reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Korzystne dla przedsiębiorców zmiany w promocji zatrudnienia

Korzystne dla przedsiębiorców zmiany w promocji zatrudnienia

Senat przyjął zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach ryku pracy. Zapewniają one nowe instrumenty wsparcia czy profilowanie pomocy dla bezrobotnych. Zmiany są korzystne dla przedsiębiorców, bowiem pozwolą na skuteczniejsze ograniczenie bezrobocia.

Przedsiębiorcy zadowoleni z przyjęcia przez Senat ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Według nich nowe rozwiązania pozwolą szybciej i skuteczniej ograniczać bezrobocie. Przedstawiciele Konfederacji Lewiatan podkreślają, że ustawa pozwoli bezrobotnym na skorzystanie z odradzającego się wzrostu gospodarczego. Zwracają uwagę, że nowelizacja przepisów była niezbędna, gdyż system publicznych służb zatrudnienia działający w oparciu o dotychczasowe regulacje był nieskuteczny.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Coraz więcej firm wprowadza elastyczny czas pracy

Ustawa, która teraz trafi na biurko prezydenta przewiduje, specjalne programy dla osób młodych i osób powyżej 50 roku życia.

Przewiduje też premiowanie urzędników za osiągane efekty a także profilowanie bezrobotnych. Osoby zarejestrowane w urzędach pracy będą podzielone na trzy grupy. W grupie pierwszej znajdą się bezrobotni aktywni, którzy nie potrzebują specjalistycznej pomocy a jedynie przedstawienia ofert pracy. W grupie drugiej wymagający wsparcia w postaci szkoleń czy staży. W grupie trzeciej natomiast znajdą się bezrobotni oddaleni od rynku pracy, zagrożeni wykluczeniem społecznym oraz uchylający się od legalnego zatrudnienia.

Ustawa przewiduje też nowe narzędzia wspierające tworzenie miejsc pracy i powrót do zatrudnienia osób bezrobotnych. Są to na przykład bony stażowe, granty na telepracę, świadczenia aktywizacyjne czy pożyczki z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska pracy lub rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Większa ochrona praw delegowanych pracowników

reklama

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Liferay

Liferay tworzy oprogramowanie, które pomaga przedsiębiorstwom kreować doświadczenia cyfrowe poprzez komputery, urządzenia mobilne i inne punkty kontaktu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama