| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > CEIDG > CEIDG, czyli firma przez internet i z pomocą Youtube

CEIDG, czyli firma przez internet i z pomocą Youtube

Przedsiębiorcy doczekali się rewolucji. CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet w ciągu jednego dnia, a jak to zrobić podpowiada Youtube.

CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to system ewidencji przedsiębiorców - osób fizycznych, który zastąpił EDG. CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet, w ciągu kilkunastu minut. CEIDG jest uregulowana w ustawie z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej. 

Polecamy: Jak wypełnić formularz CEIDG-1?

W jaki sposób udało się skrócić dotychczasową długą drogę do własnego biznesu?

Wniosek CEIDG-1 dla osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą jest jednocześnie wnioskiem o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (REGON), zgłoszeniem identyfikacyjnym albo aktualizacyjnym do naczelnika urzędu skarbowego, oświadczeniem o wyborze formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zgłoszeniem albo zmianą zgłoszenia płatnika składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, albo oświadczeniem o kontynuowaniu ubezpieczenia społecznego rolników. Służy także do dokonywania aktualizacji danych nieobjętych wpisem do CEIDG.

Polecamy: CEIDG - vademecum

Dotychczas ustawodawca pilnie przestrzegał wszelkich procedur, które niejednokrotnie zamiast ułatwiać jedynie utrudniały życie przedsiębiorcom. Czyżby nadeszła rewolucja? Chętni nie tylko założą firmę w jeden dzień, ale również dowiedzą się jak to zrobić z... Youtube. Poniżej zamieszczamy videoporadnik przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki:

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Sławomir Ekman

Dyrektor 24iValue

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »