reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji VAT-11

Dziś ostatni dzień na złożenie deklaracji VAT-11

Dziś mija termin złożenia deklaracji VAT-11. O obowiązku tym powinni pamiętać dokonujący dostawy nowych środków transportu.


Obowiązek złożenia deklaracji VAT-11 spoczywa na osobach prywatnych, które chociażby jednorazowo sprzedały do krajów Unii Europejskiej nowy środek transportu. Deklaracji tej nie składają podatnicy, którzy są zobowiązani do składania VAT-7, VAT-7K lub VAT-8. Należy pamiętać, że podatnikami są również osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne, niebędące podatnikami VAT, jeżeli dokonują wewnątrzwspólnotowej dostawy nowych środków transportu, w przypadku gdy okoliczności nie wskazują na zamiar wykonywania tej czynności w sposób częstotliwy.


Jeżeli przedmiotem dostawy są nowe środki transportu, dostawa ich podlega opodatkowaniu VAT niezależnie od tego, kto jest dostawcą i nabywcą towaru. Dostawa taka jest opodatkowana 0-proc. stawką VAT, gdy dostawca posiada dokumenty potwierdzające wywiezienie towarów z terytorium Polski na terytorium innego kraju unijnego. W składanej deklaracji VAT-11 wpisuje się wtedy wartość netto transakcji.


Deklarację VAT-11 składa się w urzędzie skarbowym właściwym dla miejsca zamieszkania osoby fizycznej lub miejsca siedziby osoby prawnej i jednostki organizacyjnej nieposiadającej osobowości prawnej. Terminem do złożenia jest ostatni dzień miesiąca następującego po miesiącu, w którym powstał obowiązek podatkowy.


Obowiązek podatkowy dla wewnątrzwspólnotowej dostawy nowych środków transportu powstaje 15 dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano dostawy (wydano towar nabywcy lub wskazanej przez niego osobie trzeciej). Oznacza to, że sprzedaż nowego samochodu do innego kraju Unii w maju skutkuje złożeniem deklaracji VAT-11 do końca lipca.


BOGDAN ŚWIĄDER

bogdan.swiader@infor.pl

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Małgorzata Woźniak

Adwokat - ekspert w dziedzinie prawa rodzinnego

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama