Rzecznik MŚP apeluje o otwarcie aquparaków i basenów
07 sty 2021
Rzecznik MŚP jest za otwarciem aquaparków i basenów. Popiera propozycje „protokołów sanitarnych” otrzymane od przedsiębiorców z branży basenowej.
Basen w ogrodzie. Ile kosztuje taka inwestycja?
02 lip 2020
Koronawirus spowodował zmiany urlopowe Polaków, którzy zrezygnowali z wyjazdów, a wypoczynek postanowili spędzić w domu. W stworzeniu wakacyjnego klimatu z pewnością pomoże basen ogrodowy.
Wytyczne dla funkcjonowania pływalni i saun w trakcie epidemii koronawirusa
02 cze 2020
Ministerstwo Rozwoju i Główny Inspektorat Sanitarny przygotowało wytyczne dla funkcjonowania pływalni i saun w trakcie epidemii SARS-CoV-2 w Polsce.
Czy na przydomowe oczko wodne i basen potrzebne jest pozwolenie?
03 lip 2018
Budowa oczka wodnego o powierzchni nie przekraczającej 50 m2 nie wymaga uzyskania pozwolenia – tak stanowią przepisy Prawa budowlanego. Ponadto od 1 stycznia 2017 r. nie ma już obowiązku zgłaszania budowy oczka wodnego i basenu o powierzchni do 50 m2.
Jak zadaszyć basen? Poradnik
04 maja 2015
Zadaszenie basenu to rozwiązanie, które w naszym klimacie, może się przydać. Sezon basenowy w znacznym stopniu ogranicza pogoda, wykonane zadaszenie umożliwia korzystanie z basenu nawet wtedy, kiedy pogoda jest zła.
Czysty i bezpieczny - jak przygotować basen do sezonu?
02 kwi 2015
Jak przygotować basen do okresu letniego, aby był bezpieczny w użytkowaniu? W pierwszej kolejności powinniśmy pomyśleć o oczyszczeniu basenu z nieczystości pozostałych po zimie. Powinniśmy sprawdzić filtr, a także pomyśleć o środkach, które zapobiegną rozwojowi glonów i spowolną proces mętnienia wody.
Piaskowy filtr do basenu – wszystko co trzeba wiedzieć
13 sie 2014
Filtry do basenów są różne. Filtry piaskowe to ciekawe rozwiązanie – ich wypełnienie stanowi piasek kwarcowy, hydroantracyt lub szkło. Na co zwrócić uwagę kupując filtr do basenu. Zobacz poradnik.
Basen w ogrodzie – koszty i formalności
26 lip 2012
Koszty basenu w ogrodzie zależą w dużej mierze od: rodzaju basenu, ilości dodatkowego wyposażenia oraz stopnia eksploatacji. W niektórych przypadkach trzeba mieć pozwolenie na budowę basenu, w innych wystarczy jedynie zgłosić chęć budowy basenu do pobliskiego urzędu.
Woda w ogrodzie: kompendium
28 wrz 2011
Woda w ogrodzie – baseny, oczka wodne, kaskady, fontanny i instalacje automatycznego nawadniania. Woda w naszym ogrodzie może występować w bardzo różnych formach w zależności od tego, czy marzymy o miejscu do pływania czy o fontannie.
Basen w ogrodzie - GALERIA
23 wrz 2011
Basen kryty lub odkryty, naziemny lub trwale ulokowany w gruncie – wybierzmy taki, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli chcemy, aby basen był nie tylko miejscem do pływania, lecz także do zabawy, zainwestujmy w urządzenia tworzące sztuczne fale, kaskady i gejzery.
Woda w ogrodzie
23 wrz 2011
Woda jest obecna w ogrodzie w różnych formach – jako woda używana do podlewania roślin, woda w stawie czy oczku wodnym, a także jako woda tworząca fontannę lub spływająca po kaskadzie. Woda może sprawić, że ogród stanie się wyjątkowy.
Basen odkryty w ogrodzie
15 lip 2011
Basen w ogrodzie to sezonowa przyjemność. Aby jednak móc korzystać z basenu w chłodniejsze dni, należy zadbać o dodatkowe podgrzanie wody. Do urządzeń podgrzewających wodę w basenie zalicza się przepływowe grzałki elektryczne, wymiennik ciepła oraz kolektory słoneczne.
Jak wybudować w ogrodzie staw do kąpieli?
12 maja 2011
Basen w ogrodzie to doskonałe rozwiązanie na upalne dni. Odpowiednio zaprojektowany będzie nie tylko zdobił cały ogród, ale także sprawdzi się latem jako miejsce do kąpieli i relaksu. Ponadto możemy sprawić, że będzie wyglądał naturalnie. Jeśli ozdobimy go roślinami, nadamy mu wygląd stawu kąpielowego.
Czy basen odkryty sprawdzi się w polskich warunkach?
06 maja 2011
Jeszcze kilka lat temu basen w ogrodzie kojarzył się nam jedynie z luksusowym życiem na zachodzie. Mimo poprawy życia materialnego, większość Polaków odstrasza zmienny klimat naszego kraju. Osoby, które mimo pogody pragną posiadać basen, mogą pozwolić sobie na ten luksus tylko dzięki nowym technologiom.
Jak stworzyć przestrzeń rekreacyjną w domu?
28 sty 2011
Współcześnie od domu oczekujemy wielu funkcji, dlatego najlepiej podzielić go na klika przestrzeni: jadalną, sypialną i rekreacyjną. Rodzina podejmująca decyzję o budowie domu chce w nim mieć przestrzeń przeznaczoną do rekreacji i rozrywki. Rodzaj takiej przestrzeni rekreacyjnej jest uzależniony od upodobać konkretnej rodziny.
Portugalia - piękne plaże i klifowe wybrzeża!
07 gru 2010
Portugalia - piękne plaże i klifowe wybrzeża!
Pamiątki z Chorwacji
14 sty 2010
Jakie są typowo dalmatyńskie pamiątki? Co będzie idealnym prezentem z Chorwacji?
Modnie w Chorwacji
08 sty 2010
Przewodnik po Hiszpanii
05 lis 2009
Zamiast aromatu olejku kokosowego i Sangrii, dolatującego z sąsiednich, plażowych leżanek, wdychają korzenny zapach górskich ziół, rozkoszują się wiejską idyllą, wędrują lasami pełnymi dębów korkowych, obserwują orły i sępy. Postępując zgodnie z mottem »odkrywać Hiszpanię na nowo«, miejscowi jak i zagraniczni turyści coraz częściej odrywają się od kąpielisk, dryfując w kierunku soczyście zielonych dolin i górskich zboczy. Hiszpania ma bowiem wiele twarzy.
Costa del Sol i Granada
07 paź 2009
Costa del Sol, jakiego nie znacie. Najpopularniejsze, wypoczynkowe oblicze Andaluzji – a zarazem wciąż nieodkryty potencjał turystyczny, tkwiący dalej od plaż, w górskich wioskach pełnych drzewek pomarańczowych, polach, po których biegają półdzikie konie, miejscach pradawnych kultów…
Golf, jazda konna, żeglowanie... we Francji
01 paź 2009
Jest wiele możliwości spędzenia wakacji we Francji. Znużeni paryskimi kawiarniami mogą chwycić w dłoń wiosło lub szot, wsiąść na rower lub konia, zanurkować lub... pograć w golfa.
Chorwacja - rafting i nie tylko
01 paź 2009
Jeśli od wylegiwania się na chorwackiej plaży wolicie Państwo zmierzyć się z nurtem rzeki, nurkować, wędkować, uprawiać surfing, wspinaczkę, lub po prostu wybrać się na długi spacer – Chorwacja zapewni Wam wiele ciekawych możliwości aktywnego wypoczynku.
Prowansja
30 wrz 2009
Migoczące światło na szarych skałach, pola słoneczników, lśniące fioletem krzaczki lawendy, stoki zanurzone w delikatnej zieleni winorośli, stare wioski, ruiny zamczysk na skałach: kiedy na drogowskazach pojawiają się pierwsze nazwy prowansalskich miast w rodzaju Orange, Avignon, Arles czy Aix-en-Provence, w powietrzu zaczyna pachnieć ziołami, rozmarynem, lawendą i tymiankiem, czuć delikatny wiatr od Morza Śródziemnego.