reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > 20 tys. ha pod inwestycje

20 tys. ha pod inwestycje

Obszar, na którym powstają nowe inwestycje w ramach specjalnych stref ekonomicznych, zostanie zwiększony z 12 tys. ha do 20 tys. ha.


Zmiana prawa

Rozszerzenie specjalnych stref ekonomicznych z 12 tys. ha do 20 tys. ha zakłada nowelizacja ustawy o specjalnych strefach ekonomicznych (Dz.U. z 2007 r. nr 42, poz. 274), którą uchwalił Sejm.

Zgodnie z nowelizacją strefa ekonomiczna może być ustanowiona na gruntach należących np. do Skarbu Państwa albo gminy. Projekt nowelizacji ustawy o SSE zakłada objęcie strefą np. gruntów prywatnych. Jednak będzie to możliwe po spełnieniu kilku warunków: zostanie utworzona określona liczba nowych miejsc pracy, inwestycja będzie dotyczyła usług badawczo-rozwojowych, informatycznych.

Zainteresowanie inwestorów strefami ekonomicznymi jest duże, m.in. z uwagi na zwolnienie z podatku dochodowego uzyskanych w strefie dochodów. Stąd konieczność poszerzenia obszaru SSE, gdyż obecny limit 12 tys. ha został prawie wyczerpany. Nowe wnioski będą rozpatrywane po wejściu w życie nowelizacji.

- Rozpatrywanie wniosków o rozszerzenie stref zostało wstrzymane w wyjątkowo niekorzystnym dla inwestorów okresie. Brak jest bowiem obecnie innych zachęt dla inwestorów planujących duże przedsięwzięcia z uwagi na przedłużające się prace nad dokumentami programowymi dotyczącymi przydzielania dotacji z funduszy UE - mówi Agnieszka Skręt-Bednarz, ekspert Programu Sprawne Państwo Ernst & Young.

Łukasz Kuligowski

lukasz.kuligowski@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Szkoła Jazdy Subaru

Kursy z doskonalenia techniki jazdy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama