REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Imprezy integracyjne dla firm

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Barbara Hubal
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Mimo kryzysu nadal firmy organizują swoim pracownikom imprezy, które zwykle łączą w sobie kreatywne szkolenia, burze mózgu, aktywny wypoczynek, rozrywkę oraz integrację.

Wyjazdy integracyjne są coraz modniejsze i coraz bardziej atrakcyjne. Każda firma ma jednak inne oczekiwania i inne wyobrażenia o takim wyjeździe, dlatego pomysłowość organizatorów musi być nieograniczona. Niektórzy te wyjazdy nazywają integracyjnymi, inni szkoleniowymi, a jeszcze inni motywacyjnymi. Na jednych szefowie zdobywają wiedzę o poszczególnych osobach, ich możliwościach funkcjonowania na określonym stanowisku, predyspozycjach, ograniczeniach, słabych i mocnych stronach. Na innych chodzi o poprawę skuteczności działania i zarządzania, motywację swoich pracowników do większego wysiłku i efektywniejszej pracy, a na jeszcze innych, po prostu o dobrą zabawę. Efekt oczekiwany to lepsze i sprawniejsze funkcjonowanie firmy, większa skuteczność w podejmowanych działaniach, prestiż i lojalność pracowników wobec firmy, umiejętność rozwiązywania konfliktów i odnalezienia się w sytuacjach kryzysowych. Wreszcie lepsza komunikacja wewnątrz firmy oraz ta między pracownikami a klientami.

REKLAMA

REKLAMA

Dobrym rozwiązaniem są wyjazdy w plener, które pozwalają na luźną atmosferę, a co za tym idzie - lepszą integrację. Po zajęciach organizowane są rozgrywki sportowe, wspólne budowanie tratwy, biegi terenowe, taniec, wycieczki krajoznawcze.

Im więcej profesjonalizmu w organizowaniu imprez integracyjnych i położenia nacisku na grupowych działaniach pod okiem specjalistów, tym większy sens takich wyjazdów. Do asystentki często należy wybór firmy, która zaproponuje spontaniczną zabawę, pozwoli pracownikom lepiej się poznać i czegoś nauczyć. Firm specjalizujących się w organizowaniu plenerowych imprez integracyjnych jest coraz więcej. Nazywa się je fachowo firmami specjalizującymi się w team buildingu, czyli budowaniu zespołu (pracowników). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „wyjazd integracyjny”, aby przekonać się, jak szeroka jest oferta, obejrzeć prezentacje multimedialne, zdjęcia przedstawiające miejsce zabaw. Za pomocą sieci można nie tylko wybrać formę rozrywki, ale także od A do Z zorganizować całą imprezę.

Wybór miejsca

Jakie kryteria trzeba wziąć pod uwagę, szukając miejsca na zorganizowanie spotkania integracyjnego? Należy zwrócić uwagę na:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• niezbyt długi dojazd do wybranej miejscowości dla osób, które przyjadą własnymi samochodami i dla tych, którzy skorzystają z autokaru firmowego,

• infrastrukturę - jak można wykorzystać czas przeznaczony na zabawę i wypoczynek (korty tenisowe, pole golfowe, basen, przejażdżki konne, ognisko, dyskoteka),

• warunki hotelowe, które spełnią wymagania w zakresie komfortu i wyposażenia sal konferencyjnych, pokojów, dostępu do Internetu,

• posiłki - ich jakość, rozmaitość, czas, szczególne preferencje (dieta, np. dla wegetarian),

Na szkolenia, które mają być połączone z zajęciami integracyjnymi, wybiera się najczęściej hotele, które mają co najmniej trzy gwiazdki. Muszą mieć odpowiednie zaplecze, np. basen, centrum odnowy biologicznej czy chatę grillową, odpowiednią liczbę miejsc w restauracji i dobre sale konferencyjne. Przy spotkaniach dla większych grup często wynajmuje się cały hotel.

Więcej w miesięczniku Sekretariat - Zamów prenumeratę >>

 

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Sekretariat

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Faktoring powraca do dynamicznych wzrostów. Obroty firm zrzeszonych w Polskim Związku Faktorów w I kwartale 2025 r. wyniosły 119,8 mld zł

Pierwszy kwartał 2025 r. przyniósł zdecydowany wzrost obrotów branży faktoringowej w Polsce. Firmy zrzeszone w Polskim Związku Faktorów nabyły w tym okresie wierzytelności o łącznej wartości 119,8 mld zł. To o 8,3 proc. więcej niż rok wcześniej, kiedy wynik ten sięgał 110,6 mld zł.

Czy polska infrastruktura energetyczna jest przygotowana na nagłe skoki zapotrzebowania lub sytuacje kryzysowe, jak ekstremalne warunki pogodowe czy awarie? [WYWIAD]

Czy w związku z blackoutem w Hiszpanii, mamy się czego obawiać? Czy polska infrastruktura energetyczna jest przygotowana na nagłe skoki zapotrzebowania lub sytuacje kryzysowe, jak ekstremalne warunki pogodowe czy awarie? Na te i inne pytania odpowiedział redakcji Infor.pl ekspert od technologii energetycznych (w tym OZE) z firmy Hynfra, partnera spółki Hydro Sanok Aleksander Naumann.

Spokój przed burzą? Polskie firmy jeszcze trzymają kurs, ale niepewność rośnie

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce wciąż utrzymują stabilne nastroje – wyniki najnowszego badania pokazują niewielkie zmiany w inwestycjach i sprzedaży. Jednak eksperci ostrzegają: wojna celna zapoczątkowana przez Donalda Trumpa może wkrótce zachwiać fundamentami tej kruchej równowagi. Czy nadchodzi czas turbulencji dla polskiego biznesu?

Blackout w Polsce realnym zagrożeniem. „Codziennie rano będziemy sprawdzać, kiedy mamy prąd”

Czy w Polsce, podobnie jak dziś w Hiszpanii i Portugalii, może nastąpić blackout? W obliczu niedoborów mocy w systemie elektroenergetycznym, Polska stoi przed realnym zagrożeniem wielogodzinnych przerw w dostawach prądu. Jakub Wiech, ekspert ds. energetyki i autor podcastu Elektryfikacja, ostrzega, że problemy mogą wystąpić przez nawet 2000 godzin w ciągu roku, co oznacza ryzyko ograniczeń dla firm i gospodarstw domowych.​

REKLAMA

Ten głos zaboli polityków. "Do 2030 roku zabraknie nam prądu, firmy uciekną za granicę"
PIBP: Nakaz zatrudniania minimum czterech osób na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy jako jeden z głównych warunków do otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w usługach funeralnych

PIBP: Nakaz zatrudniania minimum czterech osób na podstawie umowy o pracę, w pełnym wymiarze czasu pracy jako jeden z głównych warunków do otrzymania zezwolenia na prowadzenie działalności w usługach funeralnych. Jak powinno wyglądać zatrudnienie w firmach z branży pogrzebowej? Co z nowelizacją Prawa Pogrzebowego?

Ponad 80 proc. specjalistów pozytywnie ocenia szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie

Szybki rozwój technologii oraz zwiększone ryzyko cyberataków przyczyniają się do rosnącego zainteresowania bezpieczeństwem IT. Zdaniem szkolonych menadżerów, szkolenia z cyberbezpieczeństwa przeprowadzane w firmie: są nie tylko potrzebne, ale i skuteczne.

Dłużnicy wykorzystują brak znajomości prawa u wierzycieli i specjalnie zwlekają z zapłatą za faktury, traktując zwłokę jako formę bezpłatnego kredytu. Powinni i mogą jednak słono za to zapłacić

Słaba znajomość podstawowych przepisów prawa finansowego u przedsiębiorców sprawia, że dłużnicy celowo przeciągają płatności, zyskując w ten sposób darmowy, nieoprocentowany kredyt. Dzieje się to w czasie, gdy zatory płatnicze w polskich przedsiębiorstwach cały czas rosną, a utrata płynności finansowej jest realnym zagrożeniem dla małych i średnich firm.

REKLAMA

Czy wspólnik mniejszościowy zawsze jest na straconej pozycji?

Wspólnik posiadający mniejszościowy pakiet udziałów w spółce z o.o. nie musi już na starcie znajdować się na przegranej pozycji w potencjalnym sporze ze wspólnikiem większościowym. Kluczowe jest, aby taki udziałowiec znał swoje prawa w spółce oraz aktywnie i umiejętnie z nich korzystał, co w ostatecznym rozrachunku może przyczynić się do skutecznej obrony interesu wspólnika mniejszościowego i zachowania przez niego wpływu na spółkę.

Polski Akt o Dostępności – jakie zmiany czekają przedsiębiorców?

Od 28 czerwca 2025 r. produkty i usługi wprowadzane na rynek będą musiały spełniać określone wymogi i być dostosowane również do osób z niepełnosprawnościami. To oznacza wiele zmian również dla małych i średnich przedsiębiorstw.

REKLAMA