Przedsiębiorcy, mogą się odwoływać
REKLAMA
PARP rozpatruje odwołanie w terminie 30 dni od dnia otrzymania. Jeśli stwierdzi, że ocena została dokonana z naruszeniem dokumentów programowych, prosi RIF o dokonanie weryfikacji oceny. Jeśli RIF po dokonaniu weryfikacji stwierdzi zasadność odwołania, przywraca wniosek do oceny formalnej i zawiadamia o tym fakcie wnioskodawcę oraz PARP.
REKLAMA
REKLAMA
Natomiast w przypadku stwierdzenia bezzasadności odwołania – RIF zawiadamia PARP o uznaniu odwołania za bezzasadne, przedstawiając szczegółowe uzasadnienie. Na podstawie przesłanego uzasadnienia i dokumentów PARP podejmuje ostateczną decyzję o podtrzymaniu negatywnej oceny RIF lub przywróceniu wniosku do dalszej oceny. Jeżeli wniosek jest przywrócony do oceny. PARP prosi RIF o przesłanie kompletnego wniosku na obrady Grupy Roboczej. W obydwu przypadkach Agencja zawiadamia wnioskodawcę o powziętej decyzji.
Przedsiębiorca, który kwestionuje wyniki oceny techniczno-ekonomicznej projektu, dokonywanej przez Grupę Roboczą w PARP – musi złożyć odwołanie w terminie 14 dni od otrzymania zawiadomienia o odrzuceniu wniosku. Odwołanie należy skierować do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym przypadku również potrzebne jest szczegółowe uzasadnienie. Odwołanie jest rozpatrywane w ciągu 30 dni.
W przypadku uznania odwołania PARP zwraca się do Grupy Roboczej o dokonanie weryfikacji oceny, wskazując na zidentyfikowane nieprawidłowości. W takim przypadku GR dokonuje ponownej oceny techniczno-ekonomicznej wniosku z uwzględnieniem uzasadnienia przedstawionego przez PARP. Jeżeli ocena techniczno-ekonomicza jest pozytywna, wniosek przechodzi do oceny merytorycznej. Wyniki ponownej oceny Grupa Robocza przedstawia w raporcie z oceny, który stanowić będzie suplement do raportu Grupy Roboczej z rundy aplikacyjnej, w której złożono dany wniosek. W przypadku zastrzeżeń do wyników oceny merytorycznej odwołanie nie przysługuje.
Tomasz Pietryga
REKLAMA
REKLAMA