reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Wnioski o umorzenie składek na Fundusz Pracy do 1 sierpnia

Wnioski o umorzenie składek na Fundusz Pracy do 1 sierpnia

1 sierpnia mija termin, w jakim kobiety mogą skorzystać z abolicji obejmującej nieopłacone składki na Fundusz Pracy oraz odsetki za zwłokę należne od tych składek. Dotyczy to matek, które w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r., przebywały na urlopie wychowawczym  i prowadziły działalność gospodarczą lub współpracowały przy jej prowadzeniu.

 

(...) Płatnicy składek, którzy w okresie od 1 stycznia 1999 r. do 31 sierpnia 2009 r. zgłaszali do ubezpieczeń osoby obowiązkowo podlegające ubezpieczeniom społecznym z tytułu prowadzenia pozarolniczej działalności lub współpracy przy tej działalności i jednocześnie przebywające na urlopie wychowawczym, mogą wystąpić z wnioskiem o umorzenie nieopłaconych należności z tytułu składek na Fundusz Pracy. Płatnicy ci mogą także wnioskować o umorzenie odsetek za zwłokę powstałych z powodu opłacenia należnych za ten okres składek na Fundusz Pracy po terminie.

Wnioski o umorzenie należności płatnicy mogą składać w okresie od 1 lutego 2011 r. do 1 sierpnia 2011 r. włącznie, w najbliższej terenowej jednostce organizacyjnej Zakładu. Dla osób, które chciałyby skorzystać z gotowego wniosku, został opracowany wzór dostępny na stronie internetowej Zakładu (www.zus.pl; od red: wniosek prezentujemy poniżej). Należy pamiętać, że wnioski złożone po terminie nie będą rozpatrywane. Ustawa nie przewiduje bowiem możliwości przywrócenia terminu dla wniosków złożonych po 1 sierpnia 2011 r.

Wszelkie niezbędne informacje, dotyczące możliwości umorzenia należności na Fundusz Pracy, płatnicy składek mogą uzyskać w terenowych jednostkach organizacyjnych Zakładu.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Kliknij aby zobaczyć ilustrację.

Źródło: www.zus.pl

reklama

Czytaj także

Źródło:

Monitor Prawa Pracy i Ubezpieczeń
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawna GHMW – Hulist, Prawdzic Łaszcz – Radcowie Prawni spółka partnerska

Kancelaria świadczy kompleksowe usługi prawne związane z bieżącą obsługą przedsiębiorców (głównie spółek handlowych).

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama