reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Aktualności > Do końca 2007 r. niektóre towary jeszcze bez ceny

Do końca 2007 r. niektóre towary jeszcze bez ceny

Do końca 2007 r. przedłużono okres, w którym na niektórych towarach nie musi widnieć cena

Dotyczy to m.in. kwiatów doniczkowych, produktów o małych gabarytach lub sprzedawanych przez automaty.
Od początku tego roku obowiązuje rozporządzenie ministra finansów z dnia 23 grudnia 2004 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych zasad uwidaczniania cen towarów i usług oraz sposobu oznaczania ceną towarów przeznaczonych do sprzedaży (Dz.U. nr 283, poz. 2830). Niestety, zarówno klienci, jak i sprzedawcy dowiedzieli się o zmianach z opóźnieniem, gdyż Dziennik Ustaw nr 283 (z datą 30 grudnia 2004 r.) był faktycznie dostępny 3 stycznia br.
Obowiązujące dotychczas przepisy nie wymagały bezpośredniego oznaczania ceną niektórych towarów (czyli na poszczególnych egzemplarzach i opakowaniach), jednak tylko terminowo – do 31 grudnia 2004 r. Nowelizacja rozporządzenia przedłuża ten okres do 31 grudnia 2007 r. Tak więc do tego czasu wymóg bezpośredniego oznaczania ceną nie dotyczy towarów przeznaczonych do sprzedaży detalicznej, które ze swej natury nie mogą być tak oznaczone lub takie oznaczenie nie miałoby znaczenia dla kupujących. Dotyczy to m.in. żywych zwierząt, sadzonek roślin, kwiatów ciętych i doniczkowych, towarów o małych gabarytach czy towarów oferowanych do sprzedaży w większych ilościach – tj. cegły, glazury lub terakoty. Ponadto oznaczenia takiego nie wymagają towary żywnościowe, które nie są pakowane i są sprzedawane na sztuki, towary spożywcze, które przeterminują się w ciągu doby od momentu wystawienia na sprzedaż oraz towary sprzedawane przez automaty.


reklama

Czytaj także

Źródło:

GP
Kodeks pracy 2020. Praktyczny komentarz z przykładami129.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

dr Radek Rafał Wasilewski

doktor nauk prawnych, radca prawny prowadzący w Szczecinie kancelarię prawną Kancelaria Radcy Prawnego dr Radek Rafał Wasilewski (www.radcawasilewski.pl)

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama