| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Na złotym i rynku długu spokojnie

Na złotym i rynku długu spokojnie

Środa na rynku walutowym rozpoczęła się spokojnie, złoty minimalnie się umocnił. Mimo publikacji wielu danych z Polski podczas środowej sesji, inwestorzy czekają na informacje o inflacji w USA.

Około godziny 9.35 za euro płacono 4,0150 wobec 4,0220 zł we wtorek po południu i 4,0030 zł na otwarciu. Dolara wyceniano na 3,1900 wobec odpowiednio 3,1980 zł i 3,20 zł.

"Na razie na rynku jest spokojnie, inwestorzy powoli rozpoczynają dzień. Złoty jest minimalnie mocniejszy" - powiedział PAP Krzystof Rup, dealer PKO BP.

"Rynek będzie czekał na dane z USA. Polskie dane są nieco w cieniu, bo ostatnie wydarzenia to wynik tego, co się dzieje poza naszym krajem" - dodał.

W środę w USA zostaną opublikowane dane o inflacji w maju.

"Każda dana, która zostanie zinterpretowana jako zagrożenie wzrostu inflacji, spowoduje umocnienie się dolara na rynkach światowych ze względu na oczekiwania podwyżek stóp procentowych w USA. A to oznacza odpływ kapitału z rynków wschodzących" - napisał w porannym komentarzu Jacek Wiśniewski, ekonomista Raiffeisen Banku.

"Złoty pozostanie więc pod presją spadkową, a poziomem wsparcia staje się poziom 4,00 zł do euro" - dodał.

W środę GUS poda także dane o inflacji w maju, a NBP opublikuje informacje o kwietniowym bilansie płatniczym i podaży pieniądza w maju.

Na rynku obligacji ranek także jest spokojny.

"Nie widać dużej chęci do handlowania, rynek czeka na dane z USA, które mogą ustalić nastroje na następnych kilka dni" - powiedział Paweł Kielak, analityk ABN Amro.

Około godziny 9.45 dochodowość dwuletnich obligacji wynosiła 4,64 wobec 4,66 proc. we wtorek po południu i 4,61 proc. rano. W przypadku papierów pięcioletnich było to 5,23 proc. wobec odpowiednio 5,24 i 5,21 proc., natomiast dziesięcioletnich - 5,46 proc. wobec 5,48 proc. i 5,45 proc.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

N Dorfina – niezależni doradcy finansowi

Doradcy finansowi N Dorfina

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK