reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Będzie więcej pośredników pracy

Będzie więcej pośredników pracy

Bezrobotni i pracodawcy muszą mieć szerszy dostęp do usług na rynku pracy. Dlatego niezbędne będzie stworzenie nowych miejsc pracy dla doradców zawodowych.Liczba doradców zawodowych w urzędach pracy oraz w Centrach Informacji i Planowania Kariery Zawodowej wciąż jest za mała. W końcu 2005 roku było 782 takich doradców.

– Jeden taki pracownik zajmuje się w Polsce 4614 bezrobotnymi. W krajach Unii Europejskiej natomiast przypada na niego 300 bezrobotnych, dzięki czemu pomoc takim osobom może być bardziej zindywidualizowana i skuteczna – podkreśla Hanna Świątkiewicz-Zych z resortu pracy.

Jak zakłada projekt rozporządzenia ministra pracy i polityki społecznej w sprawie szczegółowych warunków prowadzenia przez publiczne służby zatrudnienia usług rynku pracy, które czeka już na podpis szefa resortu pracy, wraz ze wzrostem zatrudnienia pośredników i doradców zawodowych maleć ma liczba osób bezrobotnych przypadających na jednego urzędnika.

W opinii Hanny Świątkiewicz-Zych, dzięki nowej regulacji w latach 2008 – 2009 na pośrednika ma przypadać 2300 bezrobotnych. W latach 2010-2011 liczba ta zmniejszy się do 2150. W 2012 roku oraz w kolejnych latach będzie już wynosić 2000.

Według minister pracy i polityki społecznej Anny Kalaty, efektem powiększenia kadr w urzędach pracy ma być wzrost liczby osób podejmujących pracę, a także lepsza współpraca urzędów z pracodawcami. Ci ostatni będą mogli liczyć na pomoc urzędu pracy m.in. w doborze przyszłych pracowników.


Izabela Rakowska-Boroń

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Paweł Huczko

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama