REKLAMA

REKLAMA

Kategorie
Zaloguj się

Zarejestruj się

Proszę podać poprawny adres e-mail Hasło musi zawierać min. 3 znaki i max. 12 znaków
* - pole obowiązkowe
Przypomnij hasło
Witaj
Usuń konto
Aktualizacja danych
  Informacja
Twoje dane będą wykorzystywane do certyfikatów.

ZUS: ruszają webinary dla przedsiębiorców

Piotr Olewiński
Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS
ZUS: ruszają webinary dla przedsiębiorców
ZUS: ruszają webinary dla przedsiębiorców
Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

ZUS organizuje warsztaty online dla przedsiębiorców. 18 lutego będzie mowa m.in. o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia chorobowego związanych z COVID, a 22 lutego eksperci ZUS wyjaśnią szczegóły dotyczące wsparcia w ramach tarczy antykryzysowej.

Sprawdź tematy i daty najbliższych webinarów dla przedsiębiorców

 • 18 lutego 2021 r. godz. 10.00 – 12.00

„Kwarantanna/izolacja/zwolnienia chorobowe/zasiłek opiekuńczy - świadczenia pieniężne z ubezpieczenie chorobowego. PUE ZUS, e-wizyty, telefoniczna rezerwacja wizyt

REKLAMA

 • na czym polega kwarantanna, izolacja i jakie są jej rodzaje,
 • kiedy pracownik może przebywać na kwarantannie i w jakich okresach,
 • czy można pracować podczas kwarantanny lub izolacji domowej,
 • zasady dotyczące zgłaszania wniosków o wypłatę zasiłków za okres kwarantanny
  i izolacji do ZUS i pracodawcy,
 • komu i na jakich zasadach przysługuje zasiłek chorobowy, opiekuńczy lub wynagrodzenie za czas choroby,
 • które świadczenie ma pierwszeństwo w przypadku zbiegu kwarantanny pracownika
  i konieczności sprawowania przez niego opieki nad dzieckiem,
 • które świadczenie ma pierwszeństwo w przypadku zbiegu niezdolności do pracy pracownika z powodu choroby (e-ZLA) i konieczności sprawowania przez niego opieki nad dzieckiem,
 • jakie są warunki uzyskania dodatkowego zasiłku opiekuńczego od 9 listopada 2020 r.
 • e-wizyty, telefoniczna rezerwacja wizyt.

 • 22 lutego 2021 r. godz. 10.00 – 12.00

„Narzędzia wsparcia dla przedsiębiorców i zleceniobiorców w ramach Tarczy Antykryzysowej Tarcza 6.0 i 7.0. PUE ZUS, e-wizyty, telefoniczna rezerwacja wizyt.

 • zwolnienie z opłacania składek za lipiec, sierpień i wrzesień 2020 r. dla płatników z określonych branż na podstawie zmian w Tarczy od 26 stycznia 2021 r;
 • zwolnienie z obowiązku opłacania składek za styczeń 2021 r. albo za grudzień 2020 r. i styczeń 2021 r. dla płatników z określonych branż;
 • zwolnienie z obowiązku naliczania składek od umów cywilnoprawnych – wnioski od
  1 stycznia 2021 r. i obowiązku informowania ZUS o umowach o dzieło zawieranych od 1 stycznia 2021 r;
 • świadczenia postojowe, ponowne świadczenie postojowe;
 • jednorazowe dodatkowe świadczenie postojowe dla osób wykonujących umowy cywilnoprawne – wnioski od 15 stycznia 2021 r.
 • pozostałe formy wsparcia wynikające z poprzednich Tarcz;
 • e-wizyty, telefoniczna rezerwacja wizyt.

Jak się zapisać na webinar?

Aby wziąć udział w warsztatach należy wcześniej zgłosić się mailowo na adres aneta.kokosza@zus.pl. Webinary odbędą się poprzez platformę Cisco Webex Meetings. Wystarczy mieć dostęp do komputera i Internetu. Na 30 minut przed zajęciami na adres mailowy ze zgłoszenia udziału zostanie wysłany link-zaproszenie.

Piotr Olewiński, Regionalny Rzecznik Prasowy ZUS województwa mazowieckiego

Dalszy ciąg materiału pod wideo

Więcej informacji znajdziesz w serwisie MOJA FIRMA

Autopromocja

REKLAMA

Źródło: ZUS

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

REKLAMA

QR Code
Moja firma
Zapisz się na newsletter
Zobacz przykładowy newsletter
Zapisz się
Wpisz poprawny e-mail
Stare pytania, nowe odpowiedzi. Zmiana podejścia do pożądanych kompetencji menedżerskich

Obecnie organizacje nie są zainteresowane rozwojem konkretnych umiejętności liderskich ani pozyskiwaniem wiedzy, którą łatwo dziś zdobyć. Żyjemy w czasach, w których ciężko jest zaplanować długofalową strategię, dlatego wzrasta znaczenie umiejętności płynnego poruszania się w zmieniających się okolicznościach, tzw. strategizing.

Wyróżniaj się bo zginiesz: o sukcesie sklepu internetowego decydują nie tylko atrakcyjne towary w dobrej cenie

W sklepie internetowym, zupełnie inaczej niż w tradycyjnym sklepie, wiarygodność osiąga się lub nie już poprzez sam wygląd aplikacji zakupowej. Bez niej nie wyróżniający się z tysięcy inny e-sklep nie odniesie sukcesu nawet oferując bardzo konkurencyjne produkty.

Restauracje ustępują miejsca barom szybkiej obsługi i sklepowej gastronomii, bo takie są wybory „zetek”

Na naszych oczach dzieje się prawdziwa rewolucja w gastronomii. Restauracje, ledwie się odbudowały po pandemii, przegrywają z barami szybciej obsługi i cateringiem, a teraz jeszcze poważnym graczem na rynku staje się gastronomia sklepowa. Wszystko to za sprawą najmłodszych klientów, którzy chcą żyć po amerykańsku.

Paragon fiskalny przy sprzedaży on-line: kiedy i jak powinien wystawić sprzedawca oraz dostarczyć klientowi [wszystkie przypadki]

Dla klientów kupowanie w e-sklepach jest wygodniejsze niż w placówkach stacjonarnych. Dla samych sprzedawców jednak procedura ta jest dużo bardziej skomplikowana od strony fiskalnej. Dotyczy to zwłaszcza wystawiania paragonów i obowiązków w podatku VAT.

REKLAMA

Pomoc dla sadowników do 31 stycznia 2025 roku

Pomoc dla polskich sadowników (sady i winorośle) do 31 stycznia 2025 roku - Komisja Europejska zdecydowała. To wsparcie dla sadowników, którzy ucierpieli w trakcie kwietniowych przymrozków i gradobicia.

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku - dla kogo?

Wyższa opłata środowiskowa za użytkowanie samochodów spalinowych od 2026 roku nie dla wszystkich. Kto zapłaci więcej? Co więcej, sposób naliczania opłaty oraz stawki dla części dotyczącej transportu zmienią się od 2026 r.

Tachografy do wymiany, ważna zmiana prawa. Kto musi, w jakim terminie, jaka kara

Nadchodzi rewolucja w branży transportowej. Od styczna 2025 roku zaczną obowiązywać nowe przepisy dotyczące tachografów wynikające z Pakietu Mobilności. Pierwszy etap obowiązkowej wymiany urządzeń na inteligentne tachografy drugiej generacji (G2V2) kończy się już w grudniu 2024 roku.

Udostępnianie i wymiana informacji gospodarczych - zmiana przepisów jeszcze w 2024 roku. Rząd przyjął projekt nowelizacji

W dniu 9 lipca 2024 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o udostępnianiu informacji gospodarczych i wymianie danych gospodarczych, przedłożony przez Ministra Rozwoju i Technologii. Rząd chce uprościć przepisy, które dotyczą udostępniania oraz wymiany informacji i danych gospodarczych. Proponowane zmiany obejmują też pracę biur informacji gospodarczej. Co się zmieni i od kiedy?

REKLAMA

Branża IT pracuje na rzecz zrównoważonego rozwoju [WYWIAD]

Sektor data center i chmury - jak pogodzić cyfrową transformację z drogą do zrównoważonego rozwoju? Czym w praktyce jest unijny pakiet ustaw Fit for 55 i co będą musiały zrobić przedsiębiorstwa, żeby się dostosować do zmian? Rozmawiamy z Wojciechem Stramskim, Prezesem Zarządu Beyond.pl, dostawcy usług data center, chmury i Managed Services i pierwszego w Polsce operatora zasilającego swoje obiekty w 100% energią odnawialną. 

Cyfryzacja dwóch prędkości. Jak się digitalizują polskie firmy?

Analizy rynkowe wskazują na istnienie wśród polskich przedsiębiorstw zjawiska „cyfryzacji dwóch prędkości”. Implementacja elementarnych cyfrowych narzędzi, jak podpis elektroniczny czy cyfrowa pieczęć, może stać się pierwszym krokiem w kierunku zniwelowania różnic względem liderów.

REKLAMA