reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Przedsiębiorcy, mogą się odwoływać

Przedsiębiorcy, mogą się odwoływać

Przedsiębiorcy, którzy ubiegali się o fundusze strukturalne, a których projekty zostały odrzucone, mogą składać odwołania od ich decyzji. Należy je złożyć w ściśle określonym terminie w odpowiedniej instytucji.

Werdykt komisji oceniających projekty nie jest ostateczny. Przedsiębiorca niezadowolony z oceny może złożyć odwołanie od tej decyzji. W przypadku odwołań od oceny formalnej dokonywanej przez Regionalną Instytucję Finansującą – wnioskodawca może złożyć odwołanie w terminie 14 dni od otrzymania zawiadomienia o odrzuceniu wniosku do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (z wiadomością do RIF). Wnioskodawca zobowiązany jest uzasadnić odwołanie, odnosząc się do kryterium, którego dotyczy decyzja o odrzuceniu wniosku.

PARP rozpatruje odwołanie w terminie 30 dni od dnia otrzymania. Jeśli stwierdzi, że ocena została dokonana z naruszeniem dokumentów programowych, prosi RIF o dokonanie weryfikacji oceny. Jeśli RIF po dokonaniu weryfikacji stwierdzi zasadność odwołania, przywraca wniosek do oceny formalnej i zawiadamia o tym fakcie wnioskodawcę oraz PARP.

PARP rozpatruje odwołanie w terminie 30 dni od dnia otrzymania

Natomiast w przypadku stwierdzenia bezzasadności odwołania – RIF zawiadamia PARP o uznaniu odwołania za bezzasadne, przedstawiając szczegółowe uzasadnienie. Na podstawie przesłanego uzasadnienia i dokumentów PARP podejmuje ostateczną decyzję o podtrzymaniu negatywnej oceny RIF lub przywróceniu wniosku do dalszej oceny. Jeżeli wniosek jest przywrócony do oceny. PARP prosi RIF o przesłanie kompletnego wniosku na obrady Grupy Roboczej. W obydwu przypadkach Agencja zawiadamia wnioskodawcę o powziętej decyzji.

Przedsiębiorca, który kwestionuje wyniki oceny techniczno-ekonomicznej projektu, dokonywanej przez Grupę Roboczą w PARP – musi złożyć odwołanie w terminie 14 dni od otrzymania zawiadomienia o odrzuceniu wniosku. Odwołanie należy skierować do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym przypadku również potrzebne jest szczegółowe uzasadnienie. Odwołanie jest rozpatrywane w ciągu 30 dni.

W przypadku uznania odwołania PARP zwraca się do Grupy Roboczej o dokonanie weryfikacji oceny, wskazując na zidentyfikowane nieprawidłowości. W takim przypadku GR dokonuje ponownej oceny techniczno-ekonomicznej wniosku z uwzględnieniem uzasadnienia przedstawionego przez PARP. Jeżeli ocena techniczno-ekonomicza jest pozytywna, wniosek przechodzi do oceny merytorycznej. Wyniki ponownej oceny Grupa Robocza przedstawia w raporcie z oceny, który stanowić będzie suplement do raportu Grupy Roboczej z rundy aplikacyjnej, w której złożono dany wniosek. W przypadku zastrzeżeń do wyników oceny merytorycznej odwołanie nie przysługuje.


Tomasz Pietryga
reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Dokumentacja kadrowa. Zasady prowadzenia i przechowywania79.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Artykuł Partnerski

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Agata Bajek

Starszy Specjalista ds. Projektów HR - Grupa Tempo S.C.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama