega opłacie?

Czy zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej po 31 marca br. podlega opłacie?

 Zgodnie z przepisem art. 7a ust. 3 ustawy Prawo działalności gospodarczej, który wszedł w życie z dniem 31 marca br. wniosek o wpis oraz o zmianę wpisu do edg nie podlega opłacie. Oznacza to, że nie podlega żadnej opłacie.

Zgodnie z art. 7b ust. 3 zaświadczenie o wpisie doręcza się z urzędu, co w opinii MG oznacza, że wydanie tego zaświadczenia nie podlega opłacie. Zgodnie z art. 7d ust. 1a przepisy art. 7b stosuje się odpowiednio do wniosków o zmianę wpisu w EDG. W związku z tym wydanie zaświadczenia o wpisie oraz o zmianie wpisu nie podlega opłacie.

Polecamy: Kiedy nadawany jest REGON?

Inna sytuacja ma miejsce, gdy przedsiębiorca składa wniosek o wydanie zaświadczenia o wpisie w EDG, nie dokonując jednocześnie wpisu ani zmiany. W takim wypadku wydanie zaświadczenia podlega opłacie skarbowej na zasadach ogólnych, tj. obecnie w wysokości 17 zł.

Polecamy: serwis Mała firma

Źródło: eu-go.gov.pl

Czytaj także

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Czy zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej po 31 marca br. podlega opłacie?
Czy zaświadczenie z ewidencji działalności gospodarczej po 31 marca br. podlega opłacie?

Samochód w firmie69.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Adamczyk

Doświadczony manager i profesjonalistka z dziedziny ekonomii zdrowia, specjalizująca się w analizie biznesowej, w tym w kontroli zarządczej w placówkach medycznych, ze szczególnym uwzględnieniem kontrolingu i analizy finansowej szpitala oraz w analityce rynku farmaceutycznego i analizach refundacyjnych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »