| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Praca i ubezpieczenia > Dlaczego warto zostać administratorem baz danych?

Dlaczego warto zostać administratorem baz danych?

W dzisiejszym świecie co dzień przybywają miliardy nowych danych w sieci. Aby były one dostępne dla wszystkich i nie pojawiały się w nich błędy potrzebne są osoby, które znają się nie tylko na ich tworzeniu, ale również modyfikowaniu czy w pewnym zakresie usuwaniu. Są to administratorzy baz danych. Strzegą najbardziej skrywanych tajemnic firmy zarządzając środowiskiem informatycznym i edukując pracowników w jaki sposób powinni korzystać z sieci, aby dane nie dostały się w niepowołane ręce.

Źródło: Materiały prasowe

Administrator baz danych - czy to dobry zawód?

Praca administratora baz danych to w gruncie rzeczy zajęcie biurowe, które może wymagać wielogodzinnego spędzania czasu przed monitorem. Aby podjąć taką pracę trzeba to po prostu lubić. Konieczna jest znajomość zasad programowania, bez tego ani rusz, nie tylko nie stworzy się bazy danych, ale również nie będzie można w niej wprowadzać potrzebnych modyfikacji. Do wykonywania takiej pracy predestynowane są osoby, które ukończyły informatykę i programowanie. Tak naprawdę taki specjalista potrzebny jest w każdej większej firmie, a już na pewno tej o zasięgu ogólnopolskim czy międzynarodowym.

Jakie kompetencje są potrzebne w pracy administratora baz danych?

Poza wspomnianymi kompetencjami twardymi należy jeszcze nadmienić, że potrzebna jest znajomość języka obcego, na pewno angielskiego, ze względu na programowanie, a często również innego języka w zależności od tego w jakim środowisku tworzona jest dana baza informacji. Niewątpliwie potrzebnych jest również wiele kompetencji miękkich. Wśród nich można wymienić: cierpliwość, skrupulatność, spostrzegawczość, a także umiejętność tłumaczenia trudnych zagadnień informatycznych dla laików, którzy korzystają z danego systemu czy sieci. To praca, która może przynieść spore profity, jednak wszystko zależy od tego, z jak znaczącą na rynku firmą ma się do czynienia. Oferty pracy dla administratorów baz danych pojawiają się bardzo często. Warto nadmienić, że są to często oferty napisane w języku obcym, zatem już na wstępie pracodawca daje do zrozumienia, że niezbędna jest biegła znajomość języka obcego. Często również CV należy przygotować w języku obcym. Warto zatem mieć przygotowane dwie wersje, dzięki temu profil na portalu takim jak Pracuj.pl wygląda bardziej profesjonalnie. Dzięki temu można liczyć na odzew ze strony pracodawców.

Czytaj także

Data publikacji:

Źródło:

Artykuł sponsorowany
Ulgi na rozwój i innowacje w PIT i CIT. Zmiany 202169.00 zł

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

Ostatnio na forum

Dotacje dla firm

Eksperci portalu infor.pl

Wojciech Mazur

Kancelaria Prawa Pracy Wojciech Mazur

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »