REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

Imprezy integracyjne dla firm

Subskrybuj nas na Youtube
Dołącz do ekspertów Dołącz do grona ekspertów
Barbara Hubal
inforCMS

REKLAMA

REKLAMA

Mimo kryzysu nadal firmy organizują swoim pracownikom imprezy, które zwykle łączą w sobie kreatywne szkolenia, burze mózgu, aktywny wypoczynek, rozrywkę oraz integrację.

REKLAMA

Wyjazdy integracyjne są coraz modniejsze i coraz bardziej atrakcyjne. Każda firma ma jednak inne oczekiwania i inne wyobrażenia o takim wyjeździe, dlatego pomysłowość organizatorów musi być nieograniczona. Niektórzy te wyjazdy nazywają integracyjnymi, inni szkoleniowymi, a jeszcze inni motywacyjnymi. Na jednych szefowie zdobywają wiedzę o poszczególnych osobach, ich możliwościach funkcjonowania na określonym stanowisku, predyspozycjach, ograniczeniach, słabych i mocnych stronach. Na innych chodzi o poprawę skuteczności działania i zarządzania, motywację swoich pracowników do większego wysiłku i efektywniejszej pracy, a na jeszcze innych, po prostu o dobrą zabawę. Efekt oczekiwany to lepsze i sprawniejsze funkcjonowanie firmy, większa skuteczność w podejmowanych działaniach, prestiż i lojalność pracowników wobec firmy, umiejętność rozwiązywania konfliktów i odnalezienia się w sytuacjach kryzysowych. Wreszcie lepsza komunikacja wewnątrz firmy oraz ta między pracownikami a klientami.

REKLAMA

Dobrym rozwiązaniem są wyjazdy w plener, które pozwalają na luźną atmosferę, a co za tym idzie - lepszą integrację. Po zajęciach organizowane są rozgrywki sportowe, wspólne budowanie tratwy, biegi terenowe, taniec, wycieczki krajoznawcze.

Im więcej profesjonalizmu w organizowaniu imprez integracyjnych i położenia nacisku na grupowych działaniach pod okiem specjalistów, tym większy sens takich wyjazdów. Do asystentki często należy wybór firmy, która zaproponuje spontaniczną zabawę, pozwoli pracownikom lepiej się poznać i czegoś nauczyć. Firm specjalizujących się w organizowaniu plenerowych imprez integracyjnych jest coraz więcej. Nazywa się je fachowo firmami specjalizującymi się w team buildingu, czyli budowaniu zespołu (pracowników). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „wyjazd integracyjny”, aby przekonać się, jak szeroka jest oferta, obejrzeć prezentacje multimedialne, zdjęcia przedstawiające miejsce zabaw. Za pomocą sieci można nie tylko wybrać formę rozrywki, ale także od A do Z zorganizować całą imprezę.

Wybór miejsca

Jakie kryteria trzeba wziąć pod uwagę, szukając miejsca na zorganizowanie spotkania integracyjnego? Należy zwrócić uwagę na:

Dalszy ciąg materiału pod wideo

• niezbyt długi dojazd do wybranej miejscowości dla osób, które przyjadą własnymi samochodami i dla tych, którzy skorzystają z autokaru firmowego,

• infrastrukturę - jak można wykorzystać czas przeznaczony na zabawę i wypoczynek (korty tenisowe, pole golfowe, basen, przejażdżki konne, ognisko, dyskoteka),

• warunki hotelowe, które spełnią wymagania w zakresie komfortu i wyposażenia sal konferencyjnych, pokojów, dostępu do Internetu,

• posiłki - ich jakość, rozmaitość, czas, szczególne preferencje (dieta, np. dla wegetarian),

Na szkolenia, które mają być połączone z zajęciami integracyjnymi, wybiera się najczęściej hotele, które mają co najmniej trzy gwiazdki. Muszą mieć odpowiednie zaplecze, np. basen, centrum odnowy biologicznej czy chatę grillową, odpowiednią liczbę miejsc w restauracji i dobre sale konferencyjne. Przy spotkaniach dla większych grup często wynajmuje się cały hotel.

Więcej w miesięczniku Sekretariat - Zamów prenumeratę >>

 

Zapisz się na newsletter
Zakładasz firmę? A może ją rozwijasz? Chcesz jak najbardziej efektywnie prowadzić swój biznes? Z naszym newsletterem będziesz zawsze na bieżąco.
Zaznacz wymagane zgody
loading
Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich
Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj.
success

Potwierdź zapis

Sprawdź maila, żeby potwierdzić swój zapis na newsletter. Jeśli nie widzisz wiadomości, sprawdź folder SPAM w swojej skrzynce.

failure

Coś poszło nie tak

Źródło: Sekretariat

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:
Autopromocja

REKLAMA

QR Code

REKLAMA

Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Windykacja należności. Na czym powinna opierać się działalność windykacyjna

Chociaż windykacja kojarzy się z negatywnie, to jest ona kluczowa w zapewnieniu stabilności finansowej przedsiębiorstw. Branża ta, często postrzegana jako pozbawiona jakichkolwiek zasad etycznych, w ciągu ostatnich lat przeszła znaczną transformację, stawiając na profesjonalizm, przejrzystość i szacunek wobec klientów.

Będą duże problemy. Obowiązkowe e-fakturowanie już za kilka miesięcy, a dwie na trzy małe firmy nie mają o nim żadnej wiedzy

Krajowy System e-Faktur (KSeF) nadchodzi, a firmy wciąż nie są na niego przygotowane. Nie tylko od strony logistycznej czyli zakupu i przygotowania odpowiedniego oprogramowania, ale nawet elementarnej wiedzy czym jest KSeF – Krajowy System e-Faktur.

Make European BioTech Great Again - szanse dla biotechnologii w Europie Środkowo-Wschodniej

W obliczu zmian geopolitycznych w świecie Europa Środkowo-Wschodnia może stać się nowym centrum biotechnologicznych innowacji. Czy Polska i kraje regionu są gotowe na tę szansę? O tym będą dyskutować uczestnicy XXIII edycji CEBioForum, największego w regionie spotkania naukowców, ekspertów, przedsiębiorców i inwestorów zajmujących się biotechnologią.

Jak ustanowić zarząd sukcesyjny za życia przedsiębiorcy? Procedura krok po kroku

Najlepszym scenariuszem jest zaplanowanie sukcesji zawczasu, za życia właściciela firmy. Ustanowienie zarządu sukcesyjnego sprowadza się do formalnego powołania zarządcy sukcesyjnego i zgłoszenia tego faktu do CEIDG.

REKLAMA

Obowiązek sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju w Polsce: wyzwania i możliwości dla firm

Obowiązek sporządzania sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju dotyczy dużych podmiotów oraz notowanych małych i średnich przedsiębiorstw. Firmy muszą działać w duchu zrównoważonego rozwoju. Jakie zmiany w pakiecie Omnibus mogą wejść w życie?

Nowa funkcja Google: AI Overviews. Czy zagrozi polskim firmom i wywoła spadki ruchu na stronach internetowych?

Po latach dominacji na rynku wyszukiwarek Google odczuwa coraz większą presję ze strony takich rozwiązań, jak ChatGPT czy Perplexity. Dzięki SI internauci zyskali nowe możliwości pozyskiwania informacji, lecz gigant z Mountain View nie odda pola bez walki. AI Overviews – funkcja, która właśnie trafiła do Polski – to jego kolejna próba utrzymania cyfrowego monopolu. Dla firm pozyskujących klientów dzięki widoczności w internecie, jest ona powodem do niepokoju. Czy AI zacznie przejmować ruch, który dotąd trafiał na ich strony? Ekspert uspokaja – na razie rewolucji nie będzie.

Coraz więcej postępowań restrukturyzacyjnych. Ostatnia szansa przed upadłością

Branża handlowa nie ma się najlepiej. Ale przed falą upadłości ratuje ją restrukturyzacja. Przez dwa pierwsze miesiące 2025 r. w porównaniu do roku ubiegłego, odnotowano już 40% wzrost postępowań restrukturyzacyjnych w sektorze spożywczym i 50% wzrost upadłości w handlu odzieżą i obuwiem.

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji, ale nie hurtowo

Ostatnie lata to legislacyjny rollercoaster. Przedsiębiorcy oczekują deregulacji i pozytywnie oceniają większość zmian zaprezentowanych przez Rafała Brzoskę. Deregulacja to tlen dla polskiej gospodarki, ale nie można jej przeprowadzić hurtowo.

REKLAMA

Ekspansja zagraniczna w handlu detalicznym, a zmieniające się przepisy. Jak przygotować systemy IT, by uniknąć kosztownych błędów?

Według danych Polskiego Instytutu Ekonomicznego (Tygodnik Gospodarczy PIE nr 34/2024) co trzecia firma działająca w branży handlowej prowadzi swoją działalność poza granicami naszego kraju. Większość organizacji docenia możliwości, które dają międzynarodowe rynki. Potwierdzają to badania EY (Wyzwania polskich firm w ekspansji zagranicznej), zgodnie z którymi aż 86% polskich podmiotów planuje dalszą ekspansję zagraniczną. Przygotowanie do wejścia na nowe rynki obejmuje przede wszystkim kwestie związane ze szkoleniami (47% odpowiedzi), zakupem sprzętu (45%) oraz infrastrukturą IT (43%). W przypadku branży retail dużą rolę odgrywa integracja systemów fiskalnych z lokalnymi regulacjami prawnymi. O tym, jak firmy mogą rozwijać międzynarodowy handel detaliczny bez obaw oraz o kompatybilności rozwiązań informatycznych, opowiadają eksperci INEOGroup.

Leasing w podatkach i optymalizacja wykupu - praktyczne informacje

Leasing od lat jest jedną z najpopularniejszych form finansowania środków trwałych w biznesie. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z tej opcji, ponieważ pozwala ona na rozłożenie kosztów w czasie, a także oferuje korzyści podatkowe. Warto jednak pamiętać, że zarówno leasing operacyjny, jak i finansowy podlegają różnym regulacjom podatkowym, które mogą mieć istotne znaczenie dla rozliczeń firmy. Dodatkowo, wykup przedmiotu leasingu niesie ze sobą określone skutki podatkowe, które warto dobrze zaplanować.

REKLAMA