REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Inauguracja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości

inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

18 listopada rozpocznie się szósta edycja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Polsce. Przez 7 olejnych dni na terenie całej Polski, podobnie jak w ponad 130 innych krajach, odbędą się liczne szkolenia, wykłady i spotkania promujące przedsiębiorczość. Portal Infor.pl jest patronem medialnym Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

REKLAMA

Tegoroczną edycję ŚTP w Polsce rozpocznie uroczysta inauguracja w Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4. O tym, jak ważny dla gospodarki i społeczeństwa jest ten rodzaj aktywności obywateli, będą mówili między innymi Wicepremier Janusz Piechociński, Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Stephen Mull, prezydent Konfederacji Lewiatan Henryka Bochniarz oraz organizatorzy wydarzenia - przedstawiciele Forum Młodych Lewiatan.

REKLAMA

Podczas dwóch paneli dyskusyjnych zaproszeni goście, w tym prof. Andrzej Blikle, wiceprezes Polski Przedsiębiorczej Jacek Aleksandrowicz i Dyrektor Generalna Amway Polska Anna Pietrzak, będą zastanawiali się nad przyszłością przedsiębiorczości w Polsce. Chcieliśmy, aby w tej dyskusji wyraźnie słyszalny był głos młodych przedsiębiorców. Dlatego do udziału w panelu dyskusyjnym zaprosiliśmy Macieja Szymańskiego - współzałożyciela i CEO firmy Veniti S.A, odnoszącej sukcesy w branży turystycznej, mówi Justyna Politańska, przewodnicząca Forum Młodych Lewiatan.

REKLAMA

Istotnym z punktu widzenia właścicieli firm zagadnieniem jest trwająca od pewnego czasu i ciągle postępująca komputeryzacja i digitalizacja świata. O tym, jakie konsekwencje niesie to dla przedsiębiorstw i konsumentów będziemy rozmawiać m.in. z Grzegorzem Wójcikiem, Prezesem Fundacji Rozwoju Gospodarki Elektronicznej, Ronaldem Binkofskim - Dyrektorem Generalnym Microsoft Polska i Waldemarem Sokołowskim, prezesem Rzetelnej Firmy.

To nie wszystkie ważne tematy, które zostaną zaprezentowane w Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4. Podczas spotkania przedstawiciele Forum Młodych Lewiatan oraz Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych wręczą Wicepremierowi Januszowi Piechocińskiemu List Młodych Przedsiębiorczych. Chcemy przekonać rząd, że o problemach młodych ludzi - szczególnie o kwestiach związanych z edukacją i rynkiem pracy - nie sposób rozmawiać bez udziału głównych zainteresowanych, czyli młodych. Naszym celem jest powołanie grup roboczych przy kluczowych ministerstwach: gospodarki, pracy i polityki społecznej, edukacji narodowej oraz nauki i szkolnictwa wyższego. Zależy nam na tym, aby w dyskusji udział brali przedstawicieli różnych środowisk: pracodawców, rządu i organizacji młodzieżowych.

Mamy nadzieję, że dzięki temu uda się stworzyć stałą platformę do dyskusji, a przede wszystkim do wspólnego wypracowywania systemowych rozwiązań - mówi Jakub Gontarek,
przedstawiciel Forum Młodych Lewiatan i koordynator prac nad Listem.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

 

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: Konfederacja Lewiatan

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Co trapi sektor MŚP? Nie tylko inflacja, koszty zarządzania zasobami ludzkimi i rotacja pracowników

Inflacja przekładająca się na presję płacową, rosnące koszty związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi oraz wysoka rotacja – to trzy główne wyzwania w obszarze pracowniczym, z którymi mierzą się obecnie firmy z sektora MŚP. Z jakimi jeszcze problemami kadrowymi borykają się mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa?

Badania ankietowe GUS: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S)

Główny Urząd Statystyczny od 1 do 23 grudnia 2024 r. będzie przeprowadzał obowiązkowe badania statystyczne z zakresu rolnictwa. Chodzi o następujące badania: Badanie pogłowia drobiu oraz produkcji zwierzęcej (R-ZW-B) i Badanie pogłowia świń oraz produkcji żywca wieprzowego (R-ZW-S).

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników w 2025 r.? To już pewne

Dodatkowy dzień wolny od pracy dla wszystkich pracowników? To już pewne. 27 listopada 2024 r. Sejm uchwalił nowelizację ustawy. Wigilia od 2025 r. będzie dniem wolnym od pracy. Co z niedzielami handlowymi? 

Zeznania świadków w sprawach o nadużycie władzy w spółkach – wsparcie dla wspólników i akcjonariuszy

W ostatnich latach coraz częściej słyszy się o przypadkach nadużyć władzy w spółkach, co stanowi zagrożenie zarówno dla transparentności działania organizacji, jak i dla interesów wspólników oraz akcjonariuszy. Przedsiębiorstwa działające w formie spółek kapitałowych z założenia powinny funkcjonować na zasadach transparentności, przejrzystości i zgodności z interesem wspólników oraz akcjonariuszy. 

REKLAMA

BCM w przemyśle: Nie chodzi tylko o przestoje – chodzi o to, co tracimy, gdy im nie zapobiegamy

Przerwa w działalności przemysłowej to coś więcej niż utrata czasu i produkcji. To potencjalny kryzys o wielowymiarowych skutkach – od strat finansowych, przez zaufanie klientów, po wpływ na środowisko i reputację firmy. Dlatego zarządzanie ciągłością działania (BCM, ang. Business Continuity Management) staje się kluczowym elementem strategii każdej firmy przemysłowej.

Z czym mierzą się handlowcy w czasie Black Friday?

Już 29 listopada będzie wyczekiwany przez wielu konsumentów Black Friday. Po nim rozpocznie się szał świątecznych zakupów i zarazem wytężonej pracy dla handlowców. Statystyki pokazują, że Polacy z roku na rok wydają i zamawiają coraz więcej. 

Taryfa C11. Szaleńcze ceny prądu w Polsce: 1199 zł/MWh, 2099 zł/MWh, 2314 zł/MWh, 3114 zł/MWh

To stawki dla biznesu. Małe i średnie firmy (MŚP nie będzie w 2025 r. objęty zamrożeniem cen prądu. 

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc.

Brakuje specjalistów zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Luka w ujęciu globalnym od 2023 roku wzrosła o blisko 20 proc., a w Europie o 12,8 proc. Ekspert przypomina: bezpieczeństwo nie jest kosztem, a inwestycją, która zapewnia ciągłość i stabilność operacyjną

REKLAMA

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm

Zamrożenie cen energii w 2025 r. Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorstw krytycznie o wycofaniu się z działań osłonowych wobec firm. Interweniuje u premiera Donalda Tuska i marszałka Sejmu Szymona Hołowni.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r.

ZUS: Wypłacono ponad 96,8 mln zł z tytułu świadczenia interwencyjnego. Wnioski można składać do 16 marca 2025 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych poinformował, że przygotowuje kolejne wypłaty świadczenia.

REKLAMA