reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Zarządzanie > Outsourcing > Wdrożenie outsourcingu > Opinie na forach jako źródło informacji o potencjalnym partnerze

Opinie na forach jako źródło informacji o potencjalnym partnerze

Każdy, kto w codziennej pracy korzysta z Internetu zdaje sobie doskonale sprawę, że nie wszystkie informacje tam zawarte można uznać za 100% wiarygodne. Jednak przy wyborze partnera outsourcingowego, którego najczęściej nie wybiera się do współpracy na miesiąc czy dwa, a na lata warto posiłkować się wieloma źródłami informacji, które pomogą nam wybrać optymalnego dostawcę.

Bardzo często informacje o firmach outsourcingowych znaleźć można na forach rekrutacyjnych, czy serwisach związanych z poszukiwaniem i zmianą pracy. Osoby chcące podjąć zatrudnienie u danego pracodawcy (wyjątkiem nie są tu oczywiście wyłącznie firmy outsourcingowe, a wszyscy pracodawcy), chcące się z nim związać na określony czas, podobnie jak potencjalny klient, szukają o nim informacji i próbują poprzez forum dotrzeć do wewnątrz firmy, aby zdobyć jak najbardziej wiarygodne informacje. 

Zobacz: Outsourcing - tak czy nie

Jednak czytając opinie na forach warto zdawać sobie sprawę, że te najbardziej negatywne najczęściej pochodząc od zwolnionych pracowników, którzy w ten sposób starają się „zemścić” na pracodawcy. Z kolei te najbardziej „lukrowane” mogą pochodzić od pracowników działów PR danej firmy, które wypowiadają się na forach w ramach prowadzenia projektów z zakresu employer brandingu. 

Bez względu jednak na wiarygodność czy nacechowanie opinii, warto pamiętać, że pozwalają one stworzyć pełniejszy wizerunek potencjalnego kontrahenta. Z jednej strony mamy do czynienia z informacjami, które firma przekazuje sama o sobie za pośrednictwem strony WWW (te wyłącznie przedstawiają je w samych superlatywach), z drugiej opinie na forach (opinie negatywne i pozytywne). Podejmując decyzję o wyborze partnera warto dysponować jak największa ilością źródeł, nawet jeśli niektóre z nich trzeba traktować z lekką rezerwą.

Zobacz serwis: Wybór firmy outsourcingowej

reklama

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

Bez względu jednak na wiarygodność czy nacechowanie opinii, warto pamiętać, że fora pozwalają stworzyć pełniejszy wizerunek potencjalnego kontrahenta.
Bez względu jednak na wiarygodność czy nacechowanie opinii, warto pamiętać, że fora pozwalają stworzyć pełniejszy wizerunek potencjalnego kontrahenta.

VAT 2021. Podatki część 239.90 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Patrick Wilhelmsen

Adwokat specjalizujący się w prawie gospodarczym i prawie karnym gospodarczym

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama