REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Nowe dotacje do wykorzystania od jesieni

REKLAMA

Po 6 października Komisja Europejska zakończy negocjacje priorytetów i programów operacyjnych dotyczących funduszy strukturalnych na lata 2007-2013. Oznacza to, że jeszcze w tym roku będzie można dokonywać wydatków finansowanych z następnej puli unijnych środków.
31 lipca w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej ma się ukazać 5 rozporządzeń, które będą podstawą wydatkowania funduszy strukturalnych i funduszy spójności na lata 2007-2013. Z wyliczeń KE wynika, że Polska otrzyma w tym okresie 66 mld euro. Do października KE zakończy uzgodnienia w sprawie przedstawionych tydzień temu Wytycznych. – Od 6 października będziemy mogli kończyć negocjacje programów operacyjnych na lata 2007-2013. Od tego momentu wydatki z nimi związane będą kwalifikowalne – wyjaśniła wczoraj w Warszawie Danuta Huebner, komisarz UE ds. rozwoju regionalnego.
– Start po fundusze jeszcze w tym roku wydaje się realny, o ile zakończy się koordynacja 16 regionalnych programów operacyjnych z programami sektorowymi i pod warunkiem że projekty te zdąży przyjąć Rada Ministrów – zgadza się Jakub Szymański z Departamentu Polityki Regionalnej Małopolskiego Urzędu Marszałkowskiego.
Na przeszkodzie mogą jednak stanąć konsultacje programu rozwoju obszarów wiejskich, przewidziane dopiero na wrzesień. Marszałkowie, którzy będą dzielili środki m.in. pomiędzy samorządy lokalne i przedsiębiorców, nie mogą też zakończyć prac nad programami ich wydatkowania bez ostatecznej decyzji o tym, ile środków przypadnie na dany region.
– To sprawa fundamentalna. Na rozstrzygnięcie czekaliśmy już w maju – mówi Jakub Szymański. Także D. Huebner podkreśliła wczoraj, że ta decyzja potrzebna jest bardzo szybko.
Według Grażyny Gęsickiej, ministra rozwoju regionalnego, zapadnie ona na jednym z dwóch najbliższych posiedzeń rządu – wraz z decyzją o przyjęciu Narodowej Strategii Spójności (NSS) 2007-2013, podstawowego dokumentu dotyczącego wykorzystania funduszy w latach 2007-2013. Resort rozwoju regionalnego zarekomenduje Radzie Ministrów przyjęcie tzw. algorytmu I, czyli wariantu, według którego między województwa podzielono środki w latach 2004- 2006. Ministerstwo kończy też prace nad Strategią Rozwoju Kraju 2007-2015. Wczoraj podczas publicznej debaty oceniali ją m.in. samorządowcy i przedsiębiorcy.

Magdalena Wojtuch
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

REKLAMA

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

REKLAMA