reklama
| INFORLEX | GAZETA PRAWNA | KONFERENCJE | INFORORGANIZER | APLIKACJE | KARIERA | SKLEP
reklama
reklama

Rodzaje kart

Płatności w internecie

Aktualizacja: 01.11.2009

Internauci często skarżą się, że ich karta nie jest akceptowana w sieci, np. w wirtualnych zakładach bukmacherskich lub w sklepach internetowych. »

Złote karty są dobre dla wyjeżdżających za granicę

Aktualizacja: 07.10.2011

Korzystanie ze złotej karty kosztuje rocznie od 125 do 250 zł (to nawet cztery razy więcej niż opłata za wydanie zwykłej karty kredytowej). Za taką opłatę klient otrzymuje dodatkowe usługi - głównie pakiety ubezpieczeniowe. Jednak nie każdemu posiadanie złotej karty się opłaca. »

Karty platynowe bardziej dostępne

Aktualizacja: 01.11.2009

Banki coraz rzadziej pytają o źródło dochodów. Prestiżowe karty złote i platynowe stają się dostępne dla większej liczby Polaków. »

Kilku posiadaczy karty głównej

Aktualizacja: 01.11.2009

W przypadku kart dla osób prywatnych warto rozróżnić karty dodatkowe od kart wydawanych dla współwłaścicieli rachunku. W tym przypadku mamy do czynienia z wydaniem na rzecz każdego ze współposiadaczy rachunku karty głównej. »

Wniosek o kartę dodatkową

Aktualizacja: 31.10.2009

W przypadku kart płatniczych, których posiadaczami są osoby fizyczne, karty dodatkowe mogą być wydane zarówno na rzecz członków najbliższej rodziny (współmałżonek, rodzice, dzieci), jak i innych osób, których nie łączą z posiadaczem więzi rodzinne. »

Rodzaje systemów lojalnościowych

Aktualizacja: 31.10.2009

Zadaniem kart lojalnościowych (tzw. kart klienta) jest z jednej strony zwiększenie obrotu i przyciągnięcie nowych klientów a z drugiej strony danie sieci emitującej karty informacji o zakupach dokonywanych przez stałych klientów. »

Co-branded, czyli karty wspólnych marek

Aktualizacja: 01.11.2009

Karty wspólnych marek, nazywane też kartami co-branded, to karty wydawane przez banki we współpracy z inną instytucją partnerską, która posiada silną i zakorzenioną pozycję na rynku. Jeszcze kilka lat temu oferta takich kart w Polsce była bardzo uboga. Teraz już prawie każdy bank ma w ofercie kartę co-brandową. »

Podział kart płatniczych

Aktualizacja: 31.10.2009

Bankowe karty płatnicze dzielą się na karty: bankomatowe, debetowe, obciążeniowe, kredytowe i przedpłacone. »

Różnice między kartami

Aktualizacja: 31.10.2009

Klient decydując się na kartę powinien przede wszystkim wziąć pod uwagę korzyści wynikające ze sposobu rozliczania transakcji zawartych za jej pomocą. »

Karty podarunkowe

Aktualizacja: 29.01.2009

  Należy również wspomnieć o tym, iż w chwili obecnej na rynku funkcjonują również instrumenty podobne z wyglądu do kart płatniczych, które jednak nie są kartami płatniczymi w rozumieniu prawa bankowego. »

Karty chipowe

Aktualizacja: 31.10.2009

Karty chipowe zapewniają większe bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji niż zwykłe karty płatnicze, dlatego wystawcy kart starają się o jak największe ich upowszechnienie. »

Karty bankowe i klubowe

Aktualizacja: 31.10.2009

Karty można podzielić w zależności od nazw wydawców, którzy są skupieni w dwóch międzynarodowych systemach. Visa International, MasterCard i Japan Credit Bureau należą do zdecentralizowanego systemu bankowego. American Express i Diners Club do zcentralizowanego systemu klubowego. »

Karta dodatkowa

Aktualizacja: 31.10.2009

Do głównej karty kredytowej może być wydana karta dodatkowa. Można na niej ustalić dzienny limit transakcji zarówno bezgotówkowych, jak i gotówkowych. »

reklama
reklama

POLECANE

reklama

Koronawirus a przedsiębiorcy

reklama

Ostatnio na forum

reklama

Dotacje dla firm

reklama

Eksperci portalu infor.pl

Kancelaria Doradztwa Podatkowego Marcin Pietrusiński

Zostań ekspertem portalu Infor.pl »

reklama
reklama
reklama