| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > KFP opowiada się za przyjęciem poprawek do budżetu

KFP opowiada się za przyjęciem poprawek do budżetu

Poprawki do budżetu, których przyjęcie rekomenduje Sejmowi Komisja Finansów Publicznych, przewidują wzrost dochodów o 50 mln zł i przesunięcia w wydatkach na około 580 mln zł - wynika z analizy poprawek przeprowadzonej przez Ministerstwo Finansów.

"Jeśli pominąć poprawki zarekomendowane negatywnie przez komisję, to pozostają zapisy na około 625-630 mln zł. Z tego wzrost dochodów to około 50 mln zł. Reszta to przesunięcia w wydatkach" - powiedziała wiceminister finansów Elżbieta Suchocka-Roguska.Sejm we wtorek 24 stycznia będzie głosował nad projektem budżetu na 2006 rok. Posłowie w trakcie prac zgłosili 225 poprawek Analiza MF nie uwzględnia poprawki rządowej zgłoszonej w drugim czytaniu.Rząd chce zwiększyć dochody o 553,366 mln zł i zmniejszyć wydatki o 746,634 mln zł. Uzyskaną w ten sposób kwotę 1,3 mld zł chce przeznaczyć na sfinansowanie tzw. ustaw becikowych.Według autopoprawki, jaką przyjął do projektu budżetu rząd Kazimierza Marcinkiewicza dochody w tym roku mają wynieść 194,38 mld zł, zaś wydatki 224,93 mld zł. Deficyt ustalono na ponad 30,4 mld zł.

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Chajec, Don-Siemion & Żyto Kancelaria Prawna

Kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto jest zespołem wykwalifikowanych specjalistów z różnych dziedzin prawa i biznesu, charakteryzujących się praktycznym, pro-biznesowym podejściem i umiejętnością sprawnego działania, współpracujących ze sobą w biurach w Warszawie, Krakowie i Łodzi.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
Notyfikacje
Czy chcesz otrzymywać informacje o najnowszych zmianach? Zaakceptuj powiadomienia od mojafirma.Infor.pl
Powiadomienia można wyłączyć w preferencjach systemowych
NIE
TAK