Zezwolenie na pracę a przekształcenia firmy
REKLAMA
Zgodnie z par. 9 ust 1. rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej z 21 lipca 2006 r. w sprawie trybu i warunków wydawania zezwolenia na pracę cudzoziemca (Dz.U. z 2006 r. nr 141, poz. 1002) wydane przyrzeczenie lub zezwolenie zachowuje ważność w przypadku zmiany nazwy, siedziby lub przekształcenia formy prawnej pracodawcy, a także przejęcia pracodawcy lub jego części przez innego pracodawcę.
REKLAMA
W takich sytuacjach pracodawca zobowiązany jest do niezwłocznego dostarczenie do wojewódzkiego urzędu pracy, w tym przypadku w Warszawie, aktualnych dokumentów firmy wraz z dokumentami potwierdzającymi prawo do nowej siedziby firmy.
REKLAMA
Przedsiębiorca przedstawia m.in. rejestr handlowy, ewentualnie zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej z ostatnich trzech miesięcy, dokument potwierdzający prawo do lokalu, zaświadczenie o nadaniu numeru REGON, NIP, umowę spółki.
W przypadku gdy siedziba mieści się w innym powiecie, niż zostało wydane zezwolenie, firma powinna dostarczyć informację starosty powiatu właściwego dla miejsca wykonywania pracy o sytuacji na lokalnym rynku pracy i informację, że zatrudnienie cudzoziemca jest niezbędne dla zabezpieczenia potrzeb kadrowych pracodawcy.
PAWEŁ JAKUBCZAK
REKLAMA
REKLAMA