REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najlepsze polskie marki w Wielkiej Brytanii

Najlepsze polskie marki w Wielkiej Brytanii /Fot. Fotolia
Najlepsze polskie marki w Wielkiej Brytanii /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W minioną sobotę, 29 kwietnia, w Teatrze Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie odbyło się największe święto polskiego biznesu w Wielkiej Brytanii. Po raz trzeci już organizatorzy oraz partnerzy wydarzenia spotkali się na uroczystej gali z reprezentantami polskich firm, które zostały docenione m.in. przez czytelników tygodnika "Polish Express" i tych internautów, którzy korzystają na co dzień z ich usług. Partnerem medialnym wydarzenia był portal Infor.pl.

REKLAMA

Galę - jak w zeszłym roku - poprowadziła gwiazda polskiego radia, dziennikarz, autor bestsellerowych książek - Roman Czejarek. Podczas gali zaśpiewała młoda, ale doświadczona już polska wokalistka o fantastycznym głosie Aleks Gala, której towarzyszył zdolny pianista Omar Choudary. Artyści dali doskonały koncert, a ich wspólne wykonanie przeboju Marka Grechuty na długo pozostanie w pamięci obecnych tam gości.

Na tegorocznej gali Polish Choice zostały również wręczone nagrody specjalne tygodnika "Polish Express" - POLISH HERO. Laureatami tegorocznych nagród zostali pisarka, blogerka Małgorzata Mroczkowska - za wspieranie polskich rodzin w codziennym życiu w Wielkiej Brytanii, działacz społeczny i polityczny, dziennikarz Wiktor Moszczyński - za determinację i siłę w walce o honor Polaków w Wielkiej Brytanii oraz pani senator RP Janina Sagatowska - za wspieranie rozwoju mediów polonijnych na świecie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Niektórzy z uczestników plebiscytu spotkali się już po raz trzeci na gali Polish Choice, jest też wiele nowych firm, a to tylko świadczy o tym, jak doskonale - mimo wielu przeciwności radzą sobie polscy przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii. Świetne pomysły, zaangażowanie, ciężka codzienna praca i nowatorskie strategie biznesowe - to coś, co wyróżnia Polaków, którzy zakładają i rozwijają swoje firmy na Wyspach" - mówi Ilona Korzeniowska, redaktor naczelna "Polish Express".

Firmy nagrodzone podczas tegorocznej gali Polish Choice of The Year 2017.

Budowa i remont: ATD Scaffolding

Edukacja: Polska Sobotnia Szkoła na Streatham

Finanse: Polish Credit Union UK

Obsługa polskojęzyczna: Artur Galla Polski Dom Pogrzebowy

Firma z zaufaniem: Quality Steel Ltd.

Polski sukces: Decor Express Ltd

Pomoc prawna: Athena Immigration Advice

Sprzedaż i handel: Decor Express Ltd

E-biznes: Sklep z polską odzieżą hip-hop Rap4Life

Zdrowie i hobby: Top Medical Clinic

Podczas uroczystej gali wręczono również tytuł Super Polish Choice of the Year 2017, otrzymała go marka, która podczas głosowania zebrała największą liczbę głosów. Statuetka trafiła na ręce przedstawicieli prężnie rozwijającej się firmy Athena Immigration Advice.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim partnerom plebiscytu, w tym sponsorom: DOWSON HOLDINGS i ADMIRAL TAX, partnerom honorowym: Ambasada Polska w Londynie, Trusted Company UK, British Polish Chamber of Commerce oraz partnerom medialnym: "Wprost", "Do Rzeczy", Wirtualna Polska, Polskie Radio Dla Zagranicy, Infor.pl, Proto PR. O fryzury i makijaż organizatorów oraz zdjęcia podczas gali zadbali: Sławek Stawarczyk - hair stylist, Barbara Nowak - make up artist oraz Sky By Photo.

O Polish Choice:

Polish Choice (www.polishchoice.co.uk) to organizowany od 2015 roku plebiscyt organizowany przez Zetha Media pod wiodącym patronatem tygodnika Polish Express. W plebiscycie polscy konsumenci z Wielkiej Brytanii wskazują i głosują na marki, które lubią, cenią i uważają za przyjazne. Nominowane firmy walczą w przypisanych im kategoriach. Tytuł Super Polish Choice zdobywa firma, która zgromadzi najwięcej głosów podczas trwania plebiscytu. Wydarzenie ma charakter cykliczny, a gala wręczenia nagród na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń polskojęzycznego Londynu.

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Nie czekaj na cyberatak. Jakie kroki podjąć, aby być przygotowanym?

Czy w dzisiejszych czasach każda organizacja jest zagrożona cyberatakiem? Jak się chronić? Na co zwracać uwagę? Na pytania odpowiadają: Paweł Kulpa i Robert Ługowski - Cybersecurity Architect, Safesqr.

Jak założyć spółkę z o.o. przez S24?

Rejestracja spółki z o.o. przez system S24 w wielu przypadkach jest najlepszą metodą zakładania spółki, ze względu na ograniczenie kosztów, szybkość (np. nie ma konieczności umawiania spotkań z notariuszem) i możliwość działania zdalnego w wielu sytuacjach. Mimo tego, że funkcjonowanie systemu s24 wydaje się niezbyt skomplikowane, to jednak zakładanie spółki wymaga posiadania pewnej wiedzy prawnej.

Ustawa wiatrakowa 2025 przyjęta: 500 metrów odległości wiatraków od zabudowań

Ustawa wiatrakowa 2025 została przyjęta przez rząd. Przedsiębiorcy, szczególnie województwa zachodniopomorskiego, nie kryją zadowolenia. Wymaganą odległość wiatraków od zabudowań zmniejsza się do 500 metrów.

Piękny umysł. Jakie możliwości poznania preferencji zachowań człowieka daje PRISM Brain Mapping?

Od wielu lat neuronauka znajduje zastosowanie nie tylko w medycynie, lecz także w pracy rozwojowej – indywidualnej i zespołowej. Doskonałym przykładem narzędzia diagnostycznego, którego metodologia jest zbudowana na wiedzy o mózgu, jest PRISM Brain Mapping. Uniwersalność i dokładność tego narzędzia pozwala na jego szerokie wykorzystanie w obszarze HR.

REKLAMA

Prawdziwa rewolucja w prawie i ulga dla przedsiębiorców: Maksymalnie 6 dni w roku na kontrole w firmach

To ma być prawdziwa rewolucja w prawie gospodarczym, ale nie tylko. Deregulacja obejmująca uproszczenie działalności gospodarczej i prowadzenie firmy w Polsce ma objąć całe otoczenie prawne biznesu. Na początek zmiany w kontrolach, które w obecnym kształcie dezorganizują funkcjonowanie firm, pochłaniają czas i koszty a dodatkowo stresują właścicieli i pracowników.

Przedsiębiorczość kobiet w praktyce. Parytety i reprezentacja kobiet w biznesie, luka płacowa i jawność wynagrodzeń [Wywiad]

O problemach polskich przedsiębiorców, w tym kobiet prowadzących własną firmę, o parytetach i reprezentacji kobiet w biznesie, luce płacowej i nowych przepisach w tym zakresie – rozmawiamy z Dominiką Reich, przedsiębiorczynią, członkinią Izby Przemysłowo-Handlowej w Białymstoku oraz jedyną przedstawicielką województwa podlaskiego w Stowarzyszeniu Sommelierów Polskich.

Lokalnych biznesów nie znajdziesz w sieci [Raport]

Tylko 25% firm lokalnych posiada strony internetowe, mimo że 68% Polaków szuka w internecie opinii o firmach przed dokonaniem zakupu. 27% użytkowników internetu regularnie czyta recenzje, a 41% robi to często. Najwięcej recenzji przeglądają mieszkańcy województw lubuskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego, a także osoby z niższym wykształceniem i dochodami.

W jaki sposób założyć spółkę z o.o. – przez S24 czy z udziałem notariusza?

Rejestracja nowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością może zostać dokonana na dwa sposoby: poprzez system S24 lub przy udziale notariusza z umową w formie aktu notarialnego. W obu tych przypadkach wniosek o rejestrację spółki składany jest przez Internet, odpowiednio w S24 lub przez Portal Rejestrów Sądowych. Każda z tych metod ma swoje wady i zalety.

REKLAMA

Można mieć własną działalność gospodarczą nie płacąc składek ZUS, jak to zrobić w 2025 roku

Wysokie koszty już na wstępie, zanim jeszcze zarobi się pierwsze pieniądze, to główny hamulec przed założeniem własnej firmy. Daninę dla ZUS trzeba płacić, niezależnie od tego czy z działalności gospodarczej jest zysk czy straty. Ale nie wszyscy wiedzą, że można prowadzić własny biznes nie płacąc do ZUS nawet złotówki. Warto więc zacząć, choćby na próbę. To łatwe i nic nie kosztuje.

Jak zamknąć rok w spółce z o.o.?

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością po zakończeniu każdego roku obrotowego powinna – co do zasady – sporządzić sprawozdanie finansowe, sprawozdanie z działalności (jeśli nie jest zwolniona z obowiązku jego sporządzenia), przeprowadzić zwyczajne zgromadzenie wspólników, a także złożyć odpowiednie dokumenty do KRS.

REKLAMA