reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Spełnienie kryteriów zwiększy PKB o co najmniej 0,4 pkt proc.

Spełnienie kryteriów zwiększy PKB o co najmniej 0,4 pkt proc.

Prezes Narodowego Banku Polskiego Leszek Balcerowicz uważa, że spełnienie kryteriów z Maastricht zwiększy wzrost gospodarczy w Polsce o co najmniej 0,4 pkt proc.

"Spełnienie tych warunków, nazywanych kryteriami z Maastricht jest korzystne dla Polski. Im szybciej i pełniej je spełnimy, tym lepiej dla nas. Jak je spełnimy to przy okazji osiągniemy dodatkowe korzyści, które są bardzo konserwatywnie szacowane przez badaczy NBP na co najmniej 0,4 pkt proc. dodatkowego wzrostu. Myślę, że to może być nawet więcej" - powiedział Balcerowicz na seminarium "Rok w Unii".Na początku kwietnia prezes NBP mówił, że przyjęcie euro może zwiększyć wzrost gospodarczy w Polsce o około 0,2-0,4 proc. rocznie. Polska zamierza spełnić do 2007 roku kryteria paktu z Maastricht, co pozwoliłoby jej wówczas wejść do przejściowego europejskiego mechanizmu walutowego ERM2. Po dwóch latach w ERM2, w 2009 roku, Polska mogłaby przyjąć wspólną europejską walutę.Balcerowicz powtórzył w czwartek, że zmiany w pakcie Stabilności i Wzrostu mogą być ryzykowne. Pod koniec marca szefowie państw i rządów krajów Unii Europejskiej zaaprobowali reformę, która łagodzi zasady dyscypliny budżetowej w państwach Unii Europejskiej. Zasady te ujęto w tzw. Pakcie Stabilności i Wzrostu mającym zapewnić stabilność unijnej waluty - euro.

reklama

Czytaj także

Źródło:

PAP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz

Kancelaria Prawnicza Polz & Polz działa na rynku od 2004 roku. Świadczymy kompleksowe usługi doradztwa prawnego dla podmiotów gospodarczych oraz osób fizycznych, zarówno polskich jak i zagranicznych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama