| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Tworzenie sieci szerokopasmowej

Tworzenie sieci szerokopasmowej

Zostały określone reguły udzielania pomocy finansowej w ramach Działania II.1 Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013.

Wsparcie będzie udzielane w formie bezzwrotnego wsparcia finansowego, przeznaczonego na pokrycie części wydatków kwalifikowalnych na tworzenie i umożliwienie dostępu do sieci szerokopasmowej Polski Wschodniej. Otrzymać je będą mogły jednostki samorządu terytorialnego oraz ich związki lub przedsiębiorcy


Pomoc beneficjent będzie musiał przeznaczyć na pokrycie kosztów: budowy i innych robót budowlanych oraz nabycia lub wytworzenia środków trwałych, w tym infrastruktury telekomunikacyjnej, sprzętu i wyposażenia, w zakresie regionalnej telekomunikacyjnej sieci szkieletowej, w celu zapewnienia możliwości korzystania z usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu; opracowania i organizacji szkoleń dla osób nieposiadających umiejętności korzystania z technologii komputerowych i niemających dostępu do Internetu w Polsce Wschodniej. 


Zobacz: Termin składania sprawozdań finansowych do PFRON za 2012 r.


Wielkość wsparcia wyniesie do 95% wydatków kwalifikowalnych, przy czym pomoc zostanie udzielona pod warunkiem, że projekt nie zostanie poddany zasadniczej modyfikacji co najmniej przez pięć lat od zakończenia jego realizacji. Tryb udzielania wsparcia określono szczegółowo w rozdziale 3 aktu. 

Rozporządzenie Ministra Rozwoju Regionalnego z dnia 21 marca 2013 r. w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej na tworzenie i umożliwienie dostępu do sieci szerokopasmowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (Dz. U. 2013 poz. 423) opublikowano 3 kwietnia br. Wejdzie w życie 18 kwietnia br.


Podyskutuj o tym na naszym FORUM! 


Tego samego dnia zacznie obowiązywać rozporządzenie MRR z dnia 21 marca 2013 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie udzielania przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pomocy finansowej w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej 2007-2013 (Dz. U. 2013 poz. 422). Nowelą wykreślono ze zmienianego rozporządzenia przepisy dotyczące przyznawania wsparcia na sieć szerokopasmową Polski Wschodniej.

 
Zobacz: Za zmiany w OFE zapłacą nasze dzieci

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Łukasz Chmielniak

Specjalista prawa karnego gospodarczego, autor bloga Białe kołnierzyki

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »