Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ogrzewanie. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ogrzewanie.
Technika kondensacji – co to takiego?
Aktualizacja: 25.11.2011
Obserwując nieustanny wzrost cen energii nietrudno zauważyć, że czas amortyzacji kondensacyjnych kotłów grzewczych coraz bardziej się skraca. Technika kondensacji to nic innego jak całkowite wykorzystanie energii cieplnej zawartej w spalinach. Co to oznacza? »
Czy kocioł kondensacyjny nadaje się do modernizowanych instalacji?
Aktualizacja: 22.12.2010
Zastosowanie kotła kondensacyjnego w modernizowanej instalacji grzewczej jest bardzo często opłacalną inwestycją. Oszczędności w zużyciu gazu, jakie można osiągnąć po wymianie starego kotła gazowego na nowy kocioł kondensacyjny może wynosić nawet 40%. »
Czy kocioł kondensacyjny jest droższy w porównaniu z innymi kotłami?
Aktualizacja: 22.12.2010
Przy dodatkowym wsparciu finansowym np. przez gminy, banki inwestycji proekologicznych np. poprzez dofinansowanie odsetek dla kredytów, inwestycja w ogrzewanie kotłem kondensacyjnym staje się w pełni opłacalna ekonomicznie. »
Jak to możliwe, że kocioł kondensacyjny uzyskuje sprawność powyżej 100%?
Aktualizacja: 22.12.2010
Warto przypomnieć pojęcie sprawności kotła. Sprawność kotła jest to stosunek energii wykorzystanej do energii włożonej. Zgodnie z tą definicją żadne urządzenie nie uzyska sprawności wyższej niż 100%. »
Co to jest sprawność średnioroczna kotła?
Aktualizacja: 22.12.2010
Do oceny efektywnej sprawności kotła w instalacji grzewczej używa się pojęcia sprawność średnioroczna kotła (normatywna). »
Na czym polega technika kondensacyjna?
Aktualizacja: 22.12.2010
Poprzez zastosowanie techniki kondensacyjnej możliwe jest wykorzystanie "ciepła kondensacji", ale i "ciepło jawne" jest efektywniej przekazywane wodzie grzewczej. »
10 najważniejszych kroków do bezpiecznego i niezawodnego nowego ogrzewania
Aktualizacja: 22.12.2010
Rozpoczynając budowę domu często zastanawiamy się jak będziemy go ogrzewać. Do wyboru mamy ogromy wachlarz rozwiązań, jednak najważniejszą rzeczą od której powinniśmy zacząć jest wybór nośnika energii. »
Jak zaprojektować nową instalację grzewczą?
Aktualizacja: 22.12.2010
Nowoczesna instalacja grzewcza musi spełnić wiele różnorakich wymogów. Większość z nich stawia użytkownik i jego rodzina. Jednak także prawo i inwestor budowlany mają wiele do powiedzenia. Trzeba więc poznać uwarunkowania. Poniżej przedstawiamy najważniejsze zagadnienia. »
Ile będę potrzebować miejsca na instalację grzewczą?
Aktualizacja: 22.12.2010
Wszyscy chcemy pozostawić sobie jak najwięcej miejsca do mieszkania, a zatem jak najmniej przeznaczyć na instalację grzewczą. »
Aktualizacja: 25.11.2011
Moc grzewcza kotła zależy przede wszystkim od powierzchni mieszkania, typu izolacji oraz od liczby lokatorów. Ponadto należy wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby użytkowników. »
Gdzie wstawić nowy kocioł grzewczy? Na poddaszu, w mieszkaniu czy w piwnicy?
Aktualizacja: 22.12.2010
Obojętne, czy chcemy ogrzewać pojedyncze mieszkanie, własny dom, czy dom wielorodzinny. Umieszczenie kotła nie powinno sprawić nam większego problemu. Najlepiej umieścić go w miejscu opisanym według dewizy: miejsce znajdzie się w najmniejszym zakamarku. »
Ile można zyskać na modernizacji ogrzewania?
Aktualizacja: 22.12.2010
Bardzo dużo! Tym więcej, im szybsza będzie decyzja. Wszystkich instalacji grzewczych dotyczy zasada: czas to pieniądz. Pieniądz, który tracimy czekając. I który należy już teraz roztropnie zainwestować w nową instalację. Zalety mówią same za siebie. »