reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Obietnice PiS spełniło już SLD

Aktualizacja: 10.11.2005

Programowi rządu w sprawie ułatwienia działalności gospodarczej można tylko przyklasnąć. Jest tak dobry, że większość zawartych w nim postulatów już została spełniona. »

Koniec z koncesjami, bo buduje państwo

Aktualizacja: 10.11.2005

Autostrady będą budowane przez państwowe spółki. Pieniądze ma zapewnić emisja obligacji drogowych oraz środki unijne. Ministerstwo Transportu i Budownictwa chce także zweryfikować dotychczasowe umowy koncesyjne. »

Pieniądze i doradztwo dla starterów

Aktualizacja: 10.11.2005

Osoby rozpoczynające własną działalność gospodarczą mogą liczyć na coraz szerszą pomoc ze strony różnorakich organizacji i stowarzyszeń w zakresie prowadzenia biznesu. »

Niepieniężna zachęta do pracy

Aktualizacja: 10.11.2005

Z okazji zbliżających się świąt polscy pracodawcy coraz chętniej dodają pracownikom do wynagrodzeń bony na zakup towarów. Większość obdarowanych ceni je sobie bardziej niż tradycyjne w Polsce paczki. Badania wskazują, że taką praktykę stosuje już co trzecia firma i nie tylko w okresie świątecznym. »

PZU Życie ciągle mocne

Aktualizacja: 10.11.2005

Ubezpieczyciele za tę samą składkę oferują coraz wyższe sumy ubezpieczenia na polisach grupowych. Im większa grupa, tym negocjacje z firmą ubezpieczeniową są łatwiejsze. »

Wyraźna poprawa koniunktury w III kwartale

Aktualizacja: 09.11.2005

Badania ankietowe NBP pokazują wyraźną poprawę nastrojów przedsiębiorców w III kw, sugerują utrzymanie dobrej koniunktury z możliwością dalszej poprawy w IV kw. Poprawa sytuacji przedsiębiorstw nie przekłada się na skłonność do nowych inwestycji - podał NBP. »

MTiB proponuje nowy model budowy dróg

Aktualizacja: 09.11.2005

Minister transportu i budownictwa Jerzy Polaczek proponuje nowy model budowy dróg i autostrad, w oparciu o podmioty Skarbu Państwa. »

Złoty mocniejszy w efekcie korekty

Aktualizacja: 09.11.2005

Podczas środowej sesji złoty umacnia się. Zdaniem niektórych analityków, nie jest to trwała tendencja, a złoty zyskuje na wartości na skutek korekty. »

MF zapłaciło odsetki od długu

Aktualizacja: 09.11.2005

Ministerstwo Finansów zapłaciło w październiku 2005 roku 25,6 mln USD i 3,3 mln euro odsetek od długu zagranicznego oraz 0,2 mln USD i 1,1 mln euro kapitału - podało MF w komunikacie. »

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym

Aktualizacja: 09.11.2005

Oprocentowanie depozytów na rynku międzybankowym - EURIBOR: »

MF sprzedało obligacje o wartości 491,5 mln zł

Aktualizacja: 09.11.2005

Ministerstwo Finansów sprzedało w środę 12-letnie obligacji IZ0816 za 491,5 mln zł z oferty 500 mln zł - podał resort w komunikacie. »

Deficyt na poziomie 30 mld zł nadal aktualny

Aktualizacja: 09.11.2005

Doradca ekonomiczny premiera, Marek Zuber powiedział w środę w radiu PIN, że w dalszym ciągu aktualne jest założenie deficytu budżetowego 2006 na poziomie 30 mld zł. »

Złoty poniżej poziomu 4 zł za euro

Aktualizacja: 09.11.2005

Na początku środowych kwotowań złoty umocnił się wobec euro i dolara, a rentowność obligacji spadła. Inwestorzy uważnie obserwują wydarzenia polityczne i czekają na wotum zaufania dla rządu. »

Ile zapłacimy za nowy rząd

Aktualizacja: 09.11.2005

Za poparcie rządu partia Andrzeja Leppera domaga się spełnienia jej postulatów programowych, które - jak sama szacuje - kosztowałyby przyszłoroczny budżet 42 mld zł. Dzisiaj premier Kazimierz Marcinkiewicz spotka się z klubem Samoobrony. »

Sądy nakazują wypłaty

Aktualizacja: 09.11.2005

Państwo nie chce zwracać byłym właścicielom znacjonalizowanych po wojnie majątków. Może to jednak okazać się katastrofą dla budżetu, gdyż o zwrocie i odszkodowaniach dla byłych właścicieli coraz częściej orzekają sądy. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

MotoKariera

Kariera w motoryzacji na najwyższym biegu!

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama