REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Przedsiębiorcy, mogą się odwoływać

REKLAMA

Przedsiębiorcy, którzy ubiegali się o fundusze strukturalne, a których projekty zostały odrzucone, mogą składać odwołania od ich decyzji. Należy je złożyć w ściśle określonym terminie w odpowiedniej instytucji.
Werdykt komisji oceniających projekty nie jest ostateczny. Przedsiębiorca niezadowolony z oceny może złożyć odwołanie od tej decyzji. W przypadku odwołań od oceny formalnej dokonywanej przez Regionalną Instytucję Finansującą – wnioskodawca może złożyć odwołanie w terminie 14 dni od otrzymania zawiadomienia o odrzuceniu wniosku do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (z wiadomością do RIF). Wnioskodawca zobowiązany jest uzasadnić odwołanie, odnosząc się do kryterium, którego dotyczy decyzja o odrzuceniu wniosku.

PARP rozpatruje odwołanie w terminie 30 dni od dnia otrzymania. Jeśli stwierdzi, że ocena została dokonana z naruszeniem dokumentów programowych, prosi RIF o dokonanie weryfikacji oceny. Jeśli RIF po dokonaniu weryfikacji stwierdzi zasadność odwołania, przywraca wniosek do oceny formalnej i zawiadamia o tym fakcie wnioskodawcę oraz PARP.

REKLAMA

PARP rozpatruje odwołanie w terminie 30 dni od dnia otrzymania

REKLAMA

Natomiast w przypadku stwierdzenia bezzasadności odwołania – RIF zawiadamia PARP o uznaniu odwołania za bezzasadne, przedstawiając szczegółowe uzasadnienie. Na podstawie przesłanego uzasadnienia i dokumentów PARP podejmuje ostateczną decyzję o podtrzymaniu negatywnej oceny RIF lub przywróceniu wniosku do dalszej oceny. Jeżeli wniosek jest przywrócony do oceny. PARP prosi RIF o przesłanie kompletnego wniosku na obrady Grupy Roboczej. W obydwu przypadkach Agencja zawiadamia wnioskodawcę o powziętej decyzji.

Przedsiębiorca, który kwestionuje wyniki oceny techniczno-ekonomicznej projektu, dokonywanej przez Grupę Roboczą w PARP – musi złożyć odwołanie w terminie 14 dni od otrzymania zawiadomienia o odrzuceniu wniosku. Odwołanie należy skierować do Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. W tym przypadku również potrzebne jest szczegółowe uzasadnienie. Odwołanie jest rozpatrywane w ciągu 30 dni.

W przypadku uznania odwołania PARP zwraca się do Grupy Roboczej o dokonanie weryfikacji oceny, wskazując na zidentyfikowane nieprawidłowości. W takim przypadku GR dokonuje ponownej oceny techniczno-ekonomicznej wniosku z uwzględnieniem uzasadnienia przedstawionego przez PARP. Jeżeli ocena techniczno-ekonomicza jest pozytywna, wniosek przechodzi do oceny merytorycznej. Wyniki ponownej oceny Grupa Robocza przedstawia w raporcie z oceny, który stanowić będzie suplement do raportu Grupy Roboczej z rundy aplikacyjnej, w której złożono dany wniosek. W przypadku zastrzeżeń do wyników oceny merytorycznej odwołanie nie przysługuje.


Tomasz Pietryga
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

Twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych dostaną tantiemy za udostępnianie ich dzieł w Internecie. Czy coś się zmieni dla osób korzystających z internetu?

Rada Ministrów 14 maja 2024 r. przyjęła projekt nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Na mocy tych przepisów twórcy i wykonawcy utworów audiowizualnych oraz wykonawcy utworów muzycznych (i słowno-muzycznych) będą mieli prawo do tantiem z tytułu eksploatacji ich dzieł w internecie.

Firma prosi klienta o dane by spersonalizować ofertę, jak reaguje polski konsument

Firmy chcą wiedzieć coraz więcej o swoich klientach po to by łatwiej konkurować z innymi, dostarczając na rynek produkty lepiej dostosowane do oczekiwań i potrzeb nabywców. Konsumenci z kolei są gotowi przekazać więcej danych o sobie, ale nie za darmo – wiedzą już, że takie dane to towar, który ma swoją cenę oczekują więc w zamian dla siebie korzyści. Jakich?

Czy własny bank pozytywnych zasobów pomaga w pracy?

Praca często generuje stres, a z nim każdy radzi sobie na swój sposób. Niejednokrotnie jest to spadek zaangażowania czy motywacji do pracy. Czym jest PsyCap? Zagadnienie analizowały badaczki Uniwersytetu SWPS.

REKLAMA

Nowa wersja GPT-4o dostępna dla wszystkich. Asystent głosowy + rozpoznawanie i nazywanie emocji na podstawie obserwacji twarzy przez kamerę

W poniedziałek pokazano nową wersję ChataGPT - GPT-4o. Google raczej nie spadnie z tronu lidera wyszukiwarek ale nowe rozwiązania od Open AI mogą zrewolucjonizować nasze życie. Podróże bez znajomości języka będą jeszcze łatwiejsze, ale coś dla siebie dostaną też duże marki. Nowy ChatGPT będzie mógł odczytywać nasze emocje “na żywo”, a to dla reklamodawców może być wiedza bezcenna. 

Czy wkrótce już nie będzie nas stać na czekoladę?

Cena tony kakao w połowie kwietnia wynosiła na giełdach ponad 11 tys. dolarów. Eksperci są zdania, że to nie jest koniec podwyżek. Czy wkrótce nie będziemy mogli sobie pozwolić na czekoladę? 

Urlop od płacenia składek ZUS dla mikroprzedsiębiorców. Nowe rozwiązania coraz bliżej?

Sejm uchwalił ustawę o tzw. wakacjach składkowych. Nowe przepisy są skierowane do mikroprzedsiębiorców, wpisanych do CEIDG, którzy ubezpieczają do 10 osób, a ich roczny obrót nie przekracza 2 mln euro. Teraz ustawa trafi do Senatu.

Jest decyzja Rady Polityki Pieniężnej w sprawie stóp procentowych. Ile wynoszą?

Rada Polityki Pieniężnej na posiedzeniu w dn. 8-9 maja 2024 r. utrzymała wszystkie stopy procentowe NBP na niezmienionym poziomie, referencyjna wynosi nadal 5,75 proc. - podał w komunikacie bank centralny.

REKLAMA

Polacy już nie oglądają telewizji?

Polacy coraz rzadziej oglądają telewizję, a coraz częściej wybierają platformy streamingowe. Według ekspertów to te oferujące treści sportowe będą wybierane najczęściej. 

Co to jest sztuka cyfrowa i dlaczego warto w nią inwestować

– Dzięki łączeniu sztuki i nowych technologii możemy dziś pokazać w każdym miejscu na Ziemi wybitnych polskich artystów i nasz wyjątkowy kraj. To również absolutny strzał w dziesiątkę dla branży inwestycyjnej! – mówi Tomasz Jaworski, promotor Polski na świecie, mecenas sztuki, kolekcjoner, Prezes grupy innowacyjnych projektów SMARTVerum.

REKLAMA