reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy - certyfikaty dla 56 urzędów

Aktualizacja: 17.11.2004

W drugiej edycji konkursu „Urząd Skarbowy Przyjazny Przedsiębiorcy”, organizowanego przez Business Centre Club i Ministerstwo Finansów, certyfikaty otrzymało 56 urzędów. »

Alimenty i bony nadal opodatkowane

Aktualizacja: 17.11.2004

Sejmowa Komisja Finansów Publicznych negatywnie zaopiniowała dwie senackie poprawki zgłoszone do nowelizacji ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. »

SN. Uchylenie się od zaciągniętych zobowiązań

Aktualizacja: 16.11.2004

Przy prowadzeniu interesów zdarza się, i to wcale nierzadko, że w pewnym momencie wspólnikom jest nie po drodze. Szukają wtedy sposobów na uwolnienie się od wcześniej zaciągniętych zobowiązań, co nie zawsze jest możliwe. »

Rusza kolejna edycja konkursu „Czysty Biznes”

Aktualizacja: 16.11.2004

Małe i średnie firmy mogą niewielkim kosztem wdrażać rozwiązania przyjazne dla środowiska. Najciekawsze pomysły mogą liczyć na promocję - rusza właśnie kolejna edycja konkursu „Czysty Biznes”, a jego laureaci mogą liczyć na start w międzynarodowej rywalizacji organizowanej przez Komisję Europejską. »

MF. Bedzie nowy podatek zamiast akcyzy

Aktualizacja: 16.11.2004

Ministerstwo Finansów przygotowuje projekt ustawy, wprowadzającej opłatę lub nowy podatek pobierany przy pierwszej rejestracji w kraju samochodu osobowego. »

Dokładna informacja na produkcie: znakowania obuwia

Aktualizacja: 16.11.2004

Konsument musi wiedzieć, z jakich materiałów wykonane są buty, które kupuje. Oznaczenie obuwia nie może wprowadzać w błąd, farbować ciała czy uszkadzać ubrania. »

Budżet. Deficyt wyniósł 67,9% całorocznego planu

Aktualizacja: 16.11.2004

Deficyt budżetu po październiku wyniósł 30,8 miliarda złotych, czyli 67,9 procent całorocznego planu, który wynosi 45,3 miliarda złotych, podało w poniedziałek Ministerstwo Finansów. We wrześniu deficyt sięgał 63,9 proc. rocznego planu. »

Elektroniczne rozliczenia z US nie tak szybko

Aktualizacja: 16.11.2004

Mimo, że możliwość rozliczania się z urzędem skarbowym w formie elektronicznej przewidują przepisy Ordynacji podatkowej, przez Internet nie rozliczymy sie szybko.  Ministerstwo Finansów pracuje nad koncepcją projektu eDeklaracje, z którego najwcześniej będzie mozna skprzystać dopiero w trzecim kwartale 2006 r. »

Sejmowa komisja ponownie o PIT i CIT 2005

Aktualizacja: 16.11.2004

Dziś sejmowa Komisja Finansów Publicznych ma rozpatrzyć zaproponowane przez Senat poprawki do znowelizowanych ustaw: o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz o podatku dochodowym od osób prawnych. »

Zakazane klauzule w umowach

Aktualizacja: 15.11.2004

Przedsiębiorca nie powinien zatrzymywać kwoty, jaką klient wpłaca z tytułu rezerwacji mieszkania, jeśli konsument rezygnuje z zakupu lokalu, a umowa przedwstępna nie dojdzie do skutku - orzekł sąd. »

Wzrosła inflacja

Aktualizacja: 16.11.2004

Inflacja liczona w ujęciu rocznym wzrosła do 4,5 proc. z 4,4 proc. we wrześniu - poinformował GUS. »

Program budowy autostrad

Aktualizacja: 15.11.2004

Do marca przyszłego roku rząd skieruje do parlamentu program budowy dróg krajowych i autostrad do roku 2013. »

Eurostat: niskie PKB Europy

Aktualizacja: 15.11.2004

W okresie od lipca do września gospodarki Wspólnoty rozwijały się w najwolniejszym tempie od ponad roku  - wynika z komunikatu Eurostatu.   »

Wyższe wpływy z akcyzy

Aktualizacja: 15.11.2004

Prawdopodobnie dochody budżetu z podatku akcyzowego będą co najmniej o 2,2 mld zł wyższe od zaplanowanych w ustawie budżetowej - wynika z danych Ministerstwa Finansów. »

Podwyżki stóp procentowych mało prawdopodobne

Aktualizacja: 15.11.2004

Obecna sytuacja inflacyjna daje Radzie Polityki Pieniężnej czas na podjęcie decyzji, co dalej ze stopami procentowymi. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama