REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Informatycy zarabiają coraz więcej

REKLAMA

W I półroczu 2004 r. w porównaniu z II półroczem ub.r. o 7 proc. wzrosły pensje informatyków - wynika z najnowszego raportu płacowego dla branży informatycznej (IT) opracowanego przez firmę Sedlak & Sedlak.
Obecnie nie ma wielkiego boomu na rynku wynagrodzeń IT, ale może to być cisza przed burzą – głosi raport. Jednak mimo iż w ciągu kilku ostatnich miesięcy na rynku pracy informatyków widać wyraźne ożywienie, czego przykładem są liczne oferty zatrudnienia zamieszczane w prasie dla tych specjalistów, to według pracodawców wiele firm zaczyna odczuwać deficyt wykwalifikowanej kadry. Eksperci od rynku pracy przewidują, że taka sytuacja wkrótce przełoży się na wynagrodzenia. W opinii prezesów firm informatycznych, w przyszłym roku na niektórych stanowiskach będą musieli podnieść pensje nawet o 20 – 30 proc.

Zgodnie z raportem, średnie miesięczne wynagrodzenie całkowite brutto wyniosło 6035 zł. W porównaniu z wynikami poprzedniego badania za okres II półrocza 2002 – I półrocza 2003, nastąpił znaczny wzrost, bo aż o 21 proc. Przeciętne wynagrodzenie, według raportu wydanego w ub.r., wyniosło 4990 zł. Najwięcej zarabiają specjaliści w dziale konsultingu i wdrożeń – przeciętnie ponad 5,8 tys. zł brutto miesięcznie, a pracownicy z działu techniczno-sprzętowego – nieco ponad 3,1 tys. zł

Potwierdza się także tendencja dotycząca zależności wysokości wynagrodzenia od wielkości firmy. Znacznie więcej bowiem płacą duże firmy. Największe różnice występują na najwyższym szczeblu zarządzaniu. W dużych firmach zatrudniających powyżej 30 osób wynagrodzenie jest przeciętnie nawet o 87 proc. wyższe niż w małych firmach.
Najlepiej opłacanym stanowiskiem w firmach IT, według raportu firmy Sedlak & Sedlak, jest dyrektor do spraw wdrożeń. Aż 50 proc. osób na tym stanowisku zarabia między 16 tys. zł a ponad 28,5 tys. zł. Na stanowiskach niekierowniczych, najwyższe wynagrodzenia otrzymują specjaliści do spraw telekomunikacji. Ich miesięczne wynagrodzenie wynosi około 7 tys. zł.
Autopromocja

REKLAMA

Źródło: GP

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Walka o przetrwanie. W ciągu dekady zniknie większość sklepów internetowych

Na rynku e-commerce, który jest niezwykle konkurencyjny, już w pierwszym roku działalności zanika 5% firm. Po upływie dziesięciu lat nadal funkcjonuje jedynie 37% z nich - informuje wtorkowe wydanie "Rzeczpospolitej".

Handel w dwie niedziele w każdym miesiącu - jest wniosek o odrzucenia projektu nowelizacji

Polska Izba Handlu wnioskuje o odrzucenie w całości poselskiego projektu przywracającego handel w 2 niedziele w miesiącu - wynika z opinii PIH złożonego w trakcie procesu legislacyjnego.

Dzień Matki. Jak wygląda rynek pracy kobiet?

W ciągu ostatnich kilku lat sytuacja kobiet na rynku pracy mocno ewoluowała. Pomimo podejmowania przez firmy działań na rzecz równouprawnienia płci panie bywają niejednokrotnie w nieco gorszej sytuacji zawodowej niż panowie. Jak wygląda rynek pracy kobiet? Czy pracodawcy oferują dodatkowe benefity dla rodziców? Co jest dla nich ważne u pracodawcy?

Pablo Escobar jako znak towarowy? Sąd odmawia

Sąd UE odmówił rejestracji oznaczenia słownego „Pablo Escobar” pod unijnym znakiem towarowym. Sąd uznał je za sprzeczne z porządkiem publicznym i dobrymi obyczajami. Za bardzo kojarzy się z handlem narkotykami i zbrodnią.

REKLAMA

Ogromne grzywny za niewdrożenie dyrektywy NIS2. Do kiedy trzeba to zrobić?

Dyrektywa Unii Europejskiej w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu cyberbezpieczeństwa na terytorium Unii (NIS2) ma duże znaczenie dla poprawy cyberbezpieczeństwa UE. Jej wejście w życie nastąpiło w styczniu 2023 r. - z terminem na dostosowanie niezbędnych do wykonania niniejszej dyrektywy przepisów krajowych do 18 października 2024 r. Kto powinien przygotować się do działania w zgodzie z NIS2-  analizuje Michał Borowiecki, dyrektor Netskope na Polskę i Europę Wschodnią.

Nowa usługa dla indywidualnych przedsiębiorców w aplikacji mObywatel 2.0

W aplikacji mObywatel 2.0 pojawiła się usługa "Firma" skierowana do osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Jak z niej skorzystać?

Onboarding w hybrydowym modelu pracy

Czym jest onboarding? Jak wygląda w pracy hybrydowej? 

Efekt Marywilskiej i fali pożarów: przedsiębiorcy pytają o ubezpieczenia i podatki pod względem strat

Tragedia tysięcy kupców, którzy prowadzili swoje biznesy często poniżej poziomu ryzyka skłania wielu przedsiębiorców do refleksji nad warunkami w jakich oni sami prowadzą swoją działalność. Efekt Marywilskiej i fali pożarów w ogóle: dwie ważne kwestie, w których doradzają eksperci to rozliczanie strat i inne aspekty podatkowe nieszczęścia oraz skuteczność polis jako zabezpieczenia przed skutkami nieszczęść.

REKLAMA

Jak zbudować dobre „candidate experience”

Czym jest candidate experience? Na co wpływa? Jak zmierzyć candidate experience i jak zbudować dobre?

31 maja 2024 r. upływa ważny termin dla rolników-przedsiębiorców

Do 31 maja 2024 r. należy złożyć zaświadczenie/oświadczenie o nieprzekroczeniu rocznej kwoty granicznej należnego podatku dochodowego za 2023 rok od przychodów z pozarolniczej działalności gospodarczej.

REKLAMA