REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Najlepsze polskie marki w Wielkiej Brytanii

Subskrybuj nas na Youtube
Najlepsze polskie marki w Wielkiej Brytanii /Fot. Fotolia
Najlepsze polskie marki w Wielkiej Brytanii /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

W minioną sobotę, 29 kwietnia, w Teatrze Polskiego Ośrodka Społeczno-Kulturalnego w Londynie odbyło się największe święto polskiego biznesu w Wielkiej Brytanii. Po raz trzeci już organizatorzy oraz partnerzy wydarzenia spotkali się na uroczystej gali z reprezentantami polskich firm, które zostały docenione m.in. przez czytelników tygodnika "Polish Express" i tych internautów, którzy korzystają na co dzień z ich usług. Partnerem medialnym wydarzenia był portal Infor.pl.

REKLAMA

Galę - jak w zeszłym roku - poprowadziła gwiazda polskiego radia, dziennikarz, autor bestsellerowych książek - Roman Czejarek. Podczas gali zaśpiewała młoda, ale doświadczona już polska wokalistka o fantastycznym głosie Aleks Gala, której towarzyszył zdolny pianista Omar Choudary. Artyści dali doskonały koncert, a ich wspólne wykonanie przeboju Marka Grechuty na długo pozostanie w pamięci obecnych tam gości.

Na tegorocznej gali Polish Choice zostały również wręczone nagrody specjalne tygodnika "Polish Express" - POLISH HERO. Laureatami tegorocznych nagród zostali pisarka, blogerka Małgorzata Mroczkowska - za wspieranie polskich rodzin w codziennym życiu w Wielkiej Brytanii, działacz społeczny i polityczny, dziennikarz Wiktor Moszczyński - za determinację i siłę w walce o honor Polaków w Wielkiej Brytanii oraz pani senator RP Janina Sagatowska - za wspieranie rozwoju mediów polonijnych na świecie.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

"Niektórzy z uczestników plebiscytu spotkali się już po raz trzeci na gali Polish Choice, jest też wiele nowych firm, a to tylko świadczy o tym, jak doskonale - mimo wielu przeciwności radzą sobie polscy przedsiębiorcy w Wielkiej Brytanii. Świetne pomysły, zaangażowanie, ciężka codzienna praca i nowatorskie strategie biznesowe - to coś, co wyróżnia Polaków, którzy zakładają i rozwijają swoje firmy na Wyspach" - mówi Ilona Korzeniowska, redaktor naczelna "Polish Express".

Firmy nagrodzone podczas tegorocznej gali Polish Choice of The Year 2017.

Budowa i remont: ATD Scaffolding

Edukacja: Polska Sobotnia Szkoła na Streatham

Finanse: Polish Credit Union UK

Obsługa polskojęzyczna: Artur Galla Polski Dom Pogrzebowy

Firma z zaufaniem: Quality Steel Ltd.

Polski sukces: Decor Express Ltd

Pomoc prawna: Athena Immigration Advice

Sprzedaż i handel: Decor Express Ltd

E-biznes: Sklep z polską odzieżą hip-hop Rap4Life

Zdrowie i hobby: Top Medical Clinic

Podczas uroczystej gali wręczono również tytuł Super Polish Choice of the Year 2017, otrzymała go marka, która podczas głosowania zebrała największą liczbę głosów. Statuetka trafiła na ręce przedstawicieli prężnie rozwijającej się firmy Athena Immigration Advice.

Serdeczne podziękowania należą się wszystkim partnerom plebiscytu, w tym sponsorom: DOWSON HOLDINGS i ADMIRAL TAX, partnerom honorowym: Ambasada Polska w Londynie, Trusted Company UK, British Polish Chamber of Commerce oraz partnerom medialnym: "Wprost", "Do Rzeczy", Wirtualna Polska, Polskie Radio Dla Zagranicy, Infor.pl, Proto PR. O fryzury i makijaż organizatorów oraz zdjęcia podczas gali zadbali: Sławek Stawarczyk - hair stylist, Barbara Nowak - make up artist oraz Sky By Photo.

O Polish Choice:

Polish Choice (www.polishchoice.co.uk) to organizowany od 2015 roku plebiscyt organizowany przez Zetha Media pod wiodącym patronatem tygodnika Polish Express. W plebiscycie polscy konsumenci z Wielkiej Brytanii wskazują i głosują na marki, które lubią, cenią i uważają za przyjazne. Nominowane firmy walczą w przypisanych im kategoriach. Tytuł Super Polish Choice zdobywa firma, która zgromadzi najwięcej głosów podczas trwania plebiscytu. Wydarzenie ma charakter cykliczny, a gala wręczenia nagród na stałe wpisała się w kalendarz najważniejszych wydarzeń polskojęzycznego Londynu.

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Polskie sklepy internetowe nie wykorzystują możliwości sprzedaży produktów w innych krajach - do zyskania jest wiele

43% sklepów internetowych nie prowadzi sprzedaży zagranicznej, a 40% posiada wyłącznie polską wersję językową. Tracą przez to ogromną możliwość rozwoju, bo w przypadku firm e-handlowych stawiających na globalizację z obrotów poza krajem zyskuje się średnio o 25% wyższe przychody.

Tego zawodu nie zastąpi AI. A które czeka zagłada? Ekspert: Programiści są pierwsi w kolejce

Sztuczna inteligencja na rynku pracy to temat, który budzi coraz większe emocje. W dobie dynamicznego rozwoju technologii jedno jest pewne – wiele profesji czeka poważna transformacja, a niektóre wręcz znikną. Ale są też takie zawody, których AI nie zastąpi – i to raczej nigdy. Jakie branże są najbardziej zagrożone? A gdzie ludzka praca pozostanie niezastąpiona? O tym mówi Jan Oleszczuk - Zygmuntowski z Polskiej Sieci Ekonomii.

Branża handlowa traci coraz więcej na kradzieżach w sklepach. Jak handlowcy rozwiązują ten problem

Zmorą branży handlowej wciąż są kradzieże sklepowe. Nasiliły się one w okresie wysokiej inflacji, ale teraz nie słabną w oczekiwanym tempie. Kradzieży z powodów ekonomicznych jest mniej, natomiast rozzuchwalili się złodzieje kradnący dla zysku.

Nadchodzi czas pożegnań z papierowymi fakturami. Wszystko co trzeba wiedzieć o e-fakturowaniu i KSeF

Krajowy System eFaktur powstał by ułatwić życie przedsiębiorcom, ale jest też nowym obowiązkiem, którego przestrzeganie narzuca prawo. Firmy, które nie będą przestrzegać jego zasad, muszą liczyć się z dotkliwymi karami, wynoszącymi nawet 100% kwoty podatku z faktury wystawionej poza KSeF.

REKLAMA

Dlaczego rezygnują z założenia własnej firmy: kobiety mają inny powód niż mężczyźni

Aż 47 proc. ankietowanych Polaków nie chciałoby prowadzić własnej firmy – wskazują dane z raportu „Polki i przedsiębiorczość 2024: Bariery w zakładaniu firmy”. Kobiety przed założeniem własnej firmy powstrzymuje sytuacja rodzinna, a mężczyzn – stan zdrowia. Nowe dane.

Branża meblarska mocno traci przez zagraniczną konkurencję, końca kłopotów nie widać

Wysokie koszty produkcji, spadający popyt i silna konkurencja z Azji osłabiają pozycję polskiej branży meblarskiej. Długi sektora, notowane w Krajowym Rejestrze Długów, sięgają już prawie 130 mln zł – coraz więcej przedsiębiorstw musi wybierać między utrzymaniem płynności a spłatą zobowiązań.

Prezydent zawetował. Przedsiębiorcy będą dalej płacić wysoką składkę zdrowotną a może rząd podejmie drugą próbę zmiany

Prezydent zawetował ustawę obniżającą składki zdrowotne dla przedsiębiorców. Rząd jednak nie ustępuje i podejmie kolejną próbę, powtarzając rozwiązania przyjęte w ustawie dokładnie w takiej samej treści. Jaka więc ma być składka zdrowotna gdy uda się przeprowadzić zmiany.

Rolnicy wierzą w dobrą koniunkturę - po dłuższej przerwie znów inwestują w maszyny rolnicze

W I kwartale 2025 roku rolnictwo było branżą z największym udziałem w finansowaniu maszyn i urządzeń przez firmy leasingowe – 28%, wynika z danych Związku Polskiego Leasingu. Rolnicy wracają do inwestowania wierząc w poprawę koniunktury w branży.

REKLAMA

Mała firma, duże ryzyko. Dlaczego system ochrony to dziś inwestycja, nie koszt [WYWIAD]

Choć wielu właścicieli małych firm wciąż traktuje ochronę jako zbędny wydatek, rosnąca liczba incydentów – zarówno fizycznych, jak i cyfrowych – pokazuje, że to podejście bywa kosztowne. Dziś zagrożeniem może być nie tylko włamanie, ale też wyciek danych czy przestój operacyjny. W rozmowie z Adamem Śliwińskim, wiceprezesem Seris Konsalnet Security, sprawdzamy, jak MŚP mogą skutecznie zadbać o swoje bezpieczeństwo – bez milionowych budżetów, za to z myśleniem przyszłościowym.

Polskie firmy chcą eksportować do USA, co z cłami

Polska gospodarka łapie drugi oddech czy walczy o utrzymanie na powierzchni? Jaka będzie przyszłość eksportu do USA? Eksperci podsumowali pierwszy kwartał 2025. Analizie poddany został nie tylko eksport polskich firm, ale i ogólny bilans handlu zagranicznego.

REKLAMA