Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu ekoogrodnictwo. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące ekoogrodnictwo.
Aktualizacja: 18.09.2012
Szkodniki – wróg, którego musimy poznać jeśli chcemy właściwie dbać o rośliny ogrodowe. Przedstawiamy objawy chorób, które najczęściej atakują rośliny w naszym ogrodzie. »
Jak założyć i pielęgnować ogród ekologiczny
Aktualizacja: 30.05.2012
Forma i wielkość ogrodu zależy w znacznej mierze od warunków architektonicznych - wielkości, kształtu działki i rozmieszczenia istniejących elementów, oraz od warunków siedliskowych, takich jak typ gleby, ukształtowanie terenu i lokalne warunki klimatyczne. Podobnie jak w przypadku „typowych” ogrodów odpowiedni plan jest niezbędny. »
Aktualizacja: 31.05.2012
Kompostowanie jest podstawowym elementem ogrodnictwa ekologicznego. Jest to rozłożenie szczątków organicznych w celu odzyskania z nich substancji odżywczych i utylizacji zbędnej biomasy. »
Elementy składowe ogrodu ekologicznego
Aktualizacja: 28.05.2012
Chcesz wiedzieć, jakie elementy składają się na ogród ekologiczny i jakie pełnią funkcje? Możesz skorzystać z podpowiedzi naszych ekspertów. »
Korzyści płynące z ekoogrodnictwa
Aktualizacja: 30.05.2012
Ekoogrodnictwo stanowi racjonalny wybór wykorzystania potencjału tkwiącego w naszym otoczeniu. Jeżeli posiadamy niewielki nawet kawałek gruntu, możemy wykorzystać go w celu stworzenia bliskiej naturze przestrzeni, które za naszą pracę odwdzięczy się wyjątkowa urodą zieleni i darami dla naszego zdrowia. »
Aktualizacja: 28.05.2012
Ogród ekologiczny uprawiamy w zgodzie z wypracowanymi przez naturę i poznanymi przez człowieka sposobami obiegu materii, energii oraz samoregulacji. Odtwarzamy procesy zachodzące w ekosystemach i wykorzystujemy je. »
Aktualizacja: 14.09.2011
Ogrodowe trendy – koniec minimalizmu, triumf ekologii – tak można podsumować propozycje projektantów zieleni na nadchodzący sezon. Jednak ogrodowe trendy są na tyle bogate, że każdy znajdzie coś dla siebie. »
Sebastian Pitoń, Góralskie Veto: „To polityka rządu, a nie COVID nas zabija” [PODCAST]
Nawet 70 tyś. zł dotacji na rozwój rekreacji