reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Temat Dnia > Imprezy integracyjne dla firm

Imprezy integracyjne dla firm

Mimo kryzysu nadal firmy organizują swoim pracownikom imprezy, które zwykle łączą w sobie kreatywne szkolenia, burze mózgu, aktywny wypoczynek, rozrywkę oraz integrację.


Wyjazdy integracyjne są coraz modniejsze i coraz bardziej atrakcyjne. Każda firma ma jednak inne oczekiwania i inne wyobrażenia o takim wyjeździe, dlatego pomysłowość organizatorów musi być nieograniczona. Niektórzy te wyjazdy nazywają integracyjnymi, inni szkoleniowymi, a jeszcze inni motywacyjnymi. Na jednych szefowie zdobywają wiedzę o poszczególnych osobach, ich możliwościach funkcjonowania na określonym stanowisku, predyspozycjach, ograniczeniach, słabych i mocnych stronach. Na innych chodzi o poprawę skuteczności działania i zarządzania, motywację swoich pracowników do większego wysiłku i efektywniejszej pracy, a na jeszcze innych, po prostu o dobrą zabawę. Efekt oczekiwany to lepsze i sprawniejsze funkcjonowanie firmy, większa skuteczność w podejmowanych działaniach, prestiż i lojalność pracowników wobec firmy, umiejętność rozwiązywania konfliktów i odnalezienia się w sytuacjach kryzysowych. Wreszcie lepsza komunikacja wewnątrz firmy oraz ta między pracownikami a klientami.

Dobrym rozwiązaniem są wyjazdy w plener, które pozwalają na luźną atmosferę, a co za tym idzie - lepszą integrację. Po zajęciach organizowane są rozgrywki sportowe, wspólne budowanie tratwy, biegi terenowe, taniec, wycieczki krajoznawcze.

Im więcej profesjonalizmu w organizowaniu imprez integracyjnych i położenia nacisku na grupowych działaniach pod okiem specjalistów, tym większy sens takich wyjazdów. Do asystentki często należy wybór firmy, która zaproponuje spontaniczną zabawę, pozwoli pracownikom lepiej się poznać i czegoś nauczyć. Firm specjalizujących się w organizowaniu plenerowych imprez integracyjnych jest coraz więcej. Nazywa się je fachowo firmami specjalizującymi się w team buildingu, czyli budowaniu zespołu (pracowników). Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową hasło „wyjazd integracyjny”, aby przekonać się, jak szeroka jest oferta, obejrzeć prezentacje multimedialne, zdjęcia przedstawiające miejsce zabaw. Za pomocą sieci można nie tylko wybrać formę rozrywki, ale także od A do Z zorganizować całą imprezę.

Jakie kryteria trzeba wziąć pod uwagę, szukając miejsca na zorganizowanie spotkania integracyjnego? Należy zwrócić uwagę na:

• niezbyt długi dojazd do wybranej miejscowości dla osób, które przyjadą własnymi samochodami i dla tych, którzy skorzystają z autokaru firmowego,

• infrastrukturę - jak można wykorzystać czas przeznaczony na zabawę i wypoczynek (korty tenisowe, pole golfowe, basen, przejażdżki konne, ognisko, dyskoteka),

• warunki hotelowe, które spełnią wymagania w zakresie komfortu i wyposażenia sal konferencyjnych, pokojów, dostępu do Internetu,

• posiłki - ich jakość, rozmaitość, czas, szczególne preferencje (dieta, np. dla wegetarian),

Na szkolenia, które mają być połączone z zajęciami integracyjnymi, wybiera się najczęściej hotele, które mają co najmniej trzy gwiazdki. Muszą mieć odpowiednie zaplecze, np. basen, centrum odnowy biologicznej czy chatę grillową, odpowiednią liczbę miejsc w restauracji i dobre sale konferencyjne. Przy spotkaniach dla większych grup często wynajmuje się cały hotel.

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

Sekretariat

Zdjęcia


Czas pracy 2020. Planowanie, rozliczanie i ewidencja59.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Pomysł na biznes

reklama

Eksperci portalu infor.pl

ExpaTax

Doradztwo podatkowe

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama