| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > Podatki > Jak rozliczyć dostawę wraz z montażem dla kontrahenta z UE

Jak rozliczyć dostawę wraz z montażem dla kontrahenta z UE

Porada dotyczy rozliczeń pomiędzy kontrahentami w Unii Europejskiej.

PROBLEM

Nasza firma jest czynnym podatnikiem VAT UE. Produkujemy towary, które montujemy u klienta. Rozliczamy je jako dostawy towarów. Z kontrahentem niemieckim mamy zawartą umowę o dostawę wraz z montażem. Towar będzie montowany u klienta w Niemczech. Jak wykazać tę transakcję w deklaracji podatkowej, w pliku JPK_VAT oraz w pliku, który przekazuje się na żądanie organu podatkowego JPK_FA?

RADA

Gdy nie jest to prosty montaż, dostawę należy wykazać w deklaracji VAT-7(19) w poz. 11 jako sprzedaż poza terytorium kraju. Takie rozliczenie będzie prawidłowe pod warunkiem, że kontrahent niemiecki jest podatnikiem i przejmie obowiązek podatkowy. W pliku JPK_VAT(3) transakcję należy uwzględnić w poz. K_11. Natomiast w strukturze logicznej JPK_FA w polu P_12 trzeba wpisać oznaczenie "np.". Jeżeli kontrahent niemiecki nie przejmie obowiązku rozliczenia podatku od transakcji, wówczas nie jest wykluczone, że będą Państwo zmuszeni zapoznać się z przepisami niemieckimi i rozliczyć transakcję według nich.

Czytaj uzasadnienie na Inforlex Biznes Superpremium: Jak rozliczyć dostawę wraz z montażem dla kontrahenta z UE

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Katarzyna Puchała

Pracownik administracji samorządowej, z wykształcenia administratywista. Absolwentka Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Specjalizuje się w prawie pracy, które stało się jej pasją. Stale podnosi swoje kwalifikacje. Na co dzień zajmuje się m.in. rozliczaniem delegacji służbowych.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »