reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Zezwolenie na pracę a przekształcenia firmy

Zezwolenie na pracę a przekształcenia firmy

Przenieśliśmy siedzibę firmy z Ostrołęki do Warszawy. Czy w przypadku zmiany siedziby firmy wydane zezwolenia na pracę zachowują swoją ważność?

Zgodnie z par. 9 ust 1. rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 21 lipca 2006 r. w sprawie trybu i warunków wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca (Dz.U. z 2006 r. nr 141, poz. 1002) wydane przyrzeczenie lub zezwolenie zachowuje ważność w przypadku zmiany nazwy, siedziby lub przekształcenia formy prawnej pracodawcy, a także przejęcia pracodawcy lub jego części przez innego pracodawcę.

W takich sytuacjach pracodawca zobowiązany jest do niezwłocznego dostarczenie do wojewódzkiego urzędu pracy, w tym przypadku w Warszawie, aktualnych dokumentów firmy wraz z dokumentami potwierdzającymi prawo do nowej siedziby firmy.

Przedsiębiorca przedstawia m.in. rejestr handlowy, ewentualnie zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej z ostatnich trzech miesięcy, dokument potwierdzający prawo do lokalu, zaświadczenie o nadaniu numeru REGON, NIP, umowę spółki.

W przypadku gdy siedziba mieści się w innym powiecie, niż zostało wydane zezwolenie, firma powinna dostarczyć informację starosty powiatu właściwego dla miejsca wykonywania pracy o sytuacji na lokalnym rynku pracy i informację, że zatrudnienie cudzoziemca jest niezbędne dla zabezpieczenia potrzeb kadrowych pracodawcy.

PAWEŁ JAKUBCZAK

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Chałas i Wspólnicy

Kancelaria Prawna

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama