reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Firma > Mała firma > CEIDG > CEIDG, czyli firma przez internet i z pomocą Youtube

CEIDG, czyli firma przez internet i z pomocą Youtube

Przedsiębiorcy doczekali się rewolucji. CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet w ciągu jednego dnia, a jak to zrobić podpowiada Youtube.

CEIDG, czyli Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej to system ewidencji przedsiębiorców - osób fizycznych, który zastąpił EDG. CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet, w ciągu kilkunastu minut. CEIDG jest uregulowana w ustawie z dnia 2 lipca 2004 roku o swobodzie działalności gospodarczej. 

Polecamy: Jak wypełnić formularz CEIDG-1?

W jaki sposób udało się skrócić dotychczasową długą drogę do własnego biznesu?

Wniosek CEIDG-1 dla osób fizycznych wykonujących działalność gospodarczą jest jednocześnie wnioskiem o wpis do krajowego rejestru urzędowego podmiotów gospodarki narodowej (REGON), zgłoszeniem identyfikacyjnym albo aktualizacyjnym do naczelnika urzędu skarbowego, oświadczeniem o wyborze formy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, zgłoszeniem albo zmianą zgłoszenia płatnika składek do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, albo oświadczeniem o kontynuowaniu ubezpieczenia społecznego rolników. Służy także do dokonywania aktualizacji danych nieobjętych wpisem do CEIDG.

Polecamy: CEIDG - vademecum

Dotychczas ustawodawca pilnie przestrzegał wszelkich procedur, które niejednokrotnie zamiast ułatwiać jedynie utrudniały życie przedsiębiorcom. Czyżby nadeszła rewolucja? Chętni nie tylko założą firmę w jeden dzień, ale również dowiedzą się jak to zrobić z... Youtube. Poniżej zamieszczamy videoporadnik przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki:

reklama

Przydatne formularze online

Czytaj także

Autor:

Źródło:

INFOR

Zdjęcia

CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet w ciągu jednego dnia, a jak to zrobić podpowiada Youtube.
CEIDG umożliwia założenie firmy przez internet w ciągu jednego dnia, a jak to zrobić podpowiada Youtube.

Pracodawca w kryzysie (PDF)49.00 zł
reklama

Narzędzia przedsiębiorcy

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kacper Sołoniewicz

Doradca podatkowy

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama