| IFK | IRB | INFORLEX | GAZETA PRAWNA | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
Jesteś tutaj: STRONA GŁÓWNA > Moja firma > Biznes > Finanse > Kredyty > Rynek kredytów > Wysyp promocji kredytów mieszkaniowych

Wysyp promocji kredytów mieszkaniowych

Banki oferujące kredyty hipoteczne prześcigają się w promocjach – brak prowizji, niższe marże. Część tych ofert kończy się w najbliższych dniach lub tygodniach. Dla tych, którzy nie zdążą pewnie będą kolejne, bo wojna cenowa na rynku hipotek zaostrza się, a promocja to świetny wabik na klienta.

Właśnie kończy się promocyjna oferta kredytu w euro w DnB Nord – zerowa marża w pierwszym roku (później 1,7%) i brak prowizji. Dotyczy osób, które otworzą konto w DnB Nord i będą je zasilać co miesiąc (wniosek kredytowy musi być wprowadzony dziś do systemu banku). Dzień później upływa termin promocji w BOŚ (umowa musi być podpisana w tym terminie). Daje możliwość obniżki marży o 0,5 pkt. proc. i zerowej prowizji dla kredytów w euro oraz obniżki o 0,6 pkt. proc. dla kredytu w złotych (też bez prowizji). Warunkiem skorzystania z promocji jest zakup pakietu produktów (konto, ubezpieczenie, program systematycznego oszczędzania). W Millennium kilka dni temu zakończyła się promocja polegająca na braku prowizji kredytowej w zamian za otwarcie konta. Teraz konieczne jest do tego wykupienie ubezpieczenia od utraty pracy.

Nazwa banku

Data obowiązywania promocji/oferty specjalnej

Warunki wybranych promocji

DnB Nord

15.06.2010

Zerowa marża w pierwszym roku (później 1,7%) i brak prowizji. Wymaga otwarcia konta i przelewania wynagrodzenia

BOŚ

16.06.2010

Brak prowizji i obniżka marży o 0,5 pkt. proc. (EUR) lub 0,6 pkt. proc. (PLN). Wymaga otwarcia konta i zakupu: ubezpieczenia i programu systematycznego oszczędzania

Deutsche Bank

30.06.2010

Brak prowizji. Minimalna kwota kredytu 100 tys. zł

BGŻ

01.07.2010

Brak prowizji i obniżka marży. Wymaga otwarcia konta i zakupu pakietu ubezpieczeń

Kredyt Banku

05.07.2010

Brak prowizji

Lukas Banku

15.07.2010

Brak prowizji. Wymaga otwarcia konta i przelewania wynagrodzenia

Polbank

31.07.2010

Marża niższa o 0,5 pkt. proc. Wymaga otwarcia konta i przelewania wynagrodzenia

Pekao Bank Hipoteczny *

31.08.2010

Możliwość obniżenia marży do 1,9%, a nawet 1,75%

Allianz Bank

31.08.2010

Obniżka marży. Wymagane otwarcie konta i przelewanie na nie minimum 2 tys. zł miesięcznie oraz wykonywanie trzech operacji bezgotówkowe

Pekao SA *

31.09.2010

Brak prowizji i obniżka marży nawet do 1,7%. Wymaga odpowiedniego dochodu lub kwoty kredytu oraz otwarcia konta

Nordea

bezterminowo

obniżka marży dla kredytów w złotych za skorzystanie z dodatkowych produktów (konto, karta, ubezpieczenie nieruchomości)

* Oferta specjalna

Już tylko dwa tygodnie na skorzystanie z oferty promocyjnej mają kredytobiorcy, którzy zadłużą się w BGŻ – wskazują dane Home Broker Doradcy Finansowi. Do 1 lipca trwa promocja, w ramach której bank nie pobiera prowizji i obniża marże za skorzystanie z dodatkowych produktów (konto, pakiet ubezpieczeń). Do tego czasu konieczne jest jednak podpisanie umowy, zatem czasu jest bardzo mało. Do końca czerwca trwa promocja w Deutsche Banku (brak prowizji przy kwocie kredyt minimum 100 tys. zł). Pięć dni później, 5 lipca, kończy się też promocja w Kredyt Banku (wniosek musi być zarejestrowany w systemie banku) polegająca na braku prowizji. W Lukas Banku analogiczna promocja zaplanowana jest do połowy lipca. Do tego czasu wniosek musi trafić do banku. Warunkiem skorzystania z oferty jest otwarcie konta i przelew wynagrodzenia. W Polbanku w zamian za otwarcie konta i przelew wynagrodzenia można otrzymać marżę niższą o 0,5 pkt. proc. Bank przedłużył promocję do końca lipca (wniosek musi być zarejestrowany w systemie banku).

Czytaj także

Narzędzia przedsiębiorcy

POLECANE

Dotacje dla firm

reklama

Ostatnio na forum

RODO 2018

Pomysł na biznes

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron

Kancelaria radcy prawnego Magdaleny Piotrowskiej-Gawron z siedzibą w Krakowie świadczy kompleksowe usługi prawne na terenie całego kraju na rzecz wspólnot mieszkaniowych, zarządców nieruchomości, osób fizycznych i innych podmiotów.

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »