reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Komentarze rynkowe

Kurs euro pod presją

Aktualizacja: 17.05.2010

Notowania euro spadają z godziny na godzinę. Obawy o przyszłość strefy euro spowodowały, że europejska waluto spadła względem dolara do najniższego od 2 lat poziomu. »

ECB wytoczył ciężkie działa

Aktualizacja: 10.05.2010

Miniony weekend był bardzo pracowity dla europejskich polityków. Przyjęto plan pomocy dla Grecji oraz powstał pomysł powołania Europejskiego Funduszu Stabilizacyjnego, który będzie pomagał państwom znajdującym się w podobnej jak Grecja sytuacji. »

Reformy gorzkim lekiem dla Greków

Aktualizacja: 06.05.2010

Doniesienia z Grecji nie schodzą z nagłówków gazet. Wiadomości te mają bardzo negatywny wpływ na wspólną walutę. »

Plan pomocy dla Grecji umocnił dolara

Aktualizacja: 05.05.2010

Zatwierdzenie planu pomocy dla Grecji w wysokości 110 mld euro miało uspokoić rynki finansowe. Skutek był odwrotny, euro szybko zaczęło tracić na rzecz amerykańskiej waluty. »

Nie widać optymizmu na rynkach

Aktualizacja: 04.05.2010

Zatwierdzony w niedzielę plan pomocy dla Grecji nie wywołały euforii na rynkach finansowych. Dominują obawy, że uchwalona pomoc może być niewystarczająca. »

Duże zamieszanie na rynku walutowym

Aktualizacja: 28.04.2010

Wtorkowa sesja na rynku walutowym miała bardzo dynamiczny przebieg. Do wszystkiego przyczyniła się ponownie Grecja i jej problemy finansowe. MFW rozważa zwiększenie pomocy finansowej dla Grecji o dodatkowe 10 mld euro. »

Lepsze nastroje na giełdach

Aktualizacja: 20.04.2010

Po względnie optymistycznym zamknięciu sesji giełdowej w Stanach Zjednoczonych i publikacji dobrych wyników finansowych przez Citigroup i Daimlera w Europie nastroje na rynkach finansowych wyraźnie się poprawiły. »

Goldman Sachs winny korekty na rynkach

Aktualizacja: 19.04.2010

Zaskakująca decyzja amerykańskiego nadzoru finansowego (SEC) o rozpoczęciu postępowania wobec banku inwestycyjnego Goldman Sachs zapoczątkowała w piątek wieczorem korektę na Wall Street. Najbardziej straciły akcje sektora bankowego. »

Chińska gospodarka stabilnie przyspiesza

Aktualizacja: 15.04.2010

Przedstawione o dzisiaj w nocy o godz. 4:00 dane makroekonomiczne z Chin nie były zaskoczeniem dla analityków. Dynamika wzrostu gospodarczego przyspieszyła do 11,9 proc. r/r, a inflacja CPI spadła do 2,4 proc. r/r. »

Czekamy na dane z USA

Aktualizacja: 14.04.2010

Po południu opublikowane zostaną ważne dane makroekonomiczne w Stanach Zjednoczonych. O godz. 14:30 poznamy wielkość inflacji CPI i dynamikę sprzedaży detalicznej. »

Nie warto się spieszyć z powołaniem prezesa NBP

Aktualizacja: 13.04.2010

Po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej ogłoszono, że pierwszy zastępca prezesa NBP, Piotr Wiesiołek przejmuje wszystkie kompetencje, łącznie z przewodniczeniem radzie i udziałem w jej głosowaniach. »

Interwencja banku centralnego w czworokącie bermudzkim

Aktualizacja: 12.04.2010

Piątkowa interwencja NBP na rynku walutowym stała się sensacją na miarę - jeśli nie dziesięciolecia, bo tyle mniej więcej bank centralny od takich działań się powstrzymywał - to przynajmniej tygodnia. »

Rynek walutowy po sobotniej tragedii

Aktualizacja: 12.04.2010

Tragiczne wydarzenia w Polsce nie wpłynęły znacząco na poniedziałkowe otwarcie rynków finansowych. Z dwóch powodów: nie był to żaden atak terrorystyczny, a wszystko stało się w sobotę. »

Złoty nieznacznie osłabił się

Aktualizacja: 08.04.2010

Po kilku dnach umacniania polskiej waluty przyszedł czas na korektę. W czwartek rano notowania euro wzrosły do niemal 3,85 zł. »

Grecja może rozczarować inwestorów

Aktualizacja: 07.04.2010

Kurs euro cały czas wrażliwy jest na problemy Grecji. Rentowność długoterminowych obligacji Grecji wzrosła do najwyższych poziomów od czasu przystąpienia do strefy euro. Coraz częściej pojawiają się głosy o możliwym bankructwie Grecji. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Stanisław Trzeciak

Radca prawny (prawo Białorusi), aplikant radcowski OIRP Lublin

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »
reklama
reklama
reklama