REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

REKLAMA

Kodeks drogowy, Policja

Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail

Pranie brudnych pieniędzy, czyli gra pozorów na coraz większą skalę

Pranie brudnych pieniędzy. Z danych policji wynika, że w Polsce rośnie liczba wykrywanych przypadków prania brudnych pieniędzy. Pomiędzy 2017 a 2020 rokiem odnotowano 65% wzrost liczby wszczętych postępowań dotyczących tego przestępstwa, a liczba stwierdzanych przypadków wzrosła w tym samym czasie o prawie 75%. I choć wolumenowo nie są to zatrważające wartości, to na przestrzeni lat widać wyraźną tendencję wzrostową.

Internet i pandemia przyczyną zwiększonego obrotu podróbkami

Komenda Główna Policji podaje, że w I kwartale br. stwierdzono prawie 7 tys. przestępstw naruszających prawa własności przemysłowej i intelektualnej. Co głównie kupują nabywcy podróbek?

500 zł mandatu i zatrzymanie dowodu rejestracyjnego - akcja "Smog"

Policja rozpoczęła kolejną akcję "Smog", w ramach której kontroluje pojazdy pod względem emisji spalin. Może przyznać mandat do 500 zł oraz zatrzymać dowód rejestracyjny auta.

Aplikacja "Moja Komenda" zadba o bezpieczeństwo

"Moja Komenda" - to aplikacja, dzięki której każdy z nas może poczuć się bezpieczniej. Zawiera adresy komend i komisariatów w całej Polsce.

REKLAMA

Czy jednorazowo można dostać więcej niż 10 punktów karnych?

Kierowcy, którzy szukają w internecie odpowiedzi na powyższe pytanie, mogą zostać wprowadzeni w błąd, bowiem, wbrew powszechnie panującemu poglądowi, za złamanie kilku przepisów można jednorazowo zostać ukaranym więcej niż dziesięcioma punktami karnymi.

Przeładowane tiry niszczą polskie drogi

Przejazd jednego tira o nacisku 20 ton na oś zużywa nawierzchnię drogi tak, jak przejazd 2,5 miliona samochodów osobowych. Kontrola Najwyższej Izby Kontroli wykazała, że Inspekcja Transportu Drogowego zaniechała przeprowadzania kontroli w nocy, w weekendy oraz w okresie jesienno-zimowym. To spowodowało, że nieuczciwi przewoźnicy mogli poczuć się bezkarni. Inspektorzy z Inspekcji Transportu Drogowego wykorzystywali też wagi do ważenia pojazdów, które nie miały aktualnych świadectw legalizacji oraz takie, które w ogóle nie były do tego przystosowane.

Kodeks drogowy

Kodeks drogowy to ustawa prawo o ruchu drogowym- uprd. Jest to ustawa z dnia z 20 czerwca 1997 r., która weszła w życie 1 stycznia 1998 r.. Została opublikowana w Dzienniku Ustaw z roku 1997 r. w numerze 98 na pozycji 602 (Dz. U. 97 Nr 98 poz. 602).

REKLAMA

REKLAMA