REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Złoty umacnia się, oczekiwany popyt na obligacje

REKLAMA

Złoty umocnił się na czwartkowym otwarciu, bo inwestorzy liczą na zwiększony popyt na polskie obligacje w związku z przewidywanymi dalszymi obniżkami stóp procentowych.
Rynek obligacji na razie jest stabilny. Na rynku międzybankowym w czwartek na otwarciu gracze wycenili dolara na 3,3430 zł wobec 3,36 zł w środę na zamknięciu, a euro na 4,0385 zł wobec 4,0450 zł.

Środowa redukcja stóp NBP o 50 pkt. bazowych zachęciła inwestorów do zakupów na rynku długu, bo nie wygasły oczekiwania na dalsze luzowanie polityki pieniężnej. Wpłynęło to na wzrost złotego.

"Złoty się umacnia z związku z oczekiwanym napływem inwestycji portfelowych do naszego kraju. W średnim terminie złoty może się umocnić do 4,0 wobec euro" - powiedział Marcin Turkiewicz z BRE Banku.

W czwartek NBP opublikuje dane o bilansie płatniczym za kwiecień. Zdaniem Turkiewicza dane te nie będą miały większego wpływu na złotego. Rynek obligacji, po środowym gwałtownym spadku rentowności, otwiera się w czwartek w miarę stabilnie.

W porównaniu ze środowym zamknięciem dochodowość dwulatek spadła do 4,55 proc. z 4,56 proc., pięcioletnich do 4,63 proc. z 4,64 proc., a rentowność dziesięciolatek wzrosła do 4,65 proc. z 4,64 proc. w środę.

W opinii Andrzeja Michałowskiego z PKO BP, o ile złoty będzie mocny a ceny niemieckich bundów będą rosły, polskie obligacje również zyskają na wartości. Dodał, że każdy spadek cen będzie wykorzystywany do zakupu polskich papierów. "W długim terminie trend obligacji jest wzrostowy. Do wyborów rentowność może się obniżyć o około 20 pb" - dodał dealer PKO BP.

W zakresie danych o bilansie płatniczym, dla obligacji znaczenie będą miały informacje o eksporcie i imporcie. Ekonomiści szacują, że deficyt na rachunku obrotów bieżących w kwietniu wyniósł 37,71 mln euro wobec 67 mln euro nadwyżki w marcu.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: PAP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

REKLAMA

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA