| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Warmińsko-Mazurskie: 40 tys. zł dla bezrobotnego na założenie firmy

Warmińsko-Mazurskie: 40 tys. zł dla bezrobotnego na założenie firmy

Po 40 tys. zł dotacji mogą dostać osoby bezrobotne z Warmii i Mazur, które chcą założyć firmę i rozpocząć działalność gospodarczą. Wnioski do punktu rekrutacyjnego Zrzeszenia Prywatnego Handlu i Usług w Olsztynie zainteresowani mogą składać od piątku do 9 marca.

Jak powiedziała koordynator projektu Monika Mazgaj program jest skierowany do osób, które w ostatnich 6 miesiącach utraciły pracę na skutek likwidacji miejsc pracy lub reorganizacji.

"Zainteresowanie jest duże, od rana ludzie dzwonią, pytając przede wszystkim o to, czy spełniają kryteria uzyskania pomocy" - podkreśliła Mazgaj.

O dotację mogą ubiegać się osoby z 6 powiatów na Warmii i Mazurach: z Węgorzewa, Giżycka, Pisza, Mrągowa, Olsztyna i Szczytna. Zanim osoba zainteresowana uzyska pomoc finansową musi przedstawić biznesplan i projekt przyszłej działalności gospodarczej, który zostanie poddany ocenie.

Beneficjenci przejdą szkolenia z zakresu ekonomii i podstaw prawnych, a także mogą skorzystać z warsztatów psychologicznych, które wzmocnią ich samoocenę.

Jak powiedziała Mazgaj beneficjenci chcą zakładać firmy budowlane, świadczyć usługi kosmetyczne, geodezyjne, ale także projektować ogrody czy wnętrza. Kobiety ubiegające się o dotacje chcą także zajmować się rękodziełem; tworzyć biżuterię czy odzież.

Beneficjenci nie będą musieli zwracać dotacji pod warunkiem, że utrzymają swoje firmy, prowadząc działalność przez 12 miesięcy.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Tax Angels Group Limited

Tax Angels Group Limited to kancelaria podatkowa, tworzona przez zespół doradców wspierających przedsiębiorców w zakresie otwierania firm za granicą, w szczególności w Wielkiej Brytanii i Szkocji.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »