REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Esperio: Amazon zgłasza znakomite wyniki, aby złagodzić skutki sześciu koszmarnych miesięcy na indeksach

 • Artykuł sponsorowany

REKLAMA

REKLAMA

Wydaje się, że prezesi Amazona wydostali się z trudnej sytuacji po dwóch nominalnie przynoszących straty kwartałach z rzędu. Teraz spodziewają się skoku w przychodach i zyskach za trzeci kwartał. Wierzcie lub nie, ale dzięki temu udziały największej na świecie platformy e-commerce wzrosły o prawie 13% podczas publikacji wyników na rynku.

Autor: Alex Boltyan, analityk w firmie Esperio

REKLAMA

Więcej szczegółów na stronie Brokera Esperio

Rodzaj ślepej pewności Wall Street może być związany z ogólnym odreagowaniem po opublikowaniu serii innych nie tak złych raportów korporacyjnych, takich jak Google, Microsoft i Meta Platforms. Rzeczywiście, większość raportów w tym tygodniu zawierała dane finansowe, które nie były lepsze niż rzeczywiste oczekiwania analityków, ale przynajmniej lepsze niż te, których obawiali się inwestorzy. Oczekiwania na dalszą podwyżkę stóp po wrześniu ostudził prezes Rezerwy Federalnej (Fed) Jerome Powell, który wykazywał raczej postawę wyczekiwania. Pomogło to głównym indeksom w odreagowaniu i pozwoliło niektórym akcjom nabrać tempa wzrostowego.

 

W pierwszym kwartale 2022 r. siedem lat rekordowych zysków Amazona ustąpiło miejsca pierwszej kwartalnej stracie giganta w wysokości 37,8 centa na akcję. Drugi kwartał przyniósł akcjonariuszom kolejne 20 centów straty, nawet pomimo lepszej sprzedaży ogółem, która wyniosła 121,23 mld USD w porównaniu z 116,44 mld USD od stycznia do marca. Tym razem Amazon musiał pożegnać się z prawie 2 miliardami dolarów, w tym stratą z wyceny przed opodatkowaniem w wysokości 3,9 miliarda dolarów ze swojej starej inwestycji w producenta samochodów elektrycznych Rivian Automotive.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

Głównym problemem jest jednak globalna „presja inflacyjna w zakresie kosztów paliw, energii i transportu. Według dyrektora generalnego Andy'ego Jassy'ego. firma podkreśliła, że ​​„widzi przyspieszenie przychodów”, w tym znaczny wzrost przychodów w III kwartale. Już teraz, obrano strategię polegającą na pobieraniu wyższych opłat w pierwszej kolejności od lojalnych klientów w specjalnych abonamentach programu Prime, co może dać im korzyść w postaci większej liczby zamówień, a także na wprowadzeniu tzw. dopłaty paliwowej na handlowców, aby pomóc w zarządzaniu wysokimi kosztami dostawy.

 

Wciąż pozostaje pytanie, czy przesunięcie takiego obciążenia inflacyjnego może w końcu doprowadzić do wzrostu cen detalicznych na Amazonie, a tym samym do pewnego spadku aktywności konsumenckiej w kolejnych miesiącach. Wskaźniki zaufania konsumentów w USA właśnie spadły do ​​dwuletnich minimów, ponieważ gospodarstwa domowe ograniczają swoje wydatki do tańszych, podstawowych rzeczy.

 

Jeden z głównych partnerów Amazona, Walmart, ostrzegł, że w tym roku przyniesie co najmniej 11%-13% niższe zyski w porównaniu z wcześniejszymi szacunkami. Zgodnie z własnymi projekcjami Amazon prognozuje teraz sprzedaż netto między 125 miliardów a 130 miliardów dolarów w ciągu trzech letnich miesięcy, co odpowiada szacunkom analityków na poziomie 126,42 miliarda dolarów. Dyrektor finansowy Amazona, Brian Olsavsky, twierdził, że firma miała „bardzo mocny czerwiec”, retencja subskrypcji Prime była „równie dobra”, a impuls powinien pochodzić z błyskawicznego marketingowego Prime Day, który miał miejsce już w lipcu. Był najlepszy ” według sprzedaży jednostkowej”, ale wyniki finansowe nie zostały jeszcze w pełni obliczone.

 

Analitycy Esperio uważają, że w oparciu o tę retorykę cena akcji Amazona osiągnęła najwyższy punkt od końca kwietnia, przekraczając 137 USD za akcję. Jednak dalsze zmagania o utrzymanie zdobyczy, które zostały osiągnięte do tej pory głównie dzięki pozytywnym prognozom na przyszłość, ale przy dość opłakanej sytuacji w tej chwili, mogą nie być takie łatwe. Nawet jeśli cena zdoła osiągnąć te maksima przy użyciu pozytywnego momentum, później notowania mogą w każdej chwili spaść z powodu ogólnych obaw o recesję.

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Artykuł sponsorowany
Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie - zapraszamy do subskrybcji naszego newslettera
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

REKLAMA

Komentarze(0)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  QR Code
  Moja firma
  Zapisz się na newsletter
  Zobacz przykładowy newsletter
  Zapisz się
  Wpisz poprawny e-mail
  Komisja Europejska proponuje zmniejszenie i uproszczenie obciążeń rolników. Czy to wystarczy by przerwać protesty?

  Komisja Europejska przesłała w czwartek prezydencji belgijskiej w Radzie UE dokument, zawierający listę działań mających na celu "zmniejszenie obciążeń administracyjnych, spoczywających na barkach rolników". Propozycje zostaną omówione z państwami członkowskimi 26 lutego na posiedzeniu Rady ds. Rolnictwa.

  Używasz smartfona? Twoje wrażliwe dane są jak na dłoni. Technologia pozbawia nas prywatności

  Użytkownicy różnych urządzeń, aplikacji czy systemów często nie są świadomi, przez kogo i do jakich celów są gromadzone i wykorzystywane dane na ich temat. Rozwój technologii rzadko idzie w parze ze świadomością użytkowników i regulacjami prawnymi. To stanowi zagrożenie dla ochrony danych osobowych.

  Wzrasta ryzyko prowadzenia biznesu. "Liczba wzmianek o geopolityce i ryzyku politycznym w dokumentach spółek wzrosła o 600%"

  Ryzyko prowadzenia biznesu w 2024 roku zwiększa rosnąca polaryzacja na światowej scenie politycznej. Istotna dla przedsiębiorców będzie minimalizacja potencjalnych niebezpieczeństw, m.in. poprzez zwiększenie odporności łańcuchów dostaw, odpowiednią politykę dostępu do zasobów i zaadresowanie kwestii ESG – wynika z raportu EY-Parthenon 2024 Geostrategic Outlook.

  Handel internetowy idzie w górę, stanowi 8,8% ogółu sprzedaży detalicznej

  Sprzedaż internetowa w ujęciu rocznym w styczniu wzrosła ogółem o 11%, co stanowił 8,8% ogółu sprzedaży detalicznej. Największy udział e-sprzedaży w całości sprzedaży detalicznej miały takie kategorie jak tekstylia, odzież, obuwie, prasa i książki. Tak wynika z danych przekazanych przez GUS.

  REKLAMA

  Nie zalegasz ze składkami ZUS? Weź udział w konkursie prewencji wypadkowej. Można dostać 300.000,00 zł dofinansowania. Rozpoczyna się nabór.

  ZUS realizuje program prewencji wypadkowej, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na poprawę warunków pracy poprzez zakup maszyn i urządzeń. Można liczyć nawet na 300.000,00 zł dofinansowania.

  Szkody rolnicze - stawki pomocy i wnioski w 2024 roku. 1000 zł, 500 zł lub 250 zł na 1 ha pomocy dla rolników poszkodowanych suszą, przymrozkami, powodzią i innymi zjawiskami pogodowymi

  Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało w komunikacie, że od 29 lutego 2024 r. do 15 marca 2024 r. producenci rolni, w których gospodarstwach rolnych szkody w uprawach rolnych spowodowane wystąpieniem w 2023 r. suszy, gradu, deszczu nawalnego, ujemnych skutków przezimowania, przymrozków wiosennych, powodzi, huraganu, pioruna, obsunięcia się ziemi lub lawiny w rozumieniu przepisów o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich wyniosły powyżej 30 % średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, mogą składać wnioski o udzielenie pomocy w  formie dotacji do powierzchni upraw rolnych, na których ww. niekorzystne zjawiska spowodowały utratę co najmniej 30% plonu. 

  Bezpieczeństwo w Internecie i rewolucja dla przedsiębiorców działających w sieci. Nowość: akt o usługach cyfrowych (DSA) już w mocy

  Bezpieczeństwo w Internecie to w dzisiejszych czasach podstawa. W Unii Europejskiej obowiązuje nowy akt o usługach cyfrowych (Digital Services Act, DSA). Również w Polsce będą obowiązywały nowe przepisy. To bardzo ważne, ponieważ wiele osób zastanawia się: jak zachowywać się bezpiecznie w Internecie? Jak chronić swoje bezpieczeństwo w sieci? Jakie są zagrożenia w Internecie? Jak chronić się przed zagrożeniami w Internecie? Przepisy będą dotyczyły przedsiębiorców jak i osób fizycznych. Nowe przepisy mają poprawić bezpieczeństwo użytkowników w sieci, wspierać walkę z nielegalnymi treściami w Internecie, uregulować zagadnienia dot. moderowania treści. Nie będzie już tak łatwo manipulować użytkownikami, "śledzić ich" działań w sieci, profilować, wysyłać tzw. ciasteczek (pliki cookie). Będzie większa ochrona przed pedofilią. To będzie prawdziwa rewolucja dla przedsiębiorców działających w Internecie. Akt o usługach cyfrowych stosuje się od dnia 17 lutego 2024 r.

  Podatnicy nie wiedzą, że mogą skorzystać z ulgi B+R, a to duże korzyści finansowe

  Z ulgi badawczo-rozwojowej mogą skorzystać firmy z różnych branż. Ulga B+R może przynieść korzyści finansowe sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych w skali roku. Kto może zastosować tę ulgę? 

  REKLAMA

  Firmy wciąż bardziej obawiają się odejścia kontrahenta niż utraty płynności finansowej. Faktury z odroczoną płatnością to już standard

  Zwłaszcza w branży produkcyjnej i transporcie opcja płatności odroczonej od 7 do 30 dni stała się praktyką powszechnie stosowaną. Choć dla firm czekanie na należność wiąże się z ryzykiem i niedogodnościami – same muszą się w tym czasie kredytować – to w 2024 roku nie mają w planach odchodzenia od tej praktyki.

  BGK będzie mógł udzielać gwarancji spłaty kredytów mikrofirmom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom. Projektowane rozporządzenie ma wejść w życie 29 marca 2024 r.

  BGK będzie mógł gwarantować kredyty dla MŚP w ramach programu InvestEU. Jaka pomoc dla MŚP?

  REKLAMA