reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Aktualności

Łatwiej rozlicza się import

Aktualizacja: 27.01.2009

Przedsiębiorcy importujący towary transakcję taką mogą rozliczyć w deklaracji VAT. »

Prezydent podpisał ustawę o koncesji na roboty budowlane

Aktualizacja: 28.01.2009

Prezydent podpisał ustawę o koncesji na roboty budowlane lub usługi - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Dzięki ustawie samorządy będą mogły zawrzeć z przedsiębiorcami umowy o koncesji. »

Rząd przyjął dokument dotyczący specjalnych stref ekonomicznych

Aktualizacja: 28.01.2009

Rząd przyjął we wtorek dokument dotyczący specjalnych stref ekonomicznych (SSE), który ma przyczynić się do społeczno-gospodarczego rozwoju Polski - poinformowało Centrum Informacyjne Rządu. »

Samorządowy fundusz zachęca do pożyczek dotknięte kryzysem małe firmy

Aktualizacja: 27.01.2009

Należący do samorządu woj. śląskiego Fundusz Górnośląski (FG) SA zachęca do zaciągania pożyczek m.in. firmy, które w związku z kryzysem gospodarczym mają trudności z pozyskaniem finansowania w bankach. Fundusz widzi w kryzysie szansę zarówno dla siebie, jak i niektórych firm. »

Niższe stopy nie oznaczają, że kredyty dla firm będą tańsze

Aktualizacja: 27.01.2009

Obniżenie stóp procentowych przez Radę Polityki Pieniężnej (RPP) nie musi oznaczać, że kredyty dla firm będą tańsze i bardziej dostępne - powiedział PAP przewodniczący Rady Głównej Business Centre Club Maciej Grelowski. »

Orzecznictwo sądów wymusza zmiany w VAT

Aktualizacja: 27.01.2009

Trzy czwarte ostatnich zmian w VAT zostało wymuszonych przez sądy - powiedział we wtorek sędzia Adam Bącal na seminarium zorganizowanym przez firmę doradczą MDDP. »

Rząd ma propozycje zmian w prawie pracy

Aktualizacja: 28.01.2009

Elastyczny czas pracy i możliwość obniżek płac jako alternatywa dla zwolnień, to rządowe propozycje zmian w prawie pracy, które zostaną przedstawione na posiedzeniu prezydium Komisji Trójstronnej - powiedziała minister pracy Jolanta Fedak »

Przedsiębiorca przekształci się w spółkę kapitałową

Aktualizacja: 26.01.2009

Przekształcenie indywidualnej działalności gospodarczej w spółkę kapitałową będzie możliwe, gdy ewidencja działalności gospodarczej zostanie w całości przeniesiona do Krajowego Rejestru Sądowego. »

Zmiany w prawie upadłościowym

Aktualizacja: 26.01.2009

Sejm przyjął 23 stycznia nowelizację Prawa upadłościowego i naprawczego, ustaw o Krajowym Rejestrze Sądowym (KRS) oraz o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (BFG). Nowelizacje wprowadzają ok. 150 zmian w obecnych przepisach. »

Działania PARP-u na rzecz przedsiębiorców w czasie spowolnienia gospodarczego

Aktualizacja: 26.01.2009

Podczas spowolnienia gospodarczego Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości będzie m.in. promować fundusze pożyczkowe i poręczeniowe oraz szkolić przedsiębiorców jak pozyskiwać środki na działalność - poinformowała w piątek Agencja. »

Prąd kopnął firmy

Aktualizacja: 27.01.2009

Przedsiębiorcy skarżą się na podwyżki cen energii. W tym roku firmy zapłacą nawet o 90 proc. więcej za prąd niż w ubiegłym - pisze "Gazeta Wyborcza". "Będziemy zwalniać ludzi i ograniczać produkcję" - ostrzegają przedsiębiorcy. »

Pogarsza się sytuacja ekonomiczna firm

Aktualizacja: 26.01.2009

Ankietowane przez NBP przedsiębiorstwa sygnalizują pogorszenie sytuacji ekonomicznej w IV kwartale oraz spodziewają się jej pogorszenia również w I kwartale tego roku - wynika z badań przeprowadzonych przez NBP. »

Projekt działań antykryzysowych dla firm

Aktualizacja: 26.01.2009

Możliwość okresowego ograniczenia czasu pracy oraz proporcjonalnego obniżenia wynagrodzenia, a także obniżenie akcyzy na energię dla wysoko energochłonnych odbiorców - to niektóre z antykryzysowych propozycji Ministerstwa Gospodarki (MG). »

Pracodawca nie wyśle na badania wstępne osoby z ważnym orzeczeniem lekarskim

Aktualizacja: 26.01.2009

Senacki projekt nowelizacji Kodeksu pracy ogranicza uciążliwe tak dla pracodawców, jak i pracowników obowiązki związane z przeprowadzaniem badań wstępnych i szkoleń BHP. »

Rozliczenia w walutach obcych i bez zezwoleń dewizowych

Aktualizacja: 23.01.2009

24 stycznia weszły w życie zmiany istotne dla przedsiębiorców. Od soboty mogą oni rozliczać swoje zobowiązania w walutach obcych i bez uzyskiwania zezwoleń dewizowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Jakubowska-Gregier

Adwokat

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama