reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Złoty nadal umacnia się, do końca dnia stabilizacja

Aktualizacja: 10.06.2005

Złoty umacnia się podczas piątkowych kwotowań i do końca dnia jego kurs powinien się ustabilizować na obecnym poziomie. »

MF zaoferuje w poniedziałek bony roczne

Aktualizacja: 10.06.2005

Ministerstwo Finansów zaoferuje na przetargu w poniedziałek bony roczne o wartości 600 mln zł - podał resort w komunikacie. »

HVB i UniCredito ustaliły strukturę po fuzji banków

Aktualizacja: 10.06.2005

HVB Group i UniCredito Italiano SpA ustaliły strukturę zarządzania po połączeniu obu banków - pisze w piątek "Financial Times" powołując się na informacje źródeł zbliżonych do transakcji. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 10.06.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

Złoty umacnia się od początku notowań

Aktualizacja: 10.06.2005

Złoty umocnił się na piątkowym otwarciu i dealerzy spodziewają się testowania w ciągu dnia oporu na poziomie 4,02 zł za euro. »

Wyścig z czasem

Aktualizacja: 10.06.2005

Sąd apelacyjny podjął wyścig z czasem, wyznaczając pierwszą rozprawę apelacyjną w sprawie FOZZ na 18 i 19 sierpnia br. Jego sprzymierzeńcem ma być uchwalone przez Sejm wydłużenie terminów przedawnień o 5 lat. Takie koło ratunkowe dla powolnych sądów nie podoba się specjalistom od prawa karnego. »

Boom na rynku węgla

Aktualizacja: 10.06.2005

Perspektywa podwyżki akcyzy na olej opałowy wywołała boom na rynku sortowanego węgla. Kompania Węglowa, która w ubiegłym roku sprzedała 270 tys. ton, zakłada tegoroczną sprzedaż na poziomie dwa razy większym, z możliwością czterokrotnego zwiększenia zdolności produkcyjnych. »

MF może jeszcze przesunąć zmiany w akcyzie

Aktualizacja: 10.06.2005

Ministerstwo Finansów może przesunąć na 1 stycznia przyszłego roku zmiany stawek akcyzy, jeśli program osłon w związku z wyższą akcyzą od oleju opałowego nie uzyska akceptacji - poinformował w Sejmie minister finansów Mirosław Gronicki. »

Dodatki albo zwrot akcyzy

Aktualizacja: 10.06.2005

Minister finansów odroczył do 1 sierpnia wejście w życie podwyżek akcyzy i przedstawił posłom propozycje ochrony przed konsekwencjami drastycznych podwyżek akcyzy na olej opałowy i gaz płynny. »

Jest szansa na jeszcze dwa lata

Aktualizacja: 10.06.2005

Prawdopodobnie do końca 2008 r. osoby zatrudnione w szczególnych warunkach lub w szczególnym charakterze będą mogły przechodzić na wcześniejsze emerytury na obecnych zasadach. »

Stopa bezrobocia może spaść do 17 proc.

Aktualizacja: 09.06.2005

 Stopa bezrobocia może spaść we wrześniu 2005 roku do 17,0 proc. z 18,8 proc. w kwietniu i 18,3 proc. szacowanych w maju - powiedział na konferencji prasowej minister gospodarki i pracy Jacek Piechota. »

Sąd unieważnił uchwałę WZA PKN uprzywilejowującą SP

Aktualizacja: 09.06.2005

Sąd Okręgowy w Warszawie unieważnił uchwałę WZA PKN Orlen zezwalającą Skarbowi Państwa i firmom powiązanym, na wykonywanie prawa głosu z pakietu około 33 proc. akcji, podczas gdy pozostali akcjonariusze byli ograniczeni do 20 proc. »

Znów strajk w Polmosie Białystok

Aktualizacja: 09.06.2005

Pracownicy Polmosu Białystok podjęli w czwartek po południu strajk, protestując ponownie przeciwko planom sprzedaży większościowego pakietu akcji przedsiębiorstwa firmie Sobieski Dystrybucja - poinformował przewodniczący zakładowej "Solidarności" Bogdan Filipczuk. »

Chirac wzywa Brytyjczyków do "gestu solidarności"

Aktualizacja: 09.06.2005

Prezydent Francji Jacques Chirac wezwał w czwartek Wielką Brytanię do ustępstw w sprawie finansowania budżetu Unii Europejskiej, deklarując jednocześnie konieczność zachowania obecnego poziomu dotacji dla francuskiego rolnictwa. »

Złoty i obligacje słabną

Aktualizacja: 09.06.2005

Czwartkowe kwotowania przynoszą spadek wartości złotego , a do końca dnia spodziewana jest stabilizacja wokół obecnych poziomów. Spadki dotknęły też rynek obligacji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Michał Jarski

Dyrektor Regionalny ds. Sprzedaży w Trend Micro

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama