| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Praca i ubezpieczenia > Fizjoterapeuta - ciekawa praca z przyszłością

Fizjoterapeuta - ciekawa praca z przyszłością

Szukając możliwości zatrudnienia w służbie medycznej, warto zastanowić się nad ścieżką kariery fizjoterapeuty. Jak pokazują prognozy już w przeciągu 5 najbliższych lat na rynku pracy będzie widoczny deficyt tych specjalistów. Ten stan rzeczy być może zmieni wzrost wynagrodzenia w tej branży, jeśli chodzi o sektor państwowy, gdyż w sektorze prywatnym już teraz fizjoterapeuci mogą zarobić całkiem dobre pieniądze. Oczywiście warto przyjrzeć się bliżej wymaganiom na takie stanowisko, które różnią się w zależności od tego, kiedy kończyło się specjalistyczną szkołę.

Jakie są wymagania dla fizjoterapeuty?

Osoby, które podjęły studia na kierunku fizjoterapia po 1 października 2017 roku, aby móc pracować w zawodzie muszą ukończyć 5-letnie studia, a także odbyć półroczny staż. Ponadto wymagane jest zdanie egzaminu PEF. Mniejsze wymagania są stawiane przed osobami, które ukończyły szkołę przed tą datą. W tym przypadku wystarczy licencjat, aby móc pracować jako fizjoterapeuta. W zawodzie mogą pracować również osoby, które uzyskały tytuł technika farmacji przed 31 maja 2016 roku. Zatem ścieżek jest co najmniej kilka. Istotne znaczenie ma oczywiście fakt, że w ostatecznym rozrachunku przy staraniu o pracę liczą się wyższe kompetencje niż u innych kandydatów.

Czym zajmuje się fizjoterapeuta?

Niewątpliwie praca fizjoterapeuty wymaga przebywania wiele godzin w pozycji stojącej. Poza masażami, czy kinezyterapią bądź fizykoterapią fizjoterapeuta zajmuje się diagnostyką schorzeń na podstawie badań, np. zdjęć RTG. Dzięki temu mogą dobrać właściwe działanie terapeutyczne. Należy tutaj podkreślić, że ściśle współpracuje z lekarzami specjalistami, w szczególności neurologami i ortopedami. To zawód, który jest bardzo ciekawy i dający sporą satysfakcję. Można pomóc wielu osobom pokonać ból, kontuzje i wrócić jeśli nie do pełnej, to znacznie lepszej sprawności. Fizjoterapeuta niekoniecznie cyklicznie wykonuje ćwiczenia z pacjentem bądź nadzoruje wykonywanie ich przez pacjenta. Ci, którzy nie mają ograniczonej ruchomości najczęściej zostają poinstruowani przez fizjoterapeutę jak wykonywać ćwiczenia i mogą to robić samodzielnie w domu. Zapotrzebowanie jest tak duże, że nie ma możliwości każdego pacjenta regularnie przyjmować w gabinecie.

Oferty pracy dla fizjoterapeutów pojawiają się na portalach takich jak Pracuj.pl. Warto śledzić je na bieżąco, aby nie przeoczyć ciekawej oferty.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Artykuł sponsorowany
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

Ostatnio na forum

Dotacje dla firm

Eksperci portalu infor.pl

Agnieszka Kapała-Sokalska

Adwokat, właściciel Kancelarii Adwokackiej AKS

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »