REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Łódzkie: 160 mln zł unijnej pomocy dla przedsiębiorców

REKLAMA

Około 160 mln zł dofinansowania ze środków unijnych mogą w tym roku otrzymać przedsiębiorcy w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013. Pieniądze można uzyskać m.in. na rozwój jednostek badawczo-rozwojowych.

Do 17 kwietnia trwa ogłoszony przez regionalne Centrum Obsługi Przedsiębiorcy (COP) konkurs na rozwój otoczenia biznesu, czyli uzbrojenie terenów inwestycyjnych oraz prace studyjno-koncepcyjne, dotyczące tworzenia takich terenów.

REKLAMA

"To konkurs niezwykle istotny, ponieważ pojawiła się wśród przedsiębiorców i samorządów potrzeba przygotowania takich terenów. Na beneficjentów czeka w sumie 100 mln zł" - poinformował w piątek dziennikarzy marszałek województwa łódzkiego Witold Stępień.

W tym roku COP zaplanował ogłoszenie jeszcze czterech konkursów na unijne dotacje dla przedsiębiorców. Pod koniec marca po raz pierwszy ogłoszony zostanie konkurs na wsparcie jednostek badawczo-rozwojowych.

REKLAMA

"Zachęcamy wyższe uczelnie, jednostki badawczo-rozwojowe, instytuty naukowe o aplikowanie w tym zakresie środków, które mogą być przeznaczone na inwestycje budowlane, infrastrukturę badawczo-rozwojową i informatyczną" - podkreślił dyrektor Centrum Maciej Kokotek. Wnioski będą przyjmowane do połowy maja; na ten cel przeznaczono ok. 14 mln zł.

Pod koniec kwietnia ma rozpocząć się też konkurs na dofinansowanie promocji produktów i procesów przyjaznych środowisku. Adresowany jest on do przedsiębiorców, którzy myślą o uzyskaniu certyfikatu środowiskowego EMAS (ok. 14 mln zł dotacji).

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Pod koniec sierpnia zaplanowano ogłoszenie dwóch konkursów - czwartego już w zakresie działalności badawczo-rozwojowej w przedsiębiorstwach (ok. 18 mln zł) oraz związanego z rozwojem otoczenia biznesu, dedykowanego parkom naukowym i technologicznym (ok. 14 mln zł).

Powołane przez sejmik województwa łódzkiego Centrum Obsługi Przedsiębiorcy od 2008 roku ogłosiło już 30 konkursów na wykorzystanie pieniędzy pochodzących z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Dotychczas w COP zostały podpisane 833 umowy o dofinansowanie projektów wartych w sumie ponad 1,3 mld zł. Dofinansowanie wyniosło niemal 740 mln zł. Najwięcej, bo około 50 proc. środków przeznaczono na podnoszenie innowacyjności i konkurencyjności przedsiębiorstw.

Od kilku tygodni COP działa w nowej siedzibie - odrestaurowanej, zabytkowej XIX-wiecznej willi fabrykanta Ludwika Meyera przy ul. Moniuszki w Łodzi.

 

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Niewykorzystany potencjał. Czas na przywództwo kobiet?

Moment, gdy przywódcą wolnego świata może się okazać kobieta to najlepszy czas na dyskusję o kobiecym leadershipie. O tym jak kobiety mogą zajść wyżej i dalej oraz które nawyki stoją im na przeszkodzie opowiada Sally Helgesen, autorka „Nie podcinaj sobie skrzydeł” i pierwszej publikacji z zakresu kobiecego przywództwa „The female advantage”.

Influencer marketing - prawne aspekty współpracy z influencerami

Influencer marketing a prawne aspekty współpracy z influencerami. Jak influencer wpływa na wizerunek marki? Dlaczego tak ważne są prawidłowe klauzule kontraktowe, np. klauzula zobowiązująca o dbanie o wizerunek marki? Jakie są kluczowe elementy umowy z influencerem?

Jednoosobowe firmy coraz szybciej się zadłużają

Z raportu Krajowego Rejestru Długów wynika, że mikroprzedsiębiorstwa mają coraz większe długi. W ciągu 2 lat zadłużenie jednoosobowych działalności gospodarczych wzrosło z 4,7 mld zł do 5,06 mld zł. W jakich sektorach jest najtrudniej?

Sprzedaż mieszkań wykorzystywanych w działalności gospodarczej - kiedy nie zapłacimy podatku?

Wykorzystanie mieszkania w ramach działalności gospodarczej stało się powszechną praktyką wśród przedsiębiorców. Wątpliwości pojawiają się jednak, gdy przychodzi czas na sprzedaż takiej nieruchomości. Czy można uniknąć podatku dochodowego? Skarbówka rozwiewa te wątpliwości w swoich interpretacjach.

REKLAMA

PARP: Trwa nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła kolejny nabór wniosków o wsparcie na rozszerzenie lub zmianę profilu dotychczasowej działalności prowadzonej w sektorach takich jak hotelarstwo, gastronomia (HoReCa), turystyka lub kultura. Działanie jest realizowane w ramach programu finansowanego z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO).

Dlaczego premiera kontraktów na Ethereum jest ważną chwilą dla kryptowalut

Debiut funduszy ETF na największą z kryptowalut, czyli bitcoin, okazał się absolutnym sukcesem. Premiera tego instrumentu inwestycyjnego opartego o kryptowalutę pozwoliła na dostęp do zakupów BTC inwestorom instytucjonalnym, a to podbiło cenę do kryptowaluty do rekordowych poziomów. Choć regulacyjna saga i batalia banków inwestycyjnych oraz emitentów funduszy trwała kilka lat, zakończyła się sukcesem. W marcu bitcoin osiągnął rekordową cenę ponad $73 000 i choć od tamtej pory jego kurs uległ korekcie, to nadal utrzymuje się powyżej $63 000, a więc znacznie wyżej niż w ubiegłych latach. 

Zadbaj o siebie i swoje przywództwo, czyli wyzwania współczesnego menedżera

Dzisiejszy świat zarządzania wymaga od menedżerów nieustannej ewolucji. Hasło „menedżer od nowa” może oznaczać zarówno rozpoczęcie czegoś od początku, jak i wprowadzenie zmian poprawiających istniejący stan rzeczy. W obliczu dzisiejszych wyzwań, pełnych zawirowań i rozlicznych ścieżek, nowoczesne zarządzanie staje się sztuką balansowania między tradycją a innowacją.

Jaki model logistyczny wybrać dla swojego sklepu internetowego?

Zakładając sklep internetowy, staniesz przed wyzwaniem organizacji całej jego logistyki. Zanim zaczniesz działalność, będziesz musiał zdecydować, gdzie magazynować swoje towary, z jakimi kurierami współpracować i jak obsługiwać zwroty od klientów. Pochłonie to mnóstwo cennego czasu i spory kapitał. W dzisiejszych czasach możesz tego jednak uniknąć. W jaki sposób? Poznaj najciekawsze modele logistyczne dla e-commerce!

REKLAMA

Dobrzy w teorii. Dlaczego nie potrafimy odpoczywać i jak to zmienić?

Potrzeba regeneracji wydaje się oczywista dla każdego, kto funkcjonuje w naprzemiennym cyklu, w którym wysiłek absorbujący przeważającą część naszych aktywności przeplata się z czasem wolnym. Skąd zatem trudność w świadomym uwzględnianiu potrzeby wypoczynku i planowaniu przerw w zawodowym funkcjonowaniu?

Inflacja już niestraszna firmom. Obawia się jej dwa razy mniej firm niż rok temu

W rok o połowę zmalała liczba małych i średnich firm, które boją się, że inflacja może zagrozić ich biznesom. Obecnie to zaledwie co czwarte przedsiębiorstwo. Zaskakujące są jednak branże, w których te obawy są największe. Inflacja straciła też rangę najpoważniejszej obawy.

REKLAMA