reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Pieniądze na badania naukowe dla firm

Pieniądze na badania naukowe dla firm

Firmy, które prowadzą badania naukowe mogą ubiegać się o dotacje z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Weszły w życie dwa rozporządzenia ministra nauki i szkolnictwa wyższego, które określają nowe zasady ubiegania się o pieniądze z budżetu na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą.

Jest to rozporządzenie z 11 stycznia 2011 roku w sprawie warunków i trybu przyznawania pomocy publicznej na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą - Dz.U. nr 19, poz. 92 oraz rozporządzenie z 11 stycznia 2011 roku w sprawie kryteriów i trybu przyznawania oraz rozliczania środków finansowych na naukę przeznaczonych na finansowanie współpracy naukowej z zagranicą - Dz.U. 20, poz. 103.
Firmy mogą ubiegać się o dotację do 100 proc. kosztów badań wstępnych (podstawowych) i 50 proc. na badania przemysłowe. Natomiast na prace rozwojowe firma może otrzymać dotację w wysokości 25 proc. kosztów.

Wniosek może zostać złożony przez przedsiębiorcę w dwóch egzemplarzach, również drogą elektroniczną, jeżeli jest opatrzony bezpiecznym podpisem elektronicznym.

Wnioski o przyznanie pomocy publicznej na realizację projektu międzynarodowego współfinansowanego mogą być składane do końca 2013 r.

Decyzję o przyznaniu dotacji wydaje minister nauki i szkolnictwa w terminie trzech miesięcy (w  uzasadnionych przypadkach sześciu miesięcy) od dnia złożenia wniosku.

Pomoc może być wykorzystana m.in. na pokrycie kosztów wynagrodzeń (wraz z pozapłacowymi kosztami pracy), aparatury naukowo-badawczej i innych urządzeń, a także kosztów gruntów i nieruchomości zabudowanych, czy usług badawczych.

reklama

Czytaj także

Autor:

Uprawnienia rodziców w pracy. Poradnik pracodawcy59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama