| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Korzystne dla przedsiębiorców zmiany w promocji zatrudnienia

Korzystne dla przedsiębiorców zmiany w promocji zatrudnienia

Senat przyjął zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach ryku pracy. Zapewniają one nowe instrumenty wsparcia czy profilowanie pomocy dla bezrobotnych. Zmiany są korzystne dla przedsiębiorców, bowiem pozwolą na skuteczniejsze ograniczenie bezrobocia.

Przedsiębiorcy zadowoleni z przyjęcia przez Senat ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Według nich nowe rozwiązania pozwolą szybciej i skuteczniej ograniczać bezrobocie. Przedstawiciele Konfederacji Lewiatan podkreślają, że ustawa pozwoli bezrobotnym na skorzystanie z odradzającego się wzrostu gospodarczego. Zwracają uwagę, że nowelizacja przepisów była niezbędna, gdyż system publicznych służb zatrudnienia działający w oparciu o dotychczasowe regulacje był nieskuteczny.

Porozmawiaj o tym na naszym FORUM!

Coraz więcej firm wprowadza elastyczny czas pracy

Ustawa, która teraz trafi na biurko prezydenta przewiduje, specjalne programy dla osób młodych i osób powyżej 50 roku życia.

Przewiduje też premiowanie urzędników za osiągane efekty a także profilowanie bezrobotnych. Osoby zarejestrowane w urzędach pracy będą podzielone na trzy grupy. W grupie pierwszej znajdą się bezrobotni aktywni, którzy nie potrzebują specjalistycznej pomocy a jedynie przedstawienia ofert pracy. W grupie drugiej wymagający wsparcia w postaci szkoleń czy staży. W grupie trzeciej natomiast znajdą się bezrobotni oddaleni od rynku pracy, zagrożeni wykluczeniem społecznym oraz uchylający się od legalnego zatrudnienia.

Ustawa przewiduje też nowe narzędzia wspierające tworzenie miejsc pracy i powrót do zatrudnienia osób bezrobotnych. Są to na przykład bony stażowe, granty na telepracę, świadczenia aktywizacyjne czy pożyczki z Funduszu Pracy na utworzenie stanowiska pracy lub rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Większa ochrona praw delegowanych pracowników

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kirill Bigai

Współzałożyciel i dyrektor generalny platformy Preply dla poszukiwania korepetytorów online

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »