reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Złoty osłabił się po spadkach w regionie

Aktualizacja: 31.05.2006

Złoty osłabił się na środowym otwarciu na fali pogorszenia nastrojów na pozostałych rynkach z regionu. Obligacje na razie są stabilne, ale dealerzy i analitycy spodziewają się osłabienia. »

Bank Światowy: chwali, ale...

Aktualizacja: 31.05.2006

Wzrost gospodarczy Polski może przyspieszyć nawet do 6 proc. PKB, jeśli rząd będzie wdrażał reformy - stwierdza Bank Światowy. »

Rynek aut liczy na cud

Aktualizacja: 31.05.2006

Najbliższe miesiące mogą być przełomowe dla polskiej branży motoryzacyjnej, ale tylko wtedy gdy pomoże jej rząd. »

Na rynku walutowym złoty stabilny

Aktualizacja: 30.05.2006

Złoty zachowuje się stabilnie podczas wtorkowej sesji, rynek jest spokojny i czeka na informacje, które mają być opublikowane w dalszej części tygodnia. »

MG podtrzymuje prognozę

Aktualizacja: 30.05.2006

Ministerstwo Gospodarki podtrzymuje prognozę wzrostu PKB w I kw. na poziomie 4,9 proc., a w całym roku spodziewa się wzrostu na poziomie ok. 5 proc.- powiedział minister gospodarki Piotr Woźniak. »

PwC: sektor usług finansowych na czwartym miejscu

Aktualizacja: 30.05.2006

Sektor usług finansowych zajął w 2005 roku czwarte miejsce w ogólnym zestawieniu transakcji fuzji i przejęć w Polsce, pod względem wartości jak i ilości dokonanych transakcji, wyłączając transakcję UniCredit/HVB - podała firma doradcza PricewaterhouseCoopers (PwC). »

Złoty i dług słabiej, gracze niechętni rynkom wschodzącym

Aktualizacja: 30.05.2006

Złoty i rynek długu są słabsze na otwarciu, a gracze sądzą, że inwestorzy niechętnie będą wchodzili na rynki wschodzące co może przyczynić się do dalszych spadków. »

Przedsiębiorcy zaskarżą ustawę do Trybunału

Aktualizacja: 30.05.2006

Organizacje przedsiębiorców zapowiadają, że jeśli Senat nie doprecyzuje przepisów ustawy o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym - zaskarżą ją do Trybunału Konstytucyjnego. »

Trudna sztuka windykacji

Aktualizacja: 30.05.2006

Nie ma takiej firmy, która przynajmniej raz nie borykałaby się z problemem nierzetelnych kontrahentów i nieściągniętych należności. »

Silniejszy Orlen to droższe paliwa

Aktualizacja: 30.05.2006

Na razie silna konkurencja sprawia, że różnice w cenach benzyn i oleju napędowego w poszczególnych regionach Polski sięgają 30-40 groszy na litrze. »

PKPP: Polska gospodarka ma mocne fundamenty makroekonomiczne

Aktualizacja: 29.05.2006

Polska gospodarka ma mocne fundamenty makroekonomiczne - jak niska inflacja, będący pod kontrolą deficyt budżetowy oraz niemal zrównoważony bilans handlowy i płatniczy z zagranicą - uważa ekspert Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych (PKPP) "Lewiatan" dr Stanisław Kubielas. »

Na rynkach bardzo spokojnie, obroty niewielkie

Aktualizacja: 29.05.2006

W poniedziałek kurs złotego, po porannym umocnieniu, pozostaje stabilny i porusza się w przedziale 3,91 - 3,93 zł za euro. Na rynku długu zmiany rentowności są minimalne w porównaniu z poziomami z otwarcia i piątkowego zamknięcia. »

Złoty umocnił się na otwarciu, obligacje stabilne

Aktualizacja: 29.05.2006

Złoty umocnił się na poniedziałkowym otwarciu, zaś obligacje były na poziomach zbliżonych do zamknięcia w piątek. Dealerzy oceniają, że w polska waluta może jeszcze zyskiwać na wartości, ale będzie to zależało przede wszystkim od czynników zewnętrznych. »

Biznes nad Sekwaną

Aktualizacja: 29.05.2006

Jak dotrzeć na francuski rynek i odnieść tam sukces? Prezentacja możliwości oraz konkretne porady dla małych i średnich firm z Polski są tematem regionalnych spotkań ekspertów z przedsiębiorcami. »

CBA tropi firmy: kogo, kiedy, jak

Aktualizacja: 29.05.2006

Gazeta Prawna przygotowała z Radiem PiN analizę zagrożeń, jakie niesie dla przedsiębiorców ustawa o Centralnym Biurze Antykorupcyjnym. Jest to kolejna instytucja, która będzie mogła przeprowadzać kontrole u przedsiębiorców. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Robert Gałęski

Radca prawny i Partner w kancelarii LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. we Wrocławiu.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama