reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Kredyt obrotowy - szansa tylko dla wybranych

Aktualizacja: 22.08.2006

Polaków ogarnął szał zapożyczania się, jednak rodzime firmy oszczędzają i stronią od zaciągania kredytów. Kredyt obrotowy służy do finansowania bieżących potrzeb firmy, związanych przede wszystkim z produkcją, sprzedażą i rozliczeniami. »

Polska oceniona na A3

Aktualizacja: 22.08.2006

W opracowywanym systematycznie ratingu Coface, określającym stopień wypłacalności poszczególnych krajów - Polska utrzymała poziom A3. Z grona państw przyjętych wraz z nami do Unii Europejskiej wyprzedzają nas jednak nadal Estonia, Czechy i Słowenia. »

Niezbędnik wierzyciela

Aktualizacja: 22.08.2006

Małe i średnie firmy, które mają niewielu dłużników, mogą skorzystać z dodatkowej możliwości odzyskania od nich zaległych należności. Krajowy Rejestr Długów przygotował dla tej grupy przedsiębiorstw specjalną propozycję - Niezbędnik wierzyciela. »

CBOS: Polacy zadowoleni z pracy

Aktualizacja: 21.08.2006

Sytuację w swoim miejscu pracy negatywnie ocenia tylko 17 proc. respondentów, najmniej od 1992 roku, kiedy rozpoczęto monitoring rynku pracy - wynika z sierpniowego sondażu Centrum Badania Opinii Społecznej. »

Zmiany niepokoją przedsiębiorców

Aktualizacja: 21.08.2006

Niektóre propozycje zawarte w rządowym projekcie zmiany Ordynacji podatkowej niepokoją przedstawicieli Business Centre Club. »

Więcej ofert pracy

Aktualizacja: 21.08.2006

O prawie 75 tys. osób spadła liczba bezrobotnych w kwietniu br. w porównaniu z marcem br. Dzięki temu stopa bezrobocia spadła do 18,4 proc., podczas gdy w marcu była o 0,3 proc. wyższa - wynika z najnowszych danych Głównego Urzędu Statystycznego. »

Cypryjska spółka europejska

Aktualizacja: 18.08.2006

W wyniku opóźnienia związanego z przeprowadzeniem wyborów parlamentarnych na Cyprze dopiero dwa lata po wstąpieniu do Unii Europejskiej weszły w życie poprawki do cypryjskiego prawa handlowego, które stanowią implementacje przepisów unijnych dotyczących spółki europejskiej. »

Oszuści rejestrują znane domeny internetowe

Aktualizacja: 18.08.2006

Wykorzystywanie cudzej nazwy przedsiębiorstwa lub znanego nazwiska do adresów internetowych zarówno z końcówką .pl, jak i .eu jest coraz powszechniejsze. Atrakcyjna domena internetowa, łatwa do odszukania w sieci, jest często doskonałym sposobem na zarobienie pieniędzy. »

Rusza komisja do spraw banków

Aktualizacja: 18.08.2006

W poniedziałek członkowie komisji śledczej ds. banków ostatecznie ustalą harmonogram i zakres prac. Wczoraj odbyło się posiedzenie prezydium komisji. »

Inwestor musi sprzeciw wyrazić na piśmie

Aktualizacja: 18.08.2006

Wyrażenie przez inwestora zgody na zawarcie umowy wykonawcy z podwykonawcą na wykonanie określonych zadań wchodzących w zakres umowy o roboty budowlane będzie skuteczne wtedy, gdy zostanie mu przedstawiona ta umowa lub jej projekt wraz z dokumentacją. »

Inflacja: telewizja, żywność i internet podbiły ceny

Aktualizacja: 17.08.2006

Analitycy zaskoczeni wzrostem inflacji. Po raz pierwszy od wielu miesięcy pomyliło się też Ministerstwo Finansów. Jednak nieoczekiwane przyspieszenie cen nie oznacza, że wymknęły się o­ne spod kontroli - przekonują ekonomiści »

Deficyt budżetowy: prawie 16 mld zł

Aktualizacja: 17.08.2006

Deficyt budżetu państwa po lipcu wyniósł już 15 mld 618,8 mln zł, podczas gdy na cały rok zaplanowano go w wysokości 30 mld 546,7 mln zł - podało Ministerstwo Finansów. »

RPO krytykuje propozycje zmian w ustawie o komornikach

Aktualizacja: 17.08.2006

Zdaniem rzecznika praw obywatelskich, proponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany w ustawie o komornikach sądowych i egzekucji powielają wadliwe przepisy zakwestionowane w maju 2005 r. przez Trybunał Konstytucyjny. »

Inflacja podskoczyła do 1,1 proc.

Aktualizacja: 17.08.2006

W lipcu inflacja wyraźnie przyspieszyła. Nie spowoduje to jednak podwyżek stóp procentowych. »

Pośrednicy coraz chętniej sprzedają ubezpieczenia

Aktualizacja: 17.08.2006

Doradcy finansowi coraz większe znaczenie przywiązują do ubezpieczeń. Polisy uzupełniają ich podstawową dotąd ofertę, czyli kredyty. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Chmiel

ekspert PFR Portal PPK Sp. z o. o.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama