REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

II edycja Kongresu Business Without Limits

II edycja Kongresu Business Without Limits /Fot. Fotolia
II edycja Kongresu Business Without Limits /Fot. Fotolia
Fotolia

REKLAMA

REKLAMA

II edycja Kongresu Business Without Limits odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena w Jasionce pod Rzeszowem w dniach 21-22 czerwca br. W ponad 20 sesjach tematycznych weźmie udział blisko setka panelistów, w tym ekonomiści, przedsiębiorcy, samorządowcy, animatorzy w gospodarce. Kongresowi towarzyszyć będą rocznicowe obchody pierwszego roku działalności G2A Arena. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal infor.pl.

Kongres Business Without Limits to dwudniowy, największy w regionie cykl debat o bogatej i różnorodnej tematyce, podążającej za aktualną sytuacją gospodarczą Polski oraz wyzwaniom Ukrainy. Wyróżnikiem imprezy jest reprezentatywne grono dyskutantów. W I edycji Kongresu wzięło udział blisko 1000 uczestników, w ramach drugiej edycji organizatorzy spodziewają się nie tylko powtórzyć ten sukces ale także liczą na pobicie rekordu frekwencji.

REKLAMA

REKLAMA

– Kongres Business Without Limits, jest naszym autorskim projektem, który już w pierwszej edycji stał się największą imprezą gospodarczą regionu. Dążymy do tego, aby wydarzenie to było znaną i rozpoznawaną nie tylko w regionie, ale całej Polsce platformą wymiany poglądów, wiedzy i prowadzenia dyskusji, podczas której omawiane są kluczowe rozwiązania dla rozwoju regionu jak i całej gospodarki – mówi Kamil Szymański, prezes G2A Arena.

W programie obfitującym w wydarzenia poświęcone szeroko pojętej gospodarce zaplanowano różnorodne konferencje specjalistyczne, obejmujące panele dyskusyjne i poświęcone tematom z różnych gałęzi gospodarki. W programie liczne prezentacje, wykłady, zróżnicowana tematyka i szerokie grono ekspertów oraz wydarzenia towarzyszące.

Wśród tematów wiodących drugiej edycji BWL znalazły się m.in: przemysł spotkań jako niedoceniany motor napędowy polskiej gospodarki, powodzenie branży a rozwój miast i regionów, wpływ sektora finansowego na polską gospodarkę, wyzwania w prowadzeniu biznesu na kilku kontynentach w odmiennej kulturze i specyficznym rynku oraz o skutecznej komunikacji w biznesie. Będą rozmowy o tym jak rozwijać przemysł z wykorzystaniem najnowszych technologii. Nie zabraknie też tematów poświęconych rozwojowi osobistemu oraz dyskusji o tym jak radzą sobie kobiety w biznesie.

Współautorem drugiego dnia Kongresu Businnes Without Limits jest Gazeta Codzienna Nowiny, która przygotowała Flexi Form Day. To kontynuacja idei Forum Menadżerów Podkarpacia, którego pierwsza edycja została zorganizowana przez Nowiny w czerwcu ubiegłego roku.

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Uczestnicy Kongresu mogą liczyć na pełne inspiracji kuluarowe spotkania, liczne okazje do rozmów, wymiany kontaktów, a także pogłębienia wiedzy.

Niniejszy kongres będzie również doskonałym momentem aby celebrować pierwszą rocznicę funkcjonowania Centrum Wystawienniczo-Kongresowego Województwa Podkarpackiego G2A Arena.

REKLAMA

Ten nowoczesny obiekt, wyposażony w innowacyjne rozwiązania technologiczne, uznawany jest dzisiaj za biznesowe serce i strategiczny punkt promocji naszego regionu. Szeroki wachlarz organizowanych w nim wydarzeń, z powodzeniem propaguje wszystkie inteligentne specjalizacje województwa: lotnictwo, IT, motoryzacja oraz sektor jakości życia. W niemal rok od swojego otwarcia, G2A Arena stało się kluczowym miejscem wymiany idei, myśli oraz informacji nie tylko w skali lokalnej ale również krajowej, a niejednokrotnie międzynarodowej – mówi Władysław Ortyl, Marszałek Województwa Podkarpackiego.

Inwestycja samorządu województwa podkarpackiego, która kosztowała ponad 150 mln zł z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, pozwoliła w ciągu minionego roku zorganizować ponad 100 wysokich rangą wydarzeń. To tutaj spotkał się międzynarodowy świat biznesu i polityki podczas „Kongresu590”. Gośćmi tego przedsięwzięcia byli m.in. Prezydent Andrzej Duda i Premier Beata Szydło. Tutaj również zorganizowano Międzynarodowe Targi „Aerospace & Defense Meetings Central Europe – Rzeszów 2017”, podczas których zaaranżowano ponad 3 tysiące spotkań biznesowych pomiędzy największymi graczami sektora lotniczego. Warto również przywołać organizację takich wydarzeń jak „Forum Europa-Ukraina” czy „Ekogala”.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Kongresie, który odbędzie się w dniach 21-22 czerwca br. w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym Województwa Podkarpackiego G2A Arena. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej Kongresu „Business Without Limits” pod adresem: http://businesswithoutlimits.pl/

Autopromocja

REKLAMA

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Firmy zbyt beztrosko podchodzą do cyberkryminalistów?

Firmy lekkomyślnie podchodzą do kwestii cyberbezpieczeństwa? Z raportu „State of Enterprise Cyber Risk in the Age of AI 2024” wynika. że co dziesiąta firma nigdy nie przeprowadziła audytu swoich systemów, a połowa sprawdza zabezpieczenia raz w tygodniu lub rzadziej. A aż 65 proc. firm działa na podstawie przestarzałych, co najmniej dwuletnich, planów. 

ZPP chce zmian w akcyzie na wyroby tytoniowe i e-papierosy

Przedsiębiorcy są zaskoczeni nieoczekiwaną zmianą przepisów podatkowych dotyczących akcyzy na wyroby tytoniowe. Przedstawiciele Związku Przedsiębiorców i Pracodawców alarmują, że zmiany wprowadzane są w niewłaściwy sposób. Mają swoje propozycje. 

Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów

16 października w godzinach 10:00-12:00 zapraszamy na debatę „Upór czy rezygnacja? O skutecznych strategiach realizacji celów”.

MRiRW: Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r.

Projektowane stawki płatności bezpośrednich oraz przejściowego wsparcia krajowego za 2024 r. W Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi opracowane zostały projekty rozporządzeń określających stawki poszczególnych płatności bezpośrednich podstawowych oraz ekoschematów obszarowych (bez ekoschematu Dobrostan zwierząt).

REKLAMA

Liderzy Eksportu nagrodzeni podczas Gali PAIH Forum Biznesu

Najlepsi polscy eksporterzy wyłonieni. Za nami rozdanie nagród Lidera Eksportu PAIH. Wyróżnienia w czterech kategoriach były kluczowymi punktami gali, która zakończyła pierwszy dzień trwającego PAIH Forum Biznesu.

PAIH Forum Biznesu 2024 wystartowało!

Rozpoczęło się wyjątkowe spotkanie przedsiębiorców, reprezentantów regionów i instytucji rozwoju, czyli PAIH Forum Biznesu 2024. Na wydarzenie zarejestrowało się łącznie niemal 5000 osób, a już pierwszy dzień imprezy zgromadził na PGE Narodowym setki firm z sektora MŚP, dziesiątki przedstawicieli świata polityki i nauki oraz licznych ekspertów PAIH i innych instytucji otoczenia biznesu. Warszawa stała się właśnie centrum polskiej przedsiębiorczości.

Emigracja zarobkowa. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści?

Emigracja zarobkowa na świecie. Gdzie najczęściej uciekają specjaliści? W tym roku na podium znalazła się Australia, wyprzedzając dotychczasowego lidera – Kanadę. A gdzie można znaleźć najwięcej specjalistów z Polski? 

Jak ulga na ekspansję wspiera przedsiębiorców w zdobywaniu nowych rynków?

Ulga na ekspansję, która weszła w życie 1 stycznia 2022 roku. Jej celem jest wspieranie przedsiębiorców w zwiększaniu przychodów ze sprzedaży produktów, szczególnie poprzez rozszerzenie działalności na nowe rynki. Mimo że ulga na ekspansję pozwala zaoszczędzić do 190 tys. złotych rocznie, w praktyce okazała się mało popularna – w 2022 roku skorzystało z niej jedynie 224 podatników CIT. To pokazuje, że pomimo potencjalnie dużych korzyści, ulga wciąż nie cieszy się szerokim zainteresowaniem wśród przedsiębiorców.

REKLAMA

Fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną? Ekspertka krytycznie o planach Ministerstwa Finansów

Ministerstwo Finansów planuje zmiany w opodatkowaniu fundacji rodzinnych od 2025 r. Zdaniem ekspertki dr Anny Marii Panasiuk proponowane przez resort finansów zmiany idą za daleko, a ich wprowadzenie może doprowadzić do tego, że fundacje rodzinne umrą śmiercią naturalną.

Rewolucja w VAT dla małych podatników: nowe zwolnienie podmiotowe daje korzyść w obrotach z zagranicą

To będzie rewolucyjna nowelizacja ustawy VAT. Teraz nawet niewielka sprzedaż zagranicę np. przez platformę internetową wymusza płacenie VAT – formalnie nawet od osób nie prowadzących działalność gospodarczą i fiskus może skutecznie podatku dochodzić.

REKLAMA