Poniżej prezentujemy wszystkie istotne informacje dotyczące tematu części samochodowe. Przejrzyj nasze archiwum dotyczące części samochodowe.
Kiedy stracisz gwarancję na samochód?
Aktualizacja: 18.05.2012
Gwarancja producenta – czyli zapewnienie, że samochód będzie sprawny przez określony czas od daty zakupu (nowego) pojazdu, może wygasnąć przed upływem przewidzianego czasu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, aby nie stracić gwarancji na auto. »
Szybkie naprawy w stacjach S PLUS
Aktualizacja: 23.05.2011
Po zimie wielu kierowców musi odrobinę podrasować swoje auta i zdecydować się na kilka napraw. Warsztaty S PLUS obiecują swoim klientom wysoką jakość i niskie koszty likwidowania drobnych uszkodzeń. »
Jak znaleźć przyczynę złej pracy wycieraczek szyb?
Aktualizacja: 21.07.2011
Istnieje kilka typowych usterek w pracy wycieraczek samochodowych. Część z nich ma podłoże mechaniczne, pozostałe wynikają ze złej pracy urządzeń elektrycznych lub elektronicznych. »
Jak postępować po zerwaniu paska klinowego w przypadku braku zapasowego?
Aktualizacja: 08.10.2020
Pasek klinowy w samochodzie należy do najważniejszych elementów wyposażenia silnika. Napędza on wiele urządzeń z jego osprzętu, w tym prądnicę lub alternator oraz pompę wodną i często także wentylator chłodnicy. »
Jak rozpoznać duże i graniczne zużycie ważnych zespołów i podzespołów samochodu, grożące awarią?
Aktualizacja: 25.05.2011
Bez dokładnych pomiarów, możliwych do przeprowadzeniu dopiero po rozmontowaniu danego zespołu, określenie stopnia zużycia elementów i podzespołów jest bardzo trudne, a często wręcz niemożliwe. »
Jak zabezpieczyć się przed skutkami różnych awarii w trasie?
Aktualizacja: 21.09.2011
Stare, zabytkowe pojazdy mają wiele części oryginalnych, pracujących w nich od nowości lub od wielu lat, które mogą w każdej chwili ulec awarii. Trudno je wszystkie wymienić na nowe podczas odrestaurowywania auta. »
Jak uzupełnić płyn w układzie chłodzenia po jego wygotowaniu?
Aktualizacja: 21.09.2011
Zdarza się czasem, zwłaszcza w upalne dni podczas przymusowego postoju w korkach ulicznych, że temperatura płynu chłodzącego silnik wzrośnie powyżej temperatury wrzenia i zacznie się on gotować, jednocześnie tryskając z odpowietrznika chłodnicy. »
Jak naprawiać i obsługiwać pojazdy zabytkowe?
Aktualizacja: 01.12.2011
Bieżące i poważniejsze naprawy pojazdów zabytkowych najczęściej bywają bardzo kłopotliwe zarówno z braku odpowiednich instrukcji, jak i trudności w zdobyciu części zamiennych. »
Układy zapłonowe w autach zabytkowych
Aktualizacja: 01.12.2011
Przez dziesiątki lat, zanim wymyślono elektroniczne moduły, w samochodach stosowano prymitywne, a przez to bardzo łatwe w obsłudze i naprawie układy zapłonowe. »
Jak usuwać poważne usterki w układzie hamulcowym pojazdów zabytkowych?
Aktualizacja: 01.12.2011
Układ hamulcowy pojazdu należy, obok kierowniczego, do najbardziej odpowiedzialnych za bezpieczeństwo. Dlatego należy jak najszybciej usuwać zauważone usterki, nawet najdrobniejsze, a także wymieniać w porę klocki lub szczęki hamulcowe oraz sprawdzać przynajmniej raz na rok stan przewodów hamulcowych, zwłaszcza elastycznych. »
Co może popsuć się w rozruszniku?
Aktualizacja: 07.03.2011
Rozrusznik, jak każde urządzenie elektromechaniczne, w skrajnie niskiej temperaturze potrafi nas niemile zaskoczyć. Jakie to mogą być awarie i co robić, żeby na mrozie jak najlepiej korzystać z rozrusznika? »
Daewoo Matiz: problemy z wtryskiwaczami. Poradnik
Aktualizacja: 31.05.2011
Awaria wtryskiwaczy może poważnie obciążyć budżet każdego kierowcy. W poradniku tym pokażemy, jak uporać się z problemem z wtryskiwaczami w Daewoo Matizie. »
Jak szybko usunąć zimowe usterki rozrusznika? Porada
Aktualizacja: 12.12.2012
Zimą w naszych samochodach zdarzają się najrozmaitsze usterki. Np. nie działa rozrusznik, który jeszcze wczoraj był w pełni sprawny. Przyczyną awarii rozrusznika może być np. zamarzająca woda. »
Jakie są najczęstsze błędy podczas hamowania?
Aktualizacja: 19.10.2011
Przyzwyczajenia i obiegowe opinie mają spory wpływ na to, w jaki sposób korzystamy z pedału hamulca. A prowadzą one albo do wydłużenia drogi hamowania, albo do zwiększonego zużycia układu hamulcowego. »
Jak bezpiecznie zjechać z drogi z uszkodzoną oponą?
Aktualizacja: 18.10.2011
Przebita opona to problem, który może zdarzyć się każdemu i wszędzie. Niestety, jeśli nam się to przytrafi, kontrola nad samochodem jest bardzo trudna. Podpowiadamy, jak bezpiecznie zjechać z drogi i zatrzymać się z uszkodzoną oponą. »
Radca prawny współpracujący z kancelarią prawną LEXBRIDGE Groński Adwokaci i Radcowie Prawni sp. k. we Wrocławiu.
Zostań ekspertem portalu Infor.pl »