reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wzrósł w kwietniu o 1,1 pkt

Aktualizacja: 04.05.2006

Wskaźnik wyprzedzający koniunktury (WWK), informujący o przyszłych tendencjach w gospodarce wzrósł w kwietniu o 1,1 pkt. - podało Bureau for Investments and Economic Cycles. »

Składka AC w 12 częściach

Aktualizacja: 04.05.2006

Klient kupujący samą polisę obowiązkową polisę OC komunikacyjnego może zapłacić za nią co najwyżej w dwóch ratach. Znaczne większe możliwości mamy w przypadku dobrowolnego AC komunikacyjnego. Towarzystwa kuszą zniżkami za opłacenie od razu całej składki. »

Emeryt inwestorem

Aktualizacja: 04.05.2006

Po 7 latach do OFE należy 12 mln Polaków. Mają o­ni na kontach 95 mld zł - prawie 27 mld zł więcej niż wpłacili. Wielu z nich nawet nie wie, że są inwestorami na giełdzie - przeciętnie klient OFE zainwestował tam około 2,5 tys. zł. Finansuje też dług publiczny. »

W Polsce zawiedli konsumenci

Aktualizacja: 04.05.2006

Koniunktura w gospodarce państw UE poprawiła się w kwietniu piąty miesiąc z rzędu. »

Na rynkach spokój przed wydłużonym weekendem

Aktualizacja: 28.04.2006

Zbliżający się długi weekend w Polsce uspokoił nastroje na rynku walutowym, natomiast rentowności obligacji w ciągu piątkowej sesji rosną. »

Drobiazgowe kontrole wniosków

Aktualizacja: 28.04.2006

Tylko 27 dotacji inwestycyjnych z funduszy strukturalnych wypłacono przedsiębiorcom na Mazowszu od momentu uruchomienia funduszy strukturalnych dla firm, czyli od grudnia 2004 roku. »

Ustawa w sprawie rad pracowniczych podpisana

Aktualizacja: 28.04.2006

Prezydent Lech Kaczyński podpisał ustawę z 7 kwietnia "o informowaniu pracowników i przeprowadzania konsultacji z nimi" - podało Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta. »

Uspokojenie nastrojów na rynkach, złoty zyskuje

Aktualizacja: 28.04.2006

Częściowe wyjaśnienie sytuacji na scenie politycznej i utworzenie koalicji rządowej przyczyniło się do uspokojenia nastrojów na rynkach finansowych, a złoty umocnił się wobec euro i dolara. »

Gospodarka pędzi, RPP musi zachować ostrożność

Aktualizacja: 28.04.2006

Wyższe od oczekiwań tempo wzrostu gospodarczego nakłada na RPP obowiązek zachowania szczególnej ostrożności w polityce monetarnej, a główna stopa NBP powinna pozostać stabilna możliwie długo, być może przez cały 2006 rok - uważa Halina Wasilewska-Trenkner z Rady Polityki Pieniężnej. »

Porozumienie zamiast rady

Aktualizacja: 28.04.2006

Tylko do 1 maja prezydent Lech Kaczyński ma czas na podpisanie ustawy z 7 kwietnia 2006 r. o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji. »

Wspierasz biednych, płać VAT

Aktualizacja: 28.04.2006

Zwolnienie z VAT żywności przekazywanej przez firmy na cele charytatywne to kolejna obietnica bez pokrycia złożona przez premiera Kazimierza Marcinkiewicza. »

Na rynku walutowym spokój przed długim weekendem

Aktualizacja: 27.04.2006

Czwartek upływa spokojnie na rynku walutowym, zmiany kursów są niewielkie, co analitycy tłumaczą bliskością długiego weekendu. »

Kwietniowa projekcja niepewna ze względu na ryzyko polityczne

Aktualizacja: 27.04.2006

Kwietniowa projekcja jest bardziej niepewna od poprzednich ze względu na wzrost ryzyka zmiany kierunku polityki gospodarczej rządu - ocenia NBP w najnowszym "Raporcie o inflacji". »

PAIiIZ o inwestycjach zagranicznych

Aktualizacja: 27.04.2006

Napływ bezpośrednich inwestycji zagranicznych w Polsce wyniósł w 2005 roku pomiędzy 7,7 a 8,7 mld USD bliżej jednak 7,7 mld USD - podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych. »

Złoty i obligacje stabilne w czwartek rano

Aktualizacja: 27.04.2006

Na rynku długu i walutowym czwartkowa sesja rozpoczęła się spokojnie, analitycy spodziewają się stabilizacji kursów i rentowności w ciągu dnia. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Impel Facility Services spółka z o.o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama