reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Może być druga nitka Jamału

Może być druga nitka Jamału

Na przełomie września i października tego roku powinny rozpocząć się prace nad studium opłacalności dla gazociągów Amber i Jamał II - powiedział wiceminister gospodarki Piotr Rutkowski.

W poniedziałek odbyło się w Warszawie spotkanie poświęcone studium opłacalności Jamał II i Amberu. Oprócz przedstawicieli polskiego resortu gospodarki, brali w nim udział także przedstawiciele ministerstw odpowiedzialnych za energetykę w Estonii, na Litwie i Łotwie, przedstawiciele ambasady niemieckiej i rosyjskiej oraz Komisji Europejskiej. Według Rutkowskiego, studium będzie gotowe do końca 2008 roku. Wykonawcę wybierze Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG). Studium będzie kosztowało 2 mln euro, z czego 1 mln euro będzie pochodził z grantu Komisji Europejskiej, a ok. 1 mln euro przeznaczy na ten cel PGNiG.

Jamał II to druga nitka gazociągu łączącego rosyjski Jamał z Europą. Miałby on przebiegać z Rosji do Niemiec przez Białoruś i Polskę. Jego modyfikacja, która gazociąg prowadzi przez Łotwę, Litwę, obwód kaliningradzki i Polskę, jest określana jako Amber. Studium ma określić, który przebieg gazociągu jest bardziej opłacalny.

W piątek prezes Gazpromu Aleksiej Miller podpisał rozporządzenie w sprawie przejścia projektu Gazociągu Północnego do inwestycyjnego stadium realizacji. Wiceprezes Gazpromu Andriej Krugłow nie wyklucza, że rosyjski koncern zdecyduje się również na budowę drugiej nitki gazociągu jamalskiego.

reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Anna Bielińska-Piechota

Ekspert ds. Kadr i Płac

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama